Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Mely országokban szokás még,...

Mely országokban szokás még, hogy az emberek találkozáskor puszit adnak egymásnak?

Figyelt kérdés
2010. szept. 11. 20:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

francia fiataloknál eléggé, oroszoknál, szlávoknál tapasztaltam, közel-keleti népek, törökök is ha jól tudom.


Amúgy magyarkonál ez annyira nem volt szokás a közelmúltig.

2010. szept. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Jaja, én is az oroszokat, szlávokat és a törököket tudom.
2010. szept. 12. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:

Én voltam Bécsben, ott szájon puszilták egymást a lányok...persze csak a nagyon jó barátnők, a többiek csak arcra...

Szerintem elég undorító volt, de mindegy :D

2010. szept. 16. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Keleten, az ukránoknál és az oroszoknál az is szokás, hogy férfiak csókolják meg egymást, sőt szájon.

Sőt, ez nagyon Kelet-Magyarország, Kelet-Felvidék, Kárpátalja egyes vidékein is divat, főleg a család férfirokonai között is.


Nincs ebben semmi "undorító". Ahogy egy kézfogás sem lehet "visszataszító". Nem kell büdösnek lenni és akkor nincs semmi baj. Ez egy helyi specialitás, és kész.

2010. szept. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Utolsó: tudtommal ilyen már eléggé régóta nincs.
2010. szept. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Utolsó előttinek: honnan veszed,h a férfiak szájon puszilják egymást?? Ukrajnában élek,egyáltalán nincs itt ilyen szokás!!! A férfiaknál ált.sima kézfogás van,de van egy régi hagyomány,h 3 puszival köszönnek egymással (férfiak,nők egyaránt) Barátnőknél puszival köszönés nagyon jellemző,szájrapuszi a legjobbaknál... Jah,amúgy a válaszom Ukrajnára és Oroszországra vonatkozik!
2010. szept. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Svajcban is szokas. Itt is 3 puszit adnak egymasnak a baratok es ismerösök.
2010. szept. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
hát, ha nagyon jó barátnőmmel régen találkoztam akkor 3puszi arcra. de itthon is látok olyanokat akik szájrapuszival üdvözlik egymást.
2010. szept. 19. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Ha cuki aza valak, akk itt is szokásom.
2010. szept. 19. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Egész Dél-Amerikában szokás. Kézfogás közben kell egy puszit adni, fiúnak lánynak egyaránt. De csak egyet! Még akkor is megpusziljuk az illetőt ha nem is ismerjük. A jóbarátok ölelkeznek és/vagy adnak szintén egy puszit. Itt nincs különbség lány és fiú üdvözlés között, mindenki puszilkodik mindenkivel. Ha nem adsz puszit irtó nagy bunkóság.
2010. szept. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!