Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Milyen a svéd mentális?

Milyen a svéd mentális?

Figyelt kérdés
Olyanokról szeretnék véleménye akik kint élnek vagy esetleg éltek. Szerintem a svédek sokkal kevesebbek lehetnek, meg ember központúbbak,de ez csak feltételezés. Tudnátok nekem tapasztalatokkal alá támasztott véleményt mondani ?

2022. márc. 6. 17:07
 1/10 A kérdező kommentje:
Bocsi, mentalitás 😅
2022. márc. 6. 17:10
 2/10 anonim ***** válasza:
50%

Mert szerinted a svédek mind egyformán gondolkodnak?????

Megint egy hülye, értelmetlen, általánosító kérdés, amire nem lehet válaszolni.

2022. márc. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
15%
Európai.
2022. márc. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%
Stockholmban tanulok, egészen más Magyarországhoz képest. Az emberek jobban figyelnek a másikra, fontos a személyes tér és jobban tisztelik a másikat. Nyílván vannak kivételek, de a legtöbb ember nagyon felvilágosult, elfogadó. Itt ciki ha valaki rasszista, homofób, míg otthon kb menőnek számít. Az eladók kifejezetten kedvesek, sosem volt negatív tapasztalatom vásárláskor. Összességében én nagyon szeretek itt élni, nem mennék vissza Magyarországra, ha tetszik az ország gyere bátran :)
2022. márc. 7. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként a fentebb leírtak kb minden Nordic országra igaz (Dánia, Norvégia, Finnország, Svédország, Izland)
2022. márc. 7. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
19%
Én nem tapasztalom idehaza sem a homofob sem a rasszista mentalitást.
2022. márc. 9. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
48%
#6 ha értelmes emberekkel veszed körül magad akkor tényleg nem. Majd nézz körül vidéken is
2022. márc. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Vidéken élek. :)
2022. márc. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
26%
Az ilyen kamu dumákat hanyagoljuk már, hogy Magyarországon menő rasszistának lenni, stb. Nagyon fárasztó már. Főleg úgy, hogy ugyanolyan szinten simán rasszisták tudnak veled lenni a fentebb leírt országokban is, stb.
2022. márc. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Én azt tapasztaltam (délen, Malmö és környékén), hogy sokkal nyugodtabbak, kedvesebbek, viszont jóval távolságtartóbbak is mint itt Magyarországon. Pl. szinte soha nem láttam embert futni vonat/busz után, vagy kimennek időben, vagy úgy vannak vele, hogy odaérnek, amikor odaérnek. Segítőkészek is nagyon, többször előfordult, hogy tanácstalanul alldogaltam az utcán a térképet nézegetve, hogy merre kene indulnom, és odajottek megkérdezni, hogy segíthetnek-e valamiben. Viszont ok nélkül nem másznak bele az aurádba, míg itthon azért többször betalaltak (főleg idősebbek), és kezdtek el magyarázni az időjárásról, miközben olvastam/zenét hallgattam a vonaton pl.

Sokat jártam tömegközlekedéssel, és ott azt tapasztaltam, hogy MINDENKI leül, akkor is, ha csak 1-2 megállót mennek, míg a bkv-n mindenki az ajtóban tobzódik, az üléseken meg alig ülnek. Ezek mind ilyen apróságok, de nekem nagyon jó érzés volt ez a hozzáállás. Persze lehet, hogy csak szerencsém volt mindig, meg persze ott is vannak bunkó, flegma arcok, de én határozottan kevesebbel találkoztam mint Budapesten.

2022. jún. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!