Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért ilyenek a cigányok, mi...

Miért ilyenek a cigányok, mi a véleményetek erről, fog ez változni?

Figyelt kérdés

nem nagyon tudok mondani olyan fehér bőrszínű embert a falvakban (szinte bármelyiket nézzük) akibe ne kötöttek volna bele életében legalább 1x a cigányok, én ezt pl ugyan olyan rasszizmusnak tartom, mint visszafelé is az. persze mindig többen. nagyon sajnálom aki normális köztük, borzasztó lehet hogy téged is lenéznek és megvetnek miattuk.. de akárhogy is nézem, a népesség kevesebb mint 10%-a cigány, a börtönök pedig kb85%-ban velük vannak tele. a probléma szerintem, hogy nem is látom azt, hogy próbálnának beilleszkedni általánosságban. hangoskodás, levegővel boxolás-rugdosás, kés hordása mint a középkorban, tanulatlanság-képzetlenség, nagy munkanélküliség ( bár ez az előző indokoknak is lehet következménye). a net már tele a videókkal, ahol a "magyarokat" szidják-átkozzák, holott elvileg ők is azok... meg hát együtt élünk könyörgöm. rengeteg olyan esetről tudok hogy a falvakban családon belül közösülnek egymással, gyereket csinálnak a saját lányuknak-anyjuknak...borzasztó:(

mi lesz ennek a vége szerintetek, egyetértetek egyáltalán az előbb felsoroltakkal? fog ez változni valaha?


2022. ápr. 8. 08:32
 1/6 anonim ***** válasza:
91%

Anyai ágról cigány vagyok. Rajtam meg sem látszik. Borzasztó tud lenni a viselkedése némelyiknek.


Ilyenkor megmondom hogy nem kell szégyellni azt ha cigány vagy. Azt kell szégyellni ha alpári viselkedésed van és buta vagy.


Sokszor hallom anyámat is hogy átkozza a magyarokat, velük együtt engem is hiszem apámra ütöttem... így egy kalap alá vesz velük. Én vagyok a "paraszt kislányka" neki, de fel se veszem amit mond, mert mentális gondjai vannak.


Hát nem tudsz mit csinálni, ilyenek. A normális cigányok is le vannak nézve emiatt. De én nem is érzem jól magam közöttük, huzamosabb ideig nem. Nem hiszem hogy nekem vagy bármelyik magyarnak tolerálni kellene azt ha valaki ilyen stílussal rendelkezik, függetlenül attól hova tartozik.

2022. ápr. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
88%
Dédszüleim voltak cigányok, apámon már alig látszik, rajtam meg már nem. Sosem mondom el ismerősöknek, ha valaki közeli barát talán apámon észreveszi, főleg a bőrszínén. Szerintem még világ a világ, mindenhol lesz rasszizmus. Országunkban az a baj, hogy borzasztó nagy a szegénység és a tudatlanság ezekben a falunkban, így csak az lesz "normális", aki kikerül belőle, pl nagyszüleim.
2022. ápr. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%

Szia!

Megpróbálom a lényeget leírni,bmw,fuksz aranylánc,stb ezt mutatja néhány,a nagyzolást.A többi irígyli,vagy ugyanolyan akar lenni mert azt gondolja,hogy akkor ő különb...Ezt a tv indította el Győzikével,és a többivel.Van jó ember,és rossz ember.Egy roma lehet jó ember és rossz is.Nem szabad rasszistának lenni.Leírok egy esetet.Anyám halála után csúnyán berugtam,kórházba kerültem kijózanításra.Másnap hazajöhettem a kórházból,de nem volt pénzem.Egy roma srác azt mondta,a vasútállomáson,hogy nekem a kísérőm,és haza tudtam jönni.

2022. ápr. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%
#1: riszpekt! :)
2022. ápr. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
75%
Ha megfigyeljük a környező országokban is hasonlóan a társadalom perifériáján élnek a cigányok és a többségi nemzet idegenkedik tőlük, szóval ez nem magyar sajátosság. A rossz szociális körülmények és a rendezetlen családi háttér önmagában is a bűnőzés melegágya, ha meg társul egyfajta kirekesztettség érzésével az kifejezetten veszélyes kombináció, az USA-ban is hasonló a helyzet a feketékkel. Az az általános jelenség, hogy Magyarországon is egy sikeres roma, aki kiemelkedik már sokszor nem is érez közösséget a putriban élőkkel és inkább már a többségi társadalomhoz tartozónak kezdi tartani magát.
2022. ápr. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
77%
Nem leszek népszerű ezzel, meg ki fogtok nevetni, de azért leírom. Az elavult gazdasági berendezkedés igyekszik kiküszöbölni az élőmunkát, mert azon sok az adóteher. Ennek első áldozatai a cigány mesterségek voltak még régebben. Feleslegessé váltak a teknővájók, vályogvetők, stb. Most a mesterséges intelligencia már a brókereket, egyszerűbb feladatokban az újságírókat is feleslegessé teszik, stb. Amit tapasztalunk a sztereotipikus cigányoknál, az inkább a szegénységkultúra jelei, ami egyetemes, és a szociális helyzetből, a szegénységből fakadnak, Harlemben ugyanez van, csak a feketék csinálják. A feleslegességérzés, a kilátástalanság, a közutálat, meg otthon az éhes gyerekek sok ilyen agresszív viselkedésnek az okai. Biztos le lehetne írni szebben is, akit érdekel, majd utánanéz.
2022. ápr. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!