Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Amerikában (USA) sokkal...

Amerikában (USA) sokkal konzervatívabb és régimódibb a nevelès mint Magyarorszàgon?

Figyelt kérdés
Úgy értem sokkal korábban èrnek a gyerekek és gyakran elhanagokjàk öket, jobban támogatott a testi fenyítés és ott az sokkak durvàbb mint amit nálunk alkalmaznak testi fenyítésként, ráadásul legális is. Maga rendszer rettentöen beteg durva és diktatórikus ezèrt például ha a szülö bántalmazza a gyereket, simán az a következmény mint a “terepen“ címü sorozatban (amiböl egy rèszt sem láttam csak Tiktokon egy jelenetet) ha a gyerek kihívja a rendört még ö lesz megfenyegetve vagy egyenesen mèg bántalmazza is a rendör hogy mit képzel hogy a szüleire hívja a rendört. A kommentek az az a többezer komment a Youtube és Tiktok videók alatt ennél a jelenetnél mind a rendört támogatták ès sokan írták hogy az ö rendör rokonaik is így járnának el. Egyébkènt a valóságban ennél még sokkal durvàbb esetek is törtèntek ahok a szomszéd bàntalmazott egy 7 èves gyereket mert az szemetelt, majd az anya kihívta a rendört majd vègül az anyát tàmadta meg a rendör ès le is sokkolózta, lehet azèrz mert feketèk voltak hiszen az esez Texasaban volt. De ezek csak a mostani példák amelyek miatt felteszem ezt a kérdést de rengeteg hasonlò van. Gyakran 18 évest is kiraknak otthonról de az is gyakori hogy a gyerek 18 èvesen maga költözik ès ott ez szinte normális. Nem tartják normálisnak ha egy 16-19 éves fiú sír, pedig csak egy gyerek de ez a dèlieket ott nem érdekli. Alapvetöen maga a társadalom is durva ès agresszív ezért megvédeni se igazàn tudja egy szülö a gyerekeit mèg ha normálisan neveli se. Viszont ami furcsa hogy az internetes összehasonlító videókba vagy kérdèseknèl azt mondjàk hogy Amerikàban helikopteres szülök, vannak, elkènyeztett gyerekek és sokkak gyerekközpontùbb a társadalok mint Európában. Ezt tènyleg nem is èrtem hogy gondolhatjàk. Ha mèg Magyarországon is sokkal liberálisabb sokkal modernebb ès sokkal védelmezöbb a nevelés mint az USA-ban akkor hogy lehetne Európa átlagàhoz képest is gyerekközpontùbb az USA? Hogy mondhatják hogy Franciaországban például nem sokkal elkényeztettebbek a gyerekek mint az USA-ban hanem sokkal szigorúbb? Mitöl lennènek helikopteresek a szülök ha már gyakran kisgyerekek is dolgoznak, 10-12 èvesek, a gyerekmunka 16-20 èvesek körèben sokkal de sokkal gyakoribb mint Európában és korán el is költöznek, ráadásul a 18 èvesek 60%-ànak jogisja van és a szülö már engedi is hogy vezessen sokszor 18 alatt is? Már az amerikai filmekben is elèg szigorúak a szülök Nyugat-Európàhoz képest de a valósàgban talán Oroszorszàghoz kèpest is. Ezért érdekel miböl indult ki ez a tévhit Tiktok videókban és máshol is hogy az Amerikai szülök elkényeztetik a gyerekeik és helikopteresek?

2022. szept. 7. 19:00
1 2
 11/12 anonim válasza:
63%
Totális hülyeség, amit írsz. 18 évesen egyetemre szoktak költözni, mert sokszor van, hogy az egyetem az ország másik felén van. Amerikában 15 éves kortól már lehet jogosítványod és sokaknak szüksége van rá az iskolába járáshoz. Itt nem úgy van, hogy a sarkon van az iskola vagy megy oda a busz. Van iskolabusz, de az sem tud mindenkit elvinni. Nincs gyerek munka, diákmunka van, amit 16 éves kortól Magyarországon is lehet. Filmekből informálódsz, amiknek köze sincs a valósághoz. Ráadásul pont ellenkezőleg van, itt sokszor a szülők olyan dolgokat megengednek maguknak, amit az én szüleim soha meg nem engedtek volna..
2022. szept. 10. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
11-es de pont arról írtam nem értem miért mondják egyesek hogy Amerikàban helikopteresek a szülök mikor ott látszólag sokkal önálóbbak a gyerekek. Hiába a körülmények miatt de ha sokkal önállóbbak és függetlenebbek akkor azok. Gyerekmunka van, és nem a filmekböl hanem Amerikai emberek internetes vagy IRL elmondásaik alapján tájékozódtam erröl. Sokan mondták hogy 10-12 évesen füvet nyírtak vagy újságot hordtak ki. Náluk pedig 16 alatt is dolgozhat a gyerek és nincs maximum 4 órára korlátozva mint nálunk. De mit èrtesz azalatt hogy olyan dolgokat is megengednek maguknak az ottani szülök amit a te szüleid soha nem engedtek volna? Miért nem fejti ki senki bövebben? Én nem vitázni akarok hanem egy kérdést tettem fel, de leírtam hogy az eddigi vélt ismereteimet az Amerikai gyereknevelésröl mikböl raktam össze. De bizonytalanok az ismereteim pont ezért részletesebb leírást várnék és érdekek alapvetöen az hogy miben és miért nem igazak azok az információk amelyeket eddig gyüjtöttem.
2022. szept. 11. 03:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!