Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Amerikai kultúrkörben pontosan...

Amerikai kultúrkörben pontosan mit jelent a randizás?

Figyelt kérdés
Úgy érzem, ez a szó nem mindenhol fedi le teljesen ugyanazt, mi magyarok talán kicsit másképp gondoljuk. Az érdekelne, hogy az USA-ban ha valaki randira hív valakit (egyáltalán hogy kezdenek ebbe bele, hogy jutnak e l idáig? Mivel állítólag ott könnyebben barátkoznak, és kicsit felszínesebbek is.), szóval akkor általában hogy zajlik egy ilyen? Van valami bevett formaság? Mindig elmennek vacsorázni? A filmekben látható hazakísérős résznél tényleg jelzésértékű, hogy a lány behívja-e magához a fiút? Ha igen, akkor az egyértelműen zöld lámpa a szexre? Szóval mi arrafelé a randizási népszokás?

2022. szept. 16. 19:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Lényegében az, ami másutt. És főleg az adott személyek hozzáállásától függ.
2022. szept. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Mivel nem éltem, nem jártam még az USA-ban, és nincs is ilyen ismerősöm, csak filmekből tudok tájékozódni, és nekem úgy tűnik, hogy nem ugyanaz lényegében, de persze nem akarok mindent benyelni, amit a filmekben látok, ezért is érdekelne pl. olyasvalakinek a tapasztalata, aki élt ott, vagy volt kinn ösztöndíjjal, randizott amerikaival.

Itt nálunk kb annyi történik, hogy megbeszéli az ember a társkeresőn, hogy mikor és hol találkozzanak, aztán isznak vagy esznek valamit és beszélgetnek, esetleg valaki haza lesz kísérve, vagy ha nem, akkor le lesz építva valami kifogással. Én pl a filmekben látott közvetlenséget hiányolom a magyar szokásokból, legalábbis még nem nagyon láttam vagy tapasztaltam olyat, hogy odajött volna hozzám valaki, és azt mondja, hogy eljössz-e velem randizni? Mintha itthon ez így szemtől szembe nem igazán menne. És mivel azt olvastam, hogy odakinn sokkal könnyebben barátkoznak és ismerkednek, feltételezem, hogy ott nem jelent problémát, csak az nem tiszta, hogy ilyenkor ez gyakorlatilag meghívás arra, hogy "szia, tetszel nekem, ha ennénk/innánk együtt valamit, utána lehetne valami", vagy mi a szokás, többször is eljátsszák a násztáncot? Tudom, hogy fura az egész kérdés, nem igazán tudom megfogalmazni, mi érdekel, talán részint az is, hogy a nagy sztereotip közvetlenség, és hogy ha valakivel beszélsz három mondatot, akkor már a barátod az tényleg létező jelenség-e, és hogy a randizási szokásoknál mennyire általános, hogy már az elsőn belecsapnak a lecsóba, vagy ott már nem annyira közvetlen a dolog, és amolyan régimódias tisztességességgel kivár a fiú pár randialkalmat, mire egyértelmű választ vár a lánytól, hogy akkor bemehet-e a lakásába/szobájába.

Ezen kívül ugye ott van még a ki fizesse a kaját/piát kérdéskör, mi illik, mi szokás, főleg most, hogy egyre nagyobb a nők önérzete, szóval hogy közelednek arrafelé az emberek egymáshoz, és amikro azt mondják, hogy x és y randiznak egymással (akár több alkalommal is), az már azt jelenti, hogy együtt vannak, vagy ez csak akkor válik hivatalos együttjárássá, ha mrá volt szex. ?

2022. szept. 16. 19:32
 3/6 anonim ***** válasza:
17%
Tényleg ennyire hülye vagy, vagy csak megjátszod?
2022. szept. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Pár hónapja láttam egy statisztikát, és az USÁ-ban már nagyon elhúzott a netes ismerkedés, mellette viszont még mindig elég magas a szórakozóhelyen-kocsmában ismerkedés.


Nyilván ez az ismerkedés helye. Utána jönne egy randi. De ugyanaz mindenhol... az emberek semleges helyen találkoznak, emberek között, ahol nem eshet baja, ha véletlenül egy pszichopatát fogna ki. Ott is kell a bizalom...

2022. szept. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Pont ugyanazt, mint itt. A konkrét program pedig az adott két embertől függ. Pont mint itt.
2022. szept. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Lenyegeben ugyan ugy mukodik.

Lehet ismerkedni munkahelyen, szorakozo helyen, randi oldalon, stb.

Nekem konkret tapasztalatom nincs mert en eleve egy lanyhoz jottem ki, tehat massal nem randiztam rajta kivul.

Viszont ismerosom mondta h mikor NYCben lakott akkor rengeteg randija volt mire talalkozott a novel aki most a felesege. Szerintem nem egyszerubb csak azert mert amerika vagy csak azert mert sokan vannak.

2022. szept. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!