Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért díszítjük a karácsonyfát?

Miért díszítjük a karácsonyfát?

Figyelt kérdés

Férjem más vallású, ez lesz az első karácsonya. Igencsak meg voltam lőve, amikor hirtelen megkérdezte, hogy az oké, hogy szép, meg szokás, de végülis miért díszítjük fel a fenyőt? Hát szégyelltem, hogy nem tudtam rá válaszolni.

Neten nézegettem, olyat találtam, hogy a fenyő története valami bugyuta mesével magyarázva, olyat is, hogy mikor és hol kezdődött a karácsonyfaállítás szokása, de a miértre igazából még mindig nem kaptam választ.

Közületek ki tudná erre kapásból a választ?


2008. dec. 24. 05:24
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Pogány szokás szerint,( amikor eljött a tél, a hosszú téli esték, éjszakák ideje, amikor már szinte semmi nem látszódott a zöld természetből) örökzöld ágakat - például fenyőágat- vittek be a házba, hogy a zöld természetet idézzék-várják vele. Ezeket az ágakat, gallyakat később ki is díszítették, dióval, almával, vagyis a télen is meglévő természeti kincsekkel. Sőt, a házakra kívülről is zöld ágakat, fenyőt, magyalt, fagyöngyöt tűztek, szögeltek. Egyébként Magyarországon az első karácsonyfát Brunszvik Teréz állította, német polgári mintára, a szalonba, nem is olyan régen, valamikor az 1800-as években. A keresztény hagyományokat pedig szépen ráépítették az idők során a pogány hitvilág ősi hagyományaira... én már hallottam egész ügyes magyarázkodásokat a karácsonyfára is, pedig ne feledjük, nem ősidők óta állítjuk!
2013. dec. 31. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!