Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Magyarországon miért terjedtek...

Magyarországon miért terjedtek el a skót viccek?

Figyelt kérdés
Tudtommal más országban nincs meg ez a sztereotípia a velük kapcsolatos viccekben, hogy nagyon fukarok lennének.
2023. márc. 18. 11:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
2023. márc. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Csak belenéztem a cikkbe és írhatnád mi volt a lényege, de szerintem a skótok talán takarékosak és abból lett a fukar skót vicc. Amúgy meg ezek a viccek világszerte megvannak a skótokról. :)
2023. márc. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 TappancsMancs ***** válasza:

Minden országban megvan, hogy melyik szomszéddal és hogyan viccelődik. Meg mindenhol vannak jellemző vicc témák, mint nálunk a rendőr viccek, máshol politikusi viccek és van kb minden. És vannak még ilyenek a neten. :)


The Guardian :)


A finnek röhögnek a fennhéjázó svédeken


"Mi a különbség a svédek és a finnek között? A svédeknek jó szomszédjaik vannak."


A spanyol arroganciát gúnyoló portugálok


"Egy közelmúltban végzett felmérésben 10 spanyolból 11 mondta azt, hogy felsőbbrendűnek érzi magát a többieknél."


Az írek a begombolt britekkel viccelődnek


"Mi az izgalom angol meghatározása? After Eight 7.30-kor."


A lengyelek a németekről


"A német futballisták olyanok, mint a német kaja: ha nem Lengyelországból importálják őket, nem jók."


A macedónok kuncognak a görög férfiakon


"Mondja egy görög férj a feleségének – Ha tudnál főzni és takarítani, nem lenne szükségem szobalányra."

"Ha tudnád, hogyan kell szeretkezni – válaszolja a feleség –, nem lenne szükségem macedón szeretőre."


Az olaszok meglehetősen kedvesen viccelnek magukkal


"A feleséged olyan jó poént sütött a minap, hogy majdnem kiestem az ágyból."

"Vegye észre egy olasz buszon: ne beszéljen a sofőrrel, szüksége van a kezére."


A belgák szeretik ugratni a filléres hollandokat


"Hogy kezdődik minden holland recept? Kérj kölcsön hat tojást, 200 g lisztet, fél liter tejet..."

"Miért csinálnak annyi viccet a hollandok a belgákról? Mert olcsók.


Britek a skótokról


"Egy angol, egy ír és egy skót bulit tervez. – Hat fél liter keserűt hozok – mondja az angol. – Hat pint Guinnesst hozok – mondja az ír. – Hat barátomat hozok – mondja a skót."


A belgák a (szűkítő) hollandokról:


"Holland férj a holland feleségnek: „Vedd fel a kabátodat, kedvesem!” – Miért, drágám, kimegyünk? "Nem én vagyok. Szóval lekapcsolom a fűtést."


A portugálok a (fölényes) spanyolon:


"Apa – mondja egy spanyol fiú az apjának –, ha nagy leszek, olyan akarok lenni, mint te. – Ez szép, fiam. Miért? – Hogy olyan fiam legyen, mint én!"


Az olaszok magukról:


"Három ok, amiért Jézus olasz: csak egy olasz fiú élt a mamájával 30 éves koráig. Csak egy olasz fiú gondolhatja azt, hogy az anyja még szűz. Csak egy olasz mama gondolhatja a fiát Istennek."


A belgák az (arrogáns) franciákon:


"Miért választották a franciák nemzeti jelképül a kakast? Mert ez az egyetlen állat, amelyik énekel, ha térdig a szarban van."


A svédek a (halvány eszű) norvégokról:


"Miért van a norvégoknak ilyen zsíros hajuk? Elengedték az olajat a fejükbe."


A dánok a (fenntartó) svédeken:


"Mi volt a legjobb dolog, ami valaha érkezett hozzánk Svédországból? Egy üres komp."


Az észtek a (kemény) finnekről:


"Két finn évek óta először találkozik. "Hát hogy vagy?" – kérdezi Pekka. Ahti felmordul, és sört rendel. – És hogy van a család? – kérdezi Pekka. Ahti felmordul, és rendel még egy sört. – És hogy megy a munka? – kérdezi Pekka három pinttel később. – Nézd – mondja Ahti –, inni jöttünk ide, vagy beszélgetni?"


A németek a (tolvaj) lengyeleken


"Mikor van karácsony Lengyelországban? Két nappal karácsony után Németországban."


A svájciak a (nem túl fényes) osztrákokon


"Miért piros-fehér-piros az osztrák zászló? Így nem fognak túlságosan összezavarodni, amikor felemelik."


Az osztrákok az (unalmas) németekről


"A fő különbség az osztrákok és a németek között az, hogy a németek szeretnék megérteni az osztrákokat, de nem tudják, az osztrákok pedig megértik a németeket."


A szlovákok a (megvetett) cseheken


"Mi kell egy csehnek, hogy boldog legyen? Nem sok, amíg mindenki másnak kevesebb jut."


A románok a (aljas lelkű) magyarokról


"Minden vizsgálaton átestem, és az orvos azt mondja, nem kérdés, idegengyűlölő vagyok. Ez egy újabb véres betegség, amit a magyarok adtak nekem."


Az ukránok a (mocskos gazdag, de buta) oroszokról


"Most vettem egy nyakkendőt 3000 dollárért. "Idióta! Megvehetted volna ugyanezt az utcán 5000 dollárért."


A macedónok a (korrupt) görögökről


"Egy görög autós parkol le autójával az athéni parlament előtt. – Itt nem parkolhatsz – mondja a zsaru. "Itt dolgoznak politikusaink." – Rendben van – mondja az autós. – Riasztóval van felszerelve."

2023. márc. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 TappancsMancs ***** válasza:
A román magyar viccet nem uszításnak hagytam benne, hanem tanulságos és elgondolkodtató a többi viccel együtt is.
2023. márc. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!