Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Ha soha nem táncoltál (semmit,...

Ha soha nem táncoltál (semmit, nemhogy néptáncot) és sajnos könnyen zavarba jössz, h. csomó mozdulatod (akár hétköznapiak is, pl. ahogy futsz) tükröződő felületeken viszontlátva olyan feszélyezettnek tűnik, de kipróbálnád a néptáncot, van értelme?...

Figyelt kérdés

Van értelme (még ezen negatívumok meglévén is) beiratkozni valami néptáncos közösségbe/csoportba? Lehet joga ehhez ilyen embernek is?

Nem, nem fellépésekre járni, csak jó lenne később szépen táncolva néptáncolni.

Meg úgy egyáltalán ilyen társaságba bekerülni - örülnék neki nagyon, ha idővel befogadnának.


Remélem nagyjából azért érthető a kérdés.


Egy (talán) botlábú, félénk F 😅



2023. máj. 4. 20:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem abszolút. Mit veszíthetsz? Valószínűleg élvezni fogod. Ha mégsem lenne jó, abbahagyod, akkor se történik semmi.
2023. máj. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Simán. Van egy régi középiskolai haverom. Ő volt a suli lúzere. Mindíg, minden szartól meg kellett védeni, sose állt ki magáért. Aztán közel 40 évesen elkezdett táncolni. Rakás szar amit csinál, de befogadták. Persze pénzért tanítják táncolni. De boldog. Ingyen senki nem ilyenre oktatni. Pénzért meg örülnek neki, hogy ott vagy. De lehet nem erre gondoltál......
2023. máj. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Már hogyne lenne jogod hozzá?

Kezdő tanfolyamot azért tartanak, mert kezdőket várnak, igen, akár ügyetlenebbeket is. Amúgy meg ha sosem táncoltál, akkor nem is tudhatod, hogy menne, lehet, meglepődne mindenki, hogy milyen ügyes vagy. Komolyan mondom, nálunk a gimiben volt olyan, aki a szalagavatóra kezdett el gyakorolni először és mikor megtudta a tanár, teljesen megdöbbent, mert annyira gyorsan tanult, hogy biztos volt benne, hogy van már tapasztalata az illetőnek.

A fiúknak egyébként minden tánctanfolyamon örülnek, mert kevesen vannak.

2023. máj. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
22%
évek óta ezen nyavalyogsz, tehát szerintem inkább add fel, és írj ki végre más témában hisztis nyávogást néhány hónapja. ez már unalmas. a következő hiszti legyen az origami, mit szólsz?
2023. máj. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ha soha nem hajtogattál (semmit, nemhogy A/4-es papírlapot) és sajnos könnyen zavarba jössz, h. csomó kézmozdulatod (akár hétköznapiak is, pl. ahogy eszel villával) tükröződő felületeken viszontlátva olyan alantasnak tűnik, de kipróbálnád az origamit, van értelme?


Van értelme (még ezen negatívumok meglévén is) beiratkozni valami origamis közösségbe/csoportba? Lehet joga ehhez ilyen embernek is?


Nem, nem versenyekre járni, csak jó lenne később szépen hajtogatva origamizni.


Meg úgy egyáltalán ilyen társaságba bekerülni - örülnék neki nagyon, ha idővel befogadnának az origamisok.


Remélem nagyjából azért érthető a kérdés.


Egy (talán) botkezű, valakivel összekevert F.


.


"Origamizni szeretnék, válaszokat:


Évek óta hajtogatom


Jeligére várom."

2023. máj. 5. 21:38
 6/10 A kérdező kommentje:

"A fiúknak egyébként minden tánctanfolyamon örülnek, mert kevesen vannak."


Hármas, de ha az általad írt (fogalmazzunk úgy) ellenkezője derül is ki, akkor még egy bénácskának is?


(Azért egy ilyen önbihi alakkal messze nem egy Dirty Dancing egy-egy tánc - de finoman fogalmaztam...)

2023. máj. 5. 22:20
 7/10 anonim válasza:
Szerintem nyugodtan próbáld meg valahol. Tényleg kevés fiú van de lehet hogy pont a táncban tudsz határozottan vezetni.
2023. máj. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Biztos, hogy így van? Négyes is valamiért úgy nekemesett, mintha valami bestiális emberiség elleni bűntettet követtem volna el...


Köszönöm, de az ilyen stílust kikérem magamnak - kiváltképp, mert nem szolgáltam semmivel rá! Ha ott is ilyenek lesznek velem? Pedig nem vagyok - még közel sem - holmi rossz ember.


De gátlásaim bőven vannak, mint az olvasható is pl. legfelül.


Együttérzés helyett mégis belerúgnak az emberbe egyesek, miközben semmi rosszat az ilyeneknek nem mondtam. Mintha az is baj lenne nekik, hogy élek. Az, aki senkinek semmi rosszat eddug nem tett.

2023. máj. 13. 12:17
 9/10 anonim válasza:
100%
Talán ez fog segíteni feloldani ezt a feszültséget. Én 11 éve néptáncolok Amellett hogy nagyon jó a társaság, kikapcsol. Sokkal jobban mennek a sporttevékenységek, masszív izmot épít.
2023. máj. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy segíteni próbálsz - ne hidd, hogy nem értékelem biztató szavaidat! :)


De valóban biztos, hogy így van?


"Négyes is valamiért úgy nekem esett, mintha valami bestiális emberiség elleni bűntettet követtem volna el..."


"Köszönöm, de az ilyen stílust kikérem magamnak - kiváltképp, mert nem szolgáltam semmivel rá!


Ha ott is ilyenek lesznek velem?"


Szóval négyeske után (ha eddig "nem lettek volna" bőségesen gátlásaim) még inkább elbizonytalanodtam.


Bár látom indokolatlanul bepofázni azt tud, de arra már nyuszi, hogy visszanézzen és meglássa milyen aljasságot követett el el olyannal szemben, aki neki soha nem ártott!


"Együttérzés helyett mégis belerúgnak az emberbe egyesek, miközben semmi rosszat az ilyeneknek nem mondtam. Mintha az is baj lenne nekik, hogy élek."


Szóval már valóban nem tudom...


Egyesek nem is sejtik - nem is nézik vissza, pedig ott áll fent ez is a köpködésükre reflektálva - mennyit képesek szavakkal másoknak ártani.


Szerintem néhány alak (ezek alapján, hogy ő is csak mocskolódik és utána bezzeg azonnal eltűnik) csak beszólogatni akar itt - nem segíteni, mint ahogy Te próbálnál belém lelket önteni kedves kilences.

2023. máj. 31. 12:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!