Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért kérdezi mindenki folyton...

Miért kérdezi mindenki folyton, hogy "Mi újság? "?

Figyelt kérdés

Olyanok, akikkel keveset beszélünk, munkahelyen vagy bárhol.

Semmit mondó kérdés. És nem is érdekli a válasz, csak "hozzád akarok szólni" kérdés.

Mit lehet erre válaszolni? Ha egyszer nincs semmi újság, amit adott szituációban (vagy az aktuális kérdezővel) meg szeretnék osztani.


2010. okt. 10. 00:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
mert sablonosak
2010. okt. 10. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
azt szoktam mondani erre, hogy semmi. És veled?
2010. okt. 10. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én is utálom ezt a kérdést!:D Azt szoktam mondani jót nem tudok rosszat meg minek mondjak.Vagy egyszerűen válaszolom hogy semmi különös.Tényleg sz@r 1kérdés!:D
2010. okt. 10. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
62%
szar kérdés,de legalább beszélgetést kezdeményez...
2010. okt. 10. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

- Mi újság?

- Semmi, veled?

- Semmi.


Ilyen szintű beszélgetésekkel valahogy nem tudok mit kezdeni.

2010. okt. 10. 01:45
 6/11 anonim ***** válasza:
77%
A "mi ujsag" az egy masik valtozata a "hogy vagy"-nak. Ilyenkor csak azt kell mondani, minden rendben, jol vagyok. Ha nem is igy van, kerdezot nem erdekli, nem is azert kerdi, csak hogy hozzad szoljon. Nem kell kiteriteni panaszainkat.
2010. okt. 10. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

- Mi újság?

- Semmi, veled?

- Semmi.

-Az sok.

-Az ám.

-Pedig rég beszéltünk.

-Hát igen.

-Na akkor mesélj.

És az illető elkezd vmiről beszélni,te meg hozzá szólsz,kommentálod.És megy a duma...

2010. okt. 10. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
78%

Mert most mit mondjon?


Ez jobb?

-Hello

-Hello

-Hol voltál?

Ilyenkor 2 lehetőség van:D

-Közöd? v. (pl)boltban

2010. okt. 10. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ez az emberek egy népszerű szocializációs formulája. Nem azért kérdezed valakitől, mert annyira nélkülözhetetlen infót jelent számodra amit mond rá, hanem hogy röpke kapcsolatot teremts az illetővel. Lehetne erre tök más konvenció is, pl. hogy mindenkit megölelsz, vagy összedörgölitek a fejeteket... XD Helyette ez terjedt el.


Szóval az így kiinduló a röpke kapcsolatteremtések teszik az ismerősöket ismerőssé, a haverokat haverokká, meg a barátokat barátokká. Ennyi. :)

2010. okt. 10. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

MSN-beszélgetés:


"-Na és mizu veled?

-Semmi.

...

-Veled?

-Semmi kül.

-Hát az nem sok.

-Hát nem XD

...

-Na most megyek, valamikor majd dumálhatnánk.

-Ok. Szia!"


Szerintem az ilyen beszélgetések miatt nem viszi az MSN egymáshoz közelebb az embereket.

2010. okt. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!