Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért akar még (bő háromnegyed...

Miért akar még (bő háromnegyede a társadalomnak? ->még<-? ) mindenki egy cikkben párbeszédben vagy tanácsadáson nevelni és kioktatni egy felnőtt embert is 20-30-40-50-60-70-80-90-100 évest is és nem tanácsot adni?

Figyelt kérdés

Nem azt mondják egy értelmes embernek sem hogy ebben a mondjuk X esetben például diétáznia/vigyáznia/védekeznie erősen javallott szakvélemény szerint mondjuk vagy személyes vélemény szerint, és ennek előnyeit és hátrányait sorolná. Hanem azt mondják csinálja ezt-azt amazt, néha mondjuk már pironkodva hogy ez most tényleg ciki már így "nevelni".


Tudom Közép-Európában vagyunk. De nálunk is csökkenő (nagyon lassan) tendencia ez. És sokszor már rossz nyelvtudással is érdemes idegennyelven tudakozódni, mert

kint ha már valakinek ez a hivatása akkor csak negyedében harmadában olyan aki hajlamos a kioktatásra és nevelésre.


2011. júl. 26. 00:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Nagyszerű írás, de nem derül ki ebből, hogy mi a gondod. Nos, mi?
2011. júl. 26. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mert önteltek, gőgösek.
2011. júl. 26. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mert a legtöbb ember nem veszi erre a fáradságot, egyszerűbb azt mondani, hogy csináld ezt, csináld azt, ha érdekli, miért, majd ő utánanéz.
2011. júl. 26. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Mind háromban van igazság bőven. De az is tény sok félék vagyunk hasonlóan.

De olyan is van hogy ezek és más is egyszerre.

Várok még választ.


Első értem én (hogy mit képviselsz). És látod más (is) érti. Amúgy civilben pl. itt is szívünk joga ez. Bár itt néha off, mert sokszor az kap utasítás, aki véleményt kért.

2011. júl. 26. 01:47
 5/9 anonim ***** válasza:

tudod, ide jönnek egy névtelen oldalra az emberek a bocsánat "hülye" dolgaikkal. aki értelmes, ésszerű kérdést kérdez tőlem olyan választ is kap, ha tudok válaszolni. de amikor IQnulla 13 éves csaj jön, akkor jó ha legalább itt hall némi kioktatást, hogy nem csak az ő butasága létezik a világon. vagy is az emberek így gondolkodnak.. legalább itt elmondhatják a véleményüket, talán valakit érdekel...

én pl 100x is leírom ha valakinek helyesírási hibája van, haragudjon meg érte, de ha legközelebb eszébe jut majd, örülök neki.

na mind egy ez egy ilyen oldal.. ha valaki jobb emberi viselkedést akar, menjen a való életbe.. ott senki nem mer így beszólogatni a másiknak, ezért is itt élik ki magukat..

ez az én véleményem.

2011. júl. 26. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
ja, de ha ezt az egészet a való életre (is) írtad: magyarország, az embernek nincs érvényesülési lehetősége, ott dühöngi ki magát ahol tudja-egymáson. nincs valami érett, művelt társalgási kultúránk..(általánosságban elmondható) és az emberek szeretnék átformálni a másikat a saját gondolkodásmódjukra, és az agresszív oltogatás is egy "módszer" :P na jó még oldalakat írhatnék róla. ez így csak maszlag.
2011. júl. 26. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"magyarország, az embernek nincs érvényesülési lehetősége, ott dühöngi ki magát ahol tudja-egymáson. nincs valami érett, művelt társalgási kultúránk..(általánosságban elmondható) és az emberek szeretnék átformálni a másikat a saját gondolkodásmódjukra, és az agresszív oltogatás is egy "módszer" :P na jó még oldalakat írhatnék róla. ez így csak maszlag."


teljesen egyet értek, itt az emberek marják egymást, szívjuk egymás energiáit, külföldön nem igazán tapasztaltam ilyet vagy csak kis mértékben :D nem igazán tudom miért nem alakult ki érett társalgási kultúra, hisz a magyarok nem hülyébbek más népeknél sőt.

2011. júl. 26. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nyugi! Az ütköző zonában mindenki ilyen, és ilyen volt keltet és nyugat határán mindig. Gótok is itt marakodtak a legtöbbet. Előtte nem. Cursed hely ez, de a miénk. A Duna vonala volt az elmúlt 500-1000-1500-2000 éveben egy kulturális választóvonal.

Az egyéniségek és a teokratikus kollektíva közt. Ez Európa két arca és mi ezt keverjük. Van igény arra hogy egyéniség legyünk, de össze vagyunk kapcsolva mint egy szervezet és ezért ha valaki valamit máshogy tesz mit mi szeretné(m)/nk, úgy érezzük önállósult az egyik kezünk vagy lábunk.

2011. júl. 26. 05:41
 9/9 anonim ***** válasza:

Lehet rávezetni embereket(fiatalokat) az általunk vélt helyes útra.De semmi estre sem szembe helyezkedve és őrmester stílusban parancsolgatva. Minden indok nélkül magunkat a másik fölé pozicionálva, ahogyan ezt legtöbben teszik.

Lehet , ha igény van rá segítőkészen mellé helyezkedni és próbálni több szemszögből megvizsgálni, átgondolni dolgokat.

De nem ez a kedvenc módszerem .Hanem az élc.Némi gúny, humor és aki veszi a lapot nevetve jön rá hol hibázik...szerintem.És nem mulasztja el legközelebb viszonozni.Addig amíg nincs alázás , jó mulatság.

Pl: a párom 2 órával később ér haza a munkahelyéről,az ellenkező irányból.Hja mondom biztos rossz irányba indult és véletlenül megkerülte a Földet és csak Kínában vette észre...Akkor meg már mindegy volt:)


De az a meglátásom, h az emberek valszeg mert megdicsérték őket az óvodában (mert legóból hézagmentesen ki tudták rakni a traktort) rendkívül okosnak képzelik magukat.Némelyiknek épp h el nem sül a feje!Képesek bármilyen szakmában(innen onnan hallott töredék infók alapján) véleményt formálni .És ezen véleményüket jó nagy indulatokkal alátámasztani érvek helyett.

Hogy miért van ez?

Már 100szor leírtam de leírom még egyszer:Mert a hárommillió analfabéta országa vagyunk!Akik bár valamilyen szinten tudnak írni olvasni ,de soha nem gyakorolják.Nézik a retek klubbot és a tv2-t(ahol profik dolgoznak azon hogyan manipulálják az egyeszűbb szerkezetű egyedeket:), a szomszédnénitől és a kocsmából is gyűjtenek infókat és ebből alakul ki az értékszemléletük és a világképük.

Egyszóval siralmas és ahogy elnézem, lesz ez még így se.

2011. aug. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!