Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért keverik össze annyian a...

Miért keverik össze annyian a cigányokat a románokkal?

Figyelt kérdés
Egyre többet tapasztalom, hogy az embereknek meggyőződésük, hogy román=cigány. Ezt KI TALÁLTA KI?! :-O Elég zavaró már...
2010. okt. 15. 17:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Sztem azért mert európában ott él a legtöbb cigány. (Számot most nemtudok hülyeséget meg nemakarok írni.) Am pont ma jöttek ide a faluba romániából cigányok... megint :S
2010. okt. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Főleg azok keverik, akik messze laknak a román határtól.
2010. okt. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Tényleg ott nagyon sok roma van,mit ahogy Bulgáriában és még Spanyolországban ! is.Romániában akinek a vérében nem csörgedezik némi magyar vér,az cigány.
2010. okt. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy azért, mert kitalálták ezt a romázást, hogy nem cigány, hanem roma, a sok ember meg annyira nem figyel, hogy "román" vagy "roma"(amit mellesleg magyarul "cigány"-nak hívnak)...
2010. okt. 15. 19:15
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja igaz lehet ezis h román - roma ezért keverik. Első vtam.
2010. okt. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert a románok úgy viselkednek mint a cigányok és keveredtek a cigányokkal.
2010. okt. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Erdélyben éltem és azt mondom a románok a magyarokkal szemben,sokszor még a cigányok szintjén sincsenek.....tapasztalat.
2010. okt. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
62%

Nem tudom ki találta ki de elég nagy hülye volt!!!!! Attól még hogy sok cigány él ott nem kell összekeverni a kettőt.

az meg hogy a"kinek nem csörgedezik egy kis magyar vér az ereiben az cigány" nem igaz. románok között is vannak bunkók és okosak is mint ahogy magyarokban is szóval ne általánosítsunk.

2010. okt. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

utolsó:


Tuti hogy Te román vagy!:D


Különben is a románok utálják a magyarokat,pláne Erdélyben.

2010. okt. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem is azért, mert a cigányokat mostanában divat romának nevezni.
2010. okt. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!