Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Mit őriz a magyar nép végül?

Mit őriz a magyar nép végül?

Figyelt kérdés

Vegyünk például egy Japánt. Őriznek rengetegféle sportot, tradíciót, stb. A fiatalok között is vannak akik próbálják követni és sikerül is nekik. Pl egy sushi mester, egy kendo mester stb.


Vegyünk másik példának az USA-t. Őrzik azt, hogy a világ urai akarnak maradni, make money, kapitalizmus, tipikus amerikai dolgok, stb.


Svájc is tartja magát a saját hagyományaihoz. Lehetne ezeket sorolni.


Úgy általában az országok új generációinak meg van az a jellegzetessége, hogy próbálja az elődeit utánozni. Egy két kivételről (én legalábbis nem olyan sokat tudok) pl. Szlovákia hogy áll ezzel, nem nagyon látom a jellegzetességét.


A kérdés viszont az, hogy a magyar nép hova tart? A zsivány vonal, ez a megoldjuk okosba, ezt az egyet látom, hogy megmarad. De mi marad még? Mi az ami jellemzi most a magyar népet? Nem tudok rájönni, hogy a magyarok végül is milyenek.


Most a politikától függetlenül. Én azt látom, hogy sodródik. Lesz, ami lesz. Úgy lesz, ahogy lennie kell. Kb ez a közhangulat?


2023. szept. 1. 19:48
 1/7 anonim válasza:
58%
A magyar nép az elmúlás felé tart. Ilyen vezetőkkel és bírka néppel. Japánban már rég a szamurájok lefejezték volna az uralkodót ha így vezetné a népet mint....
2023. szept. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
31%
Megint egy, a magyar népet degradáló kérdés!
2023. szept. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szép kérdés! Nézzük is: egy nép lehetőségeit meghatározza múltja és a jelenkor szerinti dolgok elérhetősége.

Kezdjük a múlttal: őrizzük az emléket, hogy egyszer nagy ország volt, harcos-elnyomott néppel, befogadott és elfoglalt nemzet(i)ségekkel.

Sportokat említetted, egykor sikeres és jelenben sikeres sportágak sok aranyérmet, sok követőt jelentenek. Ezenkívül van magyar gasztronómia, hungarikumok, magyar találmányok.

Hogy mi felé tartunk? Törekvőek és ügyesek vagyunk, de pénz, oktatás és egészség nélkül csak a kivételezettek jutnak előbbre, a többikenek marad az emlékezés, akárcsak arra, hogy milyen volt egy túrórudi íze.

2023. szept. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

1.: Ezzel egyetértek, hogy Japánban már botrány lenne rég, de kb bármelyik országban is, de nem a politika fogja meghatározni soha a néplelket, hanem fordítva. A magyar néplélek tehet arról, ami éppen van. Ezért ez a kérdés, hogy mi van most a magyar néplélekkel. Merre tart? Mi a baja tulajdonképpen? Mert nem az Orbán Viktor a baj, ez egy téves irány. Ha ő nem lenne, lenne helyette 5876 másik Orbán Viktor. Akármilyen furcsa is, de az aktuál politika nem is igazán mérvadó, mert a nép sokkal nagyobb mindig, mint egy kormány, egy rezsim.


Vegyük Oroszországot. Az orosz népet akkor is az a szilaj, nagy területen élő, nehéz hétköznapokkal teli, küzdelmes élet jellemzi, amikor már nem lesz Putyin. Akkor is ez jellemezte, amikor még meg sem született Putyin. Így értem azt, hogy teljesen mindegy ki van a politikában éppen, mert egy nép sokkal öregebb és nagyobb, mint a politika. Túlmutat a politikán egyszerűen.


Ez a magyar nép merre tart? Az a kérdés.


2.: Eszem ágában sincs degradálni bárkit vagy bármit is. Kérlek mondj konkrétumokat, ami azt bizonyítja, hogy van még fejlődési potenciál a magyarokban. Persze, hogy van! A Karikó Katalinok, a semmiből előbukkanó, majd külföldön érvényesülő tudósok például egy magyar specialitás. Akkor fogjuk rá, hogy van valamiféle hagyományőrzés kisebb körökben: néptáncos egyesületek, stb, de ez tényleg egy szűk kör. Csak erre nem tudok párhuzamot vonni pl. egy japán fémiparra, egy német precizitásra, amit őriznek brandet. Mondj ilyen nagyobb példákat a magyarra.


A mezőgazdaságot lehet mondani...melyik országnak nincs mezőgazdasága? Mert ha kiemelkedő lenne Európában, akkor valami irány lenne, de semmi különleges nincs egyébként a magyar mezőgazdaságban, borászatban. Ugyanezt felmutatják egy Spanyolországban, Olaszországban, Franciaországban, stb.


3.: Amit írtál, hogy a kiváltságosoknak jut a tanulás, az egészség, ez részben tényleg így van. Tanulni mondjuk mindig lehet, de valóban egyre nagyobb a szakadék a társadalmi osztályok között. Egyre nehezebb. Állítólag a feudalizmus felé haladunk. Mint amikor a jobbágyok robotoltak a földesuraknak, azok meg keményen fizettek az uralkodóknak. Ez az irány sajnos valódinak tűnik. Lehet, hogy ez a válasz a kérdésemre? Erre tart a magyar nép?



Ha valaki nem ért egyet azzal, hogy a politika nem mérvadó, én azt is elfogadom. Valahol olvastam erről régebben és azóta gondolom úgy, hogy egy-egy népnek a fejlődéstörténete mindig nagyobb, mint az aktuális politika. Ha 100 években nézed, megint más, mint ha csak az elmúlt 13 évet néznéd, stb.

A nagy rendszerek viszont valóban formálhatnak. Kommunizmus, nacionalzmus, stb.

2023. szept. 2. 10:39
 5/7 anonim ***** válasza:

1. A magyar nép törvénytisztelő - és most tekintsünk el a kiskapuktól és az ügyeskedéstől. Nem a népléleknek van baja. A hozott törvényekkel van a baj, és ezen a nép nem tud egyenlőre változtatni. A magyar nép ugyanolyan helyzetben van, mint az orosz nép, ugyanolyan küzdelmes az élete, ugyanúgy a politika uralja. A magyar nép arra tart, amerre a választott kormánya irányítja. Ez így működik békében.

2. Magyar fikika, ötletesség, találékonyság.

-Pedig a mezőgazdaság kiemelkedő lehetne, minden adott: termőtalaj, éghajlat, vízbázis... de nem a nép dönt.

3. A magyar nép megtapasztalt kb. húsz év demokráciát. Nem fog a feudalizmusba visszatérni. Egyenlőre nem kötelező mások földjén dolgozni. Magától meg nem fog senki. Inkább elmegy, aki kényszerítve érzi magát. Amíg megteheti.

2023. szept. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Régen az volt a cél, hogy minél többet termeljen a mezőgazdaság. Mostanra oda jutottunk, hogy túl sokat tudunk termelni, és azért kapják a támogatást a gazdák, hogy kevesebbet termeljenek. Mivel ha túl sok a termény, akkor az egységár a túltermelés miatt annyira leesik, hogy már nem lehet gazdaságosan csinálni.

A jelenlegi volument is csak úgy lehet nyereségesen tartani, hogy az állam támogatja a gazdákat. A verseny megszűnt, mindenki a támogatásból él.

Viszont támogatni stratégiai okokból szükséges, hogy ha beüt valami (mint a Covid miatt például, vagy mert az oroszok megtámadnak minket), akkor az élelmiszereknek és mg-i terményeknek minél nagyobb részét tudjuk határon belülről fedezni.

A mezőgazdasággal addig lehetett felvágni, ameddig nagy volt a kézimunkaigénye. A középkortól a Kádár-rendszer végéig folyamatosan jók voltunk.

Mostanra az egész teljesen iparosodott, a népnek csak ötvened akkora része dolgozik mg-ban, mint 50 éve. Nagygépekkel csinálnak már mindent. Géppel címerezik a kukoricát, géppel szedik a szőlőt. Vannak még persze szakmunkák, mint szőlőmetszés, de fizikai munkát (ráadásul szabadban) végezni meg nem hajlandó senki, csak totál hozzá nem értő cigányok.

Az iparnak alig van szüksége növényi alapanyagra, vegyészetileg állítanak elő mindent. Még az élelmiszerek jó részét is.

2023. szept. 3. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Balsorsot? Az ugye régen tép.
2023. szept. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!