Görcs vagy Csomó?

Figyelt kérdés

Barátnőm vitatkozik velem, ő ceglédi én pedig debreceni.


Eddig mindig azt mondtam ,hogy pld. van egy görcs a cipőfűzőmön..barátnőm azt ,mondja ,hogy az nem görcs hanem csomó, szerintem mind kettő helyes viszont ő meg van győződve ,hogy max csomó lehet xd


Én eddig sose hallottam ,hogy valaki azt mondja ,hogy bevan csomósodva pld a cipőfűző én csak azt hallottam ,hogy bevan görcsölődve stb..


Láb is betud görcsölni és cipőfűző is ,chang my mind



2023. szept. 6. 20:48
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
change*
2023. szept. 6. 20:49
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy Debrecenben és környékén ezt így hívják, de én sem érteném, hogy miről baszélsz. (Zalai vagyok.)

Begörcsöl a hasam vagy a vádlim, de a cipőfűző és társai csomósodik.

Ettől függetlenül ez a vita értelmetlen, mert te így tanultad nálatok, ő meg másképp náluk.

Sokezer olyan szó van, amelyet másképp mondanak ott, és másképp itt.

Talán a szótárban megnézheted, de a gyerekkori szokások megmaradnak, legföljabb tanultál egy másik szót ugyanarra.

Gyakori dolog.

2023. szept. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Felénk meg azt nem mondják soha, hogy "görcs" lenne a cipőfűzőn. Ettől még a tájnyelvi alak sem helytelen, csak ne csodálkozz, ha nem mindenhol értik.

#teamcsomó

2023. szept. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
A cipőfűző nem tud begörcsölődni. A barátnődnek van igaza.
2023. szept. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

kifogok borulni xdd 😭


egyébként aki válaszol légyszi írjon legalább megyét legalább légyszi.

2023. szept. 6. 21:45
 6/15 A kérdező kommentje:

ma nagyon nem megy az írás xd

-legalább

2023. szept. 6. 21:45
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Amit szándékosan kötnek, funkciója van és oldható, az csomó. Ha véletlenül kerül a zsinórra, és kellemetlen, az bog vagy görcs.
2023. szept. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
#5 a 3. válaszoló voltam. Budapest.
2023. szept. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
#7 ugyanez a gondolatmenetem
2023. szept. 7. 01:54
 10/15 anonim ***** válasza:

1. válaszoló vagyok, valami eszembe jutott: ha azt olvasod, hogy "Csomókban hull a hajaszála", arra mit mondanak Debrecenben?

Kíváncsivá tettél.

2023. szept. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!