Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A Mohammed keresztnév melyik...

A Mohammed keresztnév melyik országban a legnépszerűbb?

Figyelt kérdés

Rengeteg írásmódja van ennek az arab férfi keresztnévnek.

Pl: Muhammad, Mohamed, Mohammad stb...

A kérdésem az lenne, hogy a Mohammed férfi keresztnév melyik országban a legnépszerűbb ebben az írásmódjában?



dec. 6. 15:57
 1/5 anonim ***** válasza:
77%

Én úgy tudom, hogy az araboknál írásban máshogy vannak a magánhangzók, mint mondjuk nálunk a latin abc-kben.

Tehát kb. szinte hasraütésszerűen pakolják bele a magánhangzókat, mikor átírják latin betűkre.

Ezek alapján szerintem nem feltétlenül fog tudni neked helyesen válaszolni senki...

(Külföldiekkel dolgozom, én sem vettem észre feltűnő nemzetiségi megoszlást ennek a névnek az írásmódjai közt.)

dec. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A líbiai neveknél az oldal szerint a Mohamed az első.

A Mohammed az ötödik.

[link]

dec. 6. 16:41
 3/5 anonim ***** válasza:
77%
Úgy, ahogy az egyes mondja. Az arab írásban nincsenek magánhangzók, ezért a latin átírás kiejtés szerint történik - ki hogy hallja, illetve melyik országban hogy írják (leginkább az angol és a francia az alapja az átírásnak, és ez a két nyelv eleve különböző).
dec. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Akkor melyik nyelvre való áttírása a Mohammed?

Angol? Francia? Vagy más?

dec. 6. 18:29
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem érted a lényeget. Kiejtés, hallás után írják le. Lényegében azok a nevek, amiket felsoroltál, egy és ugyanaz, csak másképp lettek átírva a latin írásmódra. Ebben az esetben az angol / francia nem releváns.


Egy másik arab nevet hozok példának, magyarosan kb. úgy kell kiejteni, hogy Besir (az e nem hangsúlyos). A francia írás szerint Bachir, az angol szerint Bashir, de láttam már úgy is leírva, hogy Bechir, Beshir. Attól ez még mind ugyanaz a név.

dec. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!