Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A gólyákkal van összefüggés?

A gólyákkal van összefüggés?

Figyelt kérdés
Amikor babát vártam, a kertünkben a gólyák csapatostól korzóztak. Ha mentem valahová, ott is megfigyelhető volt mindig rengeteg gólya. Még olyan helyeken is, ahol csak ritkán fordulnak meg. Tudom, hogy legfeljebb hiedelem, de azért már gondolkodtam,hogy ez hogy lehetséges. Ha valaki tud valamilyen tudományos magyarázatot, vagy népi hiedelmet, esetleg megfigyelést, megosztaná velem?
febr. 22. 20:51
1 2
 1/17 anonim válasza:
100%
3x szültem így 3x voltam terhes életemben kb 2x láttam gólyát azt sem terhesen.
febr. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
100%

El kell hogy keserítselek 🙃😀🤣

A földjeinken aratáskor hemzsegnek. De szó szerint kell érteni. És nem, nem lettek 15-ös ikreim 😅🤣

febr. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Természetesen én is tudom, hogy nem a gólya hozza a gyereket, sőt tapasztaltam is, de se előtte se utána nem láttam túl gyakran gólyát. És ez a fura inkább.
febr. 22. 21:14
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem írtad mikor lettél terhes.. Népi hiedelmet nem tudok, csak saját tapasztalatot és azt is csak egyszer láttam.. nyár végén, amikor készülődnek a költözésre. Falu legutolsó háza a mienk, mögöttünk mező.. 10 éve mikor ideköltöztünk, kinéztem az ablakon és a mezőn láttam, hogy rengeteg madár gyülekezik.. van látcsövünk, elővettem, hogy milyen madarak is vannak ott?? Gólyák voltak... több száz.. azóta se láttam a gyülekezésüket..
febr. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
100%
Én mióta terhes vagyok egy szem gólyát nem láttam, mondjuk nem is csoda, mivel tél van :D
febr. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Én egyetlen gólyát se láttam terhesen, Budapesten nem nagyon vannak. Amikor kirandultam régebben, akkor láttam egyet és nem voltam terhes. Azért látsz gólyákat, mert olyan helyen laksz ahol élnek és már át tudnak itthon is telelni annyira meleg van.
febr. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
88%
Tudomanyos magyarazat :D
febr. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
59%
Ezt nem tudom,de mikor a középső gyerekemet vártam,előtte való hónapban gólyákkal álmodtam.A barátnőm szintén és ő is terhes lett következő hónapban.Soha életemben nem álmodtam gólyával ezen az egy álmon kívül.
febr. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
100%
Egy kezemen meg tudom számolni hány gólyát láttam életemben. Egyiket sem a terhesség alatt. Ha egy nagyvaros közepen élsz nem látsz. Szóval ennyi a tudományos magyarázat. Olyan helyen laksz ahol van.
febr. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Én, mióta terhes vagyok, legalább napi három mókust látok, előtte alig. Az is igaz, hogy előtte nem sokat sétálgattam parkokban.
febr. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!