Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A gólyákkal van összefüggés?

A gólyákkal van összefüggés?

Figyelt kérdés
Amikor babát vártam, a kertünkben a gólyák csapatostól korzóztak. Ha mentem valahová, ott is megfigyelhető volt mindig rengeteg gólya. Még olyan helyeken is, ahol csak ritkán fordulnak meg. Tudom, hogy legfeljebb hiedelem, de azért már gondolkodtam,hogy ez hogy lehetséges. Ha valaki tud valamilyen tudományos magyarázatot, vagy népi hiedelmet, esetleg megfigyelést, megosztaná velem?
febr. 22. 20:51
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

"Amikor babát vártam, a kertünkben a gólyák csapatostól korzóztak"


Mert ezen volt a figyelmed fókusza. Gólyák meg pont annyian voltak, ahogy az év adott szakában lenni szoktak. Pl. télen nem láttad volna őket, ha babát vársz, ha nem. 😄

febr. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
75%
Ezotériába a kérdéssel!
febr. 23. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
87%
🤦🤦 sok nőnek igen igen lecsökken az agysejtje gyerek születése után.. 🥲
febr. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
70%
13as ez nagyon diszkriminatív, soknak már előtte se volt sok :D
febr. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
70%

14#


Én kérek elnézést a helytelen megfogalmazásért 😅

febr. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
61%
Egyetlen kapcsolat a gólya és a gyerek között az az, hogy legyen ott valakinek a logója.
febr. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
0%
De hogy szól a hiedelem? Ha terhesen gólyát látsz akkor mi van? Én csak azt ismerem, hogy gyerekeknek azt mondják a gólya hozza a babát, azt meg már tudod, hogy kamu.
febr. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!