Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Csak nekem uncsi a november 1?

Csak nekem uncsi a november 1?

Figyelt kérdés

Engem minden évben az őrületbe kerget és irritál ez a halottak napja. Olyan szánalmas dolognak nézem, hogy tele vannak a temetők emberekkel, élőkkel persze és tele halmozzák mindenféle kacattal a szeretteik sírját. Anyámék is ezt csinálják, nem azt mondom hogy most felejtsük el a holtakat, minden tiszteletüket meg kell adni, de azért nem ennyire, ez túlzás.

Csak más előtt nagyzolása ez!

Tik hogy vagytok ezzel?

Lehet nyugodtan kritizálni, eltűröm.-)

L


2010. okt. 28. 11:40
1 2 3
 1/28 anonim válasza:
100%
Kiváncsi lennék ha a szüleid, gyereked, férjed, feleséged feküdne a temetőben akkor is uncsi lenne-e? Ne értsd félre egyáltalán nem kívánom sem neked sem másnak, de erre sokan nem gondolnak amikor másokat kritizálnak. Mindenki úgy gyászol ahogy akar ezen nem szabad fennakadni.
2010. okt. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
89%
1 napot talán ki lehet bírni. Az nekem se tetszik, hogy sokan ebből presztízs kérdést csinálnak, mármint hogy ki milyen szép/drága koszorút rak a sírokra, főleg egyébként a temetőbe járó öregasszonyok.:) Mondjuk ennél még durvább maga a sírkőbiznisz, undorító.
2010. okt. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

Egyetértek mindkét válaszolóval!-)

Ha az feküdne ott akit a legjobban szeretek , akkor sem vinnék rá egy kamion virágot, koszorút meg mindenféle kacatot, azzal úgy sem változtatok már semmin, bár van aki így vezeti le önmagában a fájdalmat, feszültséget.-)

2010. okt. 28. 11:55
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Édesapámat két hete temettük. Tegnap kimentem a temetőbe, és nem november 1.-én teszem. Vittem egy mécsest meggyújtottam. És vittem egy akasztós piros szivecskét, rákötve két szál fehér és lila árvácskával. Én így gyászolok, és nemcsak november 1-én fogok kimenni, hanem amikor úgy érzem most "meglátogatom aput"
2010. okt. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
92%

Nagyzolás??Arra nem gondolsz,hogy sok embernek csak ilyenkor van ideje végiglátogatni,rendbe rakni a szerettei sírjait?Esetleg más városba elutazni,hogy ezt megtehesse?Sokan nem érnek rá erre máskor a munkájuk miatt.És szomorú,de sokan pedig elfeledkeznének ennek fontosságáról,ha nem lenne a halottak napja.

Lehet,hogy valakinek uncsi,na de ez nem is a szórakozásra van kitalálva.Ilyen alapon mondhatnánk,hogy minek van anyák napja?Uncsi...Azért van,mert megérdemlik.Hát a halottaink is megérdemlik,hogy az évből legalább egy nap értük legyen...

Például nekem is csak ezen a napon van alkalmam arra,hogy családommal együtt végigjárjam a temetőt és mindent rendbe tegyek.Én szeretek ott lenni,olyan nyugalmas és hangulatos.Jót tesz a lelkemnek.Miután hazajövünk gyertyát gyújtunk halottainknak.

2010. okt. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Na meg a másik,hogy én spirituális szemléletű vagyok.És az is megfordul a fejemben,mi van,ha a lelkek látják a sírjukat?Szomorú arra gondolni,mi lenne,ha a halott rokonom látná,hogy mások sírján van virág,őt meg pont ezen a napon nem látogatja meg senki sem...
2010. okt. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Az egy dolog,h neked uncsi,mert lehet még nem fekszik ott egy szeretted sem a temetőben...

Én Édesanyámhoz megyek ki sajnos 2 éve meghalt:( Viszek egy mécsest meggyújtom és rágondolok!Nem spirázom túl,de nem is kell lenézni másokat akik fontosnak tartják ezt a napot!

És mi ebben a túlzás hogy az évből 1 nap van amikor az elhunytra gondolunk és viszünk a sírjára egy mécsest meg virágot?Sztem semmi túlzás nincs ebben...,de majd megérted ha valamelyik szülőd már ott fekszik a koporsóban....

2010. okt. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
66%

Hát... úgy nem fogalmaznék, hogy "uncsi". Ez merőben más kategória. Összességében gusztustalan és szánalmas, ami az ünnepek környékén megy, akár a művigyor, akár a műsírás, akár a pénzhajhászás, az üzletszerűség, minden. Ez tisztességtelen és aljas dolog. Az én halottaim az év többi napján is halottak, és azokon a napokon is gyakran gondolok rájuk. Nem kell ehhez november 1.

Amúgy hasonlóképp vagyok a többi ünneppel is.

2010. okt. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
49%
Utolsó..,akkor Te a karácsonyt is unalmasnak és szánalmasnak tartod?Az pl. a szeretet ünnepe...
2010. okt. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
62%

Én is halálosan unom. Nem attól leszek jó és tisztelettudó ember, hogy 1 évben egyszer odateszek valami virágot a sírra megy gyertyát gyújtok. Azt is utálom, hogy mindenki sír, meg sajnálkozik ilyenkor. Szerintem a halottak se akarják, hogy sírjunk utánuk, azt akarják, hogy éljük a megszokott életünket boldogan.

Nekem biztos nem lesz majd sírom, hogy majd kijárjanak oda egyesek drámázni.

2010. okt. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!