Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Csak nekem uncsi a november 1?

Csak nekem uncsi a november 1?

Figyelt kérdés

Engem minden évben az őrületbe kerget és irritál ez a halottak napja. Olyan szánalmas dolognak nézem, hogy tele vannak a temetők emberekkel, élőkkel persze és tele halmozzák mindenféle kacattal a szeretteik sírját. Anyámék is ezt csinálják, nem azt mondom hogy most felejtsük el a holtakat, minden tiszteletüket meg kell adni, de azért nem ennyire, ez túlzás.

Csak más előtt nagyzolása ez!

Tik hogy vagytok ezzel?

Lehet nyugodtan kritizálni, eltűröm.-)

L


2010. okt. 28. 11:40
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%

...sírodon a friss virág

Ritka vendég

Nincs rá mentség

Felőröl a világ!

2010. okt. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
Végre egy normális válaszadó az utolsó személyében!!
2010. okt. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:

Látom hogy mindenkit személyesen érint ez a téma.-)

Pár válasz összejött azért.

Nem ítélek el én senkit, mert mécsest gyújt, vagy virágot helyez a sírra, de akkor irritál igazán, mikor látom hogy kirakatott csinál a szerette sírjából, hogy mások előtt megmutssa az övé szebben van feldíszítve, na ez a szánalmasság!

Azért írok most kicsit később, mert a temetőn voltam a szeretteim sírját feldíszíteni! Na nem kell azonnal kétségbeesni, nem tértem jó útra! D Csakis anya kedvéért mentem ki, mert nem bírom elviselni, hogy egyedül csinálja, így segítettem neki, még ha belül morgolódtam is.-)

Sokat járok kocsival külföldre, mert van egy vállalkozásom , mondtam is anyának, ha történne egy halálos baleset velem, csak jöjjön el a helyszínre mert ugye kötelező azonosítani a holtestet és csak írja alá azt a rohadt jegyzőkönyvet, aztán hamvasszanak el és szórjanak ki a legközelebbi folyóba, nem akarom hogy hazahozassák a testemet, aztán meg nagy ceremóniával eltemessenek, hogy majd a halottak napján mindenféle kacattal legyek tele, nem akarom hogy suttogják az arrajárók "hogy nicsak hogy feldíszítette az édesanyja a lánya sírját, sokkal szebb és drágább rajta minden, amit a másik sorban láttunk ezen és ezen a sírokon!"

Köszönöm az eddigi válaszokat!-)

Azért még írhattok, rosszabbakat is.D

2010. okt. 28. 19:04
 24/28 anonim ***** válasza:

Akkor neked nem is ezzel az alkalommal meg a jelentésével van bajod, hanem a magamutogató "ki vagyok, mi vagyok" emberekkel. Ezzel viszont vagyunk páran, de ezért nem az ünnep a hibás, és nyugodtan semmibe veheted az ilyen visszatetsző dolgokat (nekem már sikerült, drukkolok, hogy neked is sikerüljön).

Az a baj, hogy hiába vagyunk, akiket zavarnak a hivalkodók, ha úgyse lehet őket átnevelni, szóval a legjobb, amit tehetsz, tényleg az, ha figyelembe se veszed őket. De azért azoknak hagyd meg az alkalmat, akiknek tényleg fontos és csak ekkor tudnak kimenni.

2010. okt. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:

Utolsónak:

Talán igazad van.-)

Szerény lány vagyok, nem szeretem magam kirakni, hogy mim van, milyen értéktárgyak, pedig nagyon jómódú családban élek.-)

Bocsi ha valakit megbántottam!-)

2010. okt. 28. 21:29
 26/28 anonim ***** válasza:
Kérdező....,van akinek a szerette sirhelye vidéken van és oda kell leutazni Bp-ről!Vagy nagyon elfoglalt az ember egyéb problémái is vannak és nem jár ki minden nap v héten a temetőbe az elhunythoz,ezért a halottak napja kiváló alkalom arra hogy nyugalomban kilátogasson a nagyon elfoglalt ember is a sirhoz és gyújtson egy gyertyát+virágot vigyen és megemlékezzen elhunyt szerettéről!Ezért is munkaszüneti nap nov. 1..,hogy az is kitudjon látogatni aki egyébként ritkán megy temetőbe!
2010. okt. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Nem biztos egyébként,hogy aki nagyon feldíszíti a sírt,az hivalkodásból teszi.Érdekes egyébként,nekem ilyesmi meg sem fordult a fejemben soha,hogy bárki is ezt hivalkodásból tenné.

Én egyébként szeretem,ha egy sír minél szebben,érdekesebben van "feldíszítve".

Láttál már távol keleti temetőt?Na,azok az igazán díszesek és gyönyörűek!Van hely,ahol egész városnyi méretű a temető...Vannak sírok,amelyre gyönyörűen festett vázákat tesznek,senki nem lopja el őket,néha szép ételeket is hagynak a síron.Kár,hogy nálunk ilyesmi nem szokás.

2010. okt. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!-)
2010. okt. 29. 20:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!