Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Csak nekem uncsi a november 1?

Csak nekem uncsi a november 1?

Figyelt kérdés

Engem minden évben az őrületbe kerget és irritál ez a halottak napja. Olyan szánalmas dolognak nézem, hogy tele vannak a temetők emberekkel, élőkkel persze és tele halmozzák mindenféle kacattal a szeretteik sírját. Anyámék is ezt csinálják, nem azt mondom hogy most felejtsük el a holtakat, minden tiszteletüket meg kell adni, de azért nem ennyire, ez túlzás.

Csak más előtt nagyzolása ez!

Tik hogy vagytok ezzel?

Lehet nyugodtan kritizálni, eltűröm.-)

L


2010. okt. 28. 11:40
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

"hogy majd kijárjanak oda egyesek drámázni."


Ezzel elveszed tőlük a megemlékezés lehetőségét...

2010. okt. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
55%
Én ehhez csak annyit fűznék hozzá, hogy halottak napja Okt.31! Nov.1 Az Mindenszentek!
2010. okt. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
Az élőké a karácsony és számos más ünnep, a halottaké november 1.-e halottak napja,, mi rendszeresen járunk és viszünk virágot és ápoljuk a sírt, de had legyen már egy nap ami csak róluk szól..és olyankor hagy aggasuk tele a sírt azzal amivel akarjuk, költsünk rá..mert mást már úgy sem tudunk értük tenni.
2010. okt. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim válasza:
100%

én meg azt unom DE NAGYON, hogy az emberek még mindig nem tudják hogy NEM november 1. a halottak napja, hanem november 2!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

November 1. Mindenszentek ünnepe, régi szoc beidegződés, hogy ezt tekintjük halottak napjának, csak mert ezen a napon látogatjuk meg a halottainkat a temetőben...

2010. okt. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim válasza:
100%
12:42: ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna. Ne keverd a szezont a fazonnal, halloween ünnepe is teljesen más....
2010. okt. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%
12,42-nek..tévedésben élsz..mindenszentek a katolikusoknál pl november 1..wikipédia is ezt írja..emellett katolikusoknál a halottak napja a papi ünneprend szerint november 2..
2010. okt. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

Kérdező, semmi közöd ahhoz, hogy mások mikor mit hogyan csinálnak, te is úgy éld az életed, ahogy akarod, olyan ünnepeket tartasz, amiket akarsz, a te döntésed, a te dolgod.

Ha valakinek közeli hozzátartozója halt meg, és esetleg nem egy közeli templom urnatemetőjébe hamvasztották, hanem egy temetőbe temették el, ahova esetleg nincs ideje bármikor kimenni, mert dolgozik, annak ez a nap jó alkalom, hiszen munkaszünetté tették, hogy ha esetleg máskor akár hétvégén is berángathatja a főnök vagy nyaraláson is hívhatja (nem ritka), de legalább ekkor legyen alkalma tiszteletét tenni elhunyt szerette sírjánál, és kicsit rendbeszedni.

Bevallom, én nem vagyok nagy temetőjáró, sőt, anyai nagyapám felőli dédszüleim sírján kívül egyik elhunyt rokonom sírját se tudom, hol van (őket is csak családfa kutatás miatt tudom), de ha valakinek ez fontos, és tényleg nincs máskor alkalma, hadd gyászoljon vagy emlékezzen úgy, ahogy akar.

2010. okt. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

Nem mondanám uncsinak, de én se nagyon foglalkozok vele.

Régebben hasonlóan álltam hozzá, mint Te, kérdező.

Ma már nem mondom, hogy nagyzolás, mert sokakat ismerek, akiknek meghalt valakijük, és kimennek és megemlékeznek. Mert ilyenkor van itt az ideje. Haldoklik a természet is, reális dolog ilyenkor gondolni eltávozott ismerőseinkre. Aki csak azért megy, mert belé nevelték hogy ilyenkor muszáj, hát szíve joga, de nem értek vele egyet. Viszont mondom, sokan tényleg emlékezni mennek - már csak így lehet "tanulni" valamit attól, aki meghalt.

2010. okt. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
55%

12:28 - abban a tekintetben, hogy lépten-nyomon árusok százaiba, ezreibe botlasz, akik a szeretet ünnepét kihasználva húzzák le az embert, igen. Hogy százezernyi fenyőfát vesznek meg és dobnak az emberek szemétre, igen. Hogy művigyort, kedvességet, önzetlenséget, szeretetet színlelnek, igen. Tisztelet a kivételnek persze. Sajnálom, de én nem a naptár szerint élek. Nem az óra szerint eszem és nem mások által meghatározott értékrendet követek. Én, én vagyok, a teljes magam valójában, a hibáimmal és az erényeimmel együtt. Az év minden napján képes vagyok szeretni és/vagy megemlékezni a halottaimról és önzetlenül megajándékozni bárkit, ha úgy szeretném.

Sajnálom, ha haszontalannak gondoljátok az ilyen hozzáállást (választ).

2010. okt. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

Mindenszentek és halottak napján mikor ott állok az elhunyt szeretteim, ismerőseim sírjánál,mindig jobban megérint az alkalom hangulata.Nem feltétlenül szomorú,hanem inkább keserédes érzés.Az ember manapság nagy rohanásban van,még a "hétköznapi" temetőjárás is meg van kicsit sürgetve!

Ilyenkor néhány pillanattal többet szánhatunk az emlékekre,a jó kívánságokra(ki tudja mi van odaát?),tiszteletadásra.Elidőzhetünk azon a helyen ,amelyről talán csak ezeken a napokon gondoljuk hogy szép.A sok gyertya és mécses halvány fénye talán megerősíti annak a kívánságnak a valódiságát,hogy ne felejtsük el halottaink, mígcsak mi is élünk!

Nem hiszem hogy ez unalmas,hisz ezek az átérzett pillanatok is tovareppennek,az embernek sok a dolga manapság!

Képmutatásnak meg nem hívnám,ha meglátogatok egy nyughelyet,amely azé az emberé akivel valaha jóban voltam!

2010. okt. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!