Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Mik az angol, skót, amerikai,...

Mik az angol, skót, amerikai, kanadai, ausztrál konyka jellegzetességei (ételei (?

Figyelt kérdés
2010. nov. 14. 18:42
 1/7 anonim ***** válasza:
hamburger, sajtburger, sültkrumpli, coca-cola
2010. nov. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Angolt ismerem, mivel itt elek, csak azt tudom leirni. Van egy un. barna szosz, azt rarakjak szinte mindenre. Nem rossz, de nem is lesz jobb tole. Rengeteg a zoldseg, parolt formaban. Yorkshire pudding. Fish and chips, ez utobbira nagyon buszkek, nem tudom miert. Szeretik az ecetes dolgokat, abbol is sokat locsolnak erre arra, meg az ecetes chipsek is nepszeruek. Hirtelen ennyi jutott eszembe.
2010. nov. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
En az USA-ban lakom es itt mindenfele konyha van. Felsorolhatnek kliseket, amiket mindenki ismer, mint az amerikai palacsinta stb., de igazabol a legjobban az azsiai (mongol, kinai, japan, thai konyha) es a mexikoi kaja megy (attol is fugg, hogy hol elsz). Nemcsak azok eszik, akik ezekhez a nepekhez tartoznak, ez itt beepult a mindennapokba. Az USA-nak a gyorskajakon kivul csak a barbecue meg egyeb szoszok a sajatjai meg par nagyon nehezen emesztheto kaja (foleg delen pl. patty melt es tarsai - mind sultkrumplival), a partvidekeken pedig sok tengeri cuccot esznek a garnelaraktol kezdve a homarig szinten krumplival. Meg az ettermekben is porbol keszitik a krumplipuret es szerintem borzaszto ize van meg kulonfele izesiteseket tesznek hozza pl. szalonnat meg hasonlokat es nagyon nem finom. Az autentikus amerikai kajak nagyon nehezek. Olyan, hogyha eszed 3 napig, egybol felugrik x kilo. A sutemenyek pedig borzasztoan edesek. Hiaba veszel a boltban akarmilyen alapanyagot, mindig edesre sikerul es azok total muek, vannak kek, zold, lila szinu sutemenyek - sok a szinezek. A peksutemenyeiket ossze sem lehet hasonlitani a magyarokkal. Max. a brownie az, ami nem tul edes. Amit meg szeretek, az a bread pudding. Az is edesseg es nagyon finom. En magyar sutemenyeket is szoktam sutni edesitovel es azok nagy sikert szoktak aratni illetve a levesek is, mivel itt ugy neznek rad, mint egy felistenre, ha megtudjak, hogy a semmibol tudsz levest csinalni. Gyumolcslevest is kulonlegesnek tartjak vagy egy egyszeru huslevest is nagyon tudnak szeretni. Ha elmegyek a boltba, azt latom, hogy a legtobb ember csak dobozos meg konzerv dolgokat vesz meg ezerrel isszak az szensavas uditoket. Mi probalunk mashogy elni es szoszokat sem enni, mert azokban rengeteg plusz kaloria van. Szerintem ez a legfeltunobb kulonbseg....hogy itt a boltokban tobb polcon all a sok szosz erre-arra, amugy meg vagy felkesz kajat vesznek vagy eljarnak valahova enni. Itt mindenhol etterem van, vannak mindennapokra megfizetheto aron is. Nem mind gyorskaja, vannak jok is (szerintem sokkal jobbak az ettermek, mind kajaban, mind kiszolgalasban, mint Mo-n, biztos, mert itt mindennapos dolog az etterembe jaras). En a husokat birom: pl. nagyon jok a stake-ek, amit vhogy Mo-n nem talalnak ugy el meg vannak jo kolbaszok is. Felvagottakban kb. 20%-a a valasztek annak, ami Mo-n van. Meg pl. szendvicsbe is tesznek stake hust, amit ledaralnak. Azt vettem eszre, hogy sokkal tobb sajtot esznek, mint Magyarorszagon. Az ausztralokrol ide csak annyi jut el, hogy "shrimp on the barbie"-t esznek ezerrel, mert regen ez volt egy turisztikai promo filmben roluk. Amugy szerintem hasonlo dolgokat esznek, mint itt. Kanadai ismeroseim vannak. Szerintuk Kanadaban europaibb a kaja, mint az USA-ban, tobb tesztat meg hasonlokat esznek elmondasuk szerint es a tobbseg nem szereti a mexikoi kajat ott - de gondolom, hogy ez egyen fuggo. Szerintem mind a 4 altalad felsorolt orszagban sokan mirelit kajan elnek...
2010. nov. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Jellegzetessége az hogy nagyrészt ízetlen vacak kaják. Az amerikait nem ismerem.


Szóval az angol/ír/skót reggeli: bacon szalonna,kolbi, egy tojás baromi sok olajban kisütve, esetleg mellé baked beans (fehér babkonzerv paradicsommártásban)Ez inkább hétvégén mert macerás elkészíteni, amúgy pirítós, corn flakes, tea tejjel, merészebbeknek narancslé.


Ebéd: szendvics, esetleg leves.


Vacsora: hús krumplival (főleg az íreknél) többnyire tört krumpli vagy sült krumpli (chips) a hús főleg marha, bárány vagy csirke. Hozzá agyon főzött zöldség, esetleg konzerv bab. A barna szósz neve gravy. Tűrhető ízt ad az ételeknek. Amúgy fűszerezni csak sót/borsot használnak.


Van még leves, zöldség leves vagy csirke ragu vagy a népszerű ír gulyás leves. (meg sem közelíti a hazait, azt is a barna szósszal sűrítik)


Tűrhető még a Shepherd's pie, ami darált hús, répa, borsó pörkölt féleség egy tűzálló tálban, rajta egy vastag réteg krumplipürével.


Desszert: nem divat a krémes süti. Főleg pitéket, piskótákat esznek édességnek.


Én évekig éltem kint, meg is híztam és mégsem ettem semmi jót.

2010. nov. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
4-dik irorol jutott eszembe, hogy az USA-ban is ilyen a reggeli. Plusz reggelire ott a french toast is (ez olyan, mint a bundaskenyer, csak nem sos, hanem cukrozott, de ha akarod, hogy erzodjon a cukor a kenyeren, akkor negyed kilot bele kell tenni a tojasba, szoval nem valami egeszseges) meg a hash browns is nepszeru reggelire. Az ilyen lereszelt krumpli, amit meg kell piritani. Meg van meg a biscuit, ami nem azt jelenti, mint Angliaban. Az kicsit hasonlit a magyar pogacsara csak puhabb es sokkal jobb ize van. A biscuitet meg hash browns mirelitkent aruljak es sutoben kell kisutni, ahhoz kepest sztem tok jo izuk van. Osszessegeben vannak jo dolgok meg rosszabbak...hat a sutemenyek azok mindenkepp nagyon gazak.
2010. nov. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
57%

Az angol kaja jellegzetessége hogy minden ételben ugyanaz van:édes krumpli meg grévi szósz meg ecet és mindnek ugyanolyan íze van:sótlan és ehetetlenül sz ar.

Ha igazán undorítót akarsz enni,amit az angolon kívül senki nem lenne hajlandó megenni,akkor javaslom neked a pickled egg-et és a Marmite-ot.... hányni fogsz :)

Az angol gasztronómia az világhíresen pocsék,ahogyan ők maguk is.

2010. nov. 15. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nalunk is van pickled egg, gravy meg sweet potato. Ugy latszik, hogy akkor az mind a Britishektol maradt vissza. Sztem a sweet potatobol tok jo dolgokat ki lehet hozni, a gravy-t meg inkabb csak a deli regioban kozkedvelt.
2010. nov. 15. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!