Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Milyen országokban jön a...

Milyen országokban jön a Jézuska karácsonykor?

Figyelt kérdés
Oroszországban jön a karácsony apó, angolszász területen a Mikulás. Na de hol jön a Jézuska?
2009. dec. 19. 22:32
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
46%
A keresztényeknél mindenhol, és leginkább nem a drága ajándékok a legértékesebbek, amit hoz... (ha érted, mire gondolok)
2009. dec. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Kösz, de nem pontos a válaszod. Az USA is jórészt keresztény, és mégis a Mikulás (Santa Claus) jön el.

Oroszországban is keresztény, de ott a Fagyapó (Gyed Maróz) jön el.

2009. dec. 19. 23:21
 3/23 anonim ***** válasza:
58%

az angolszászok mik szerinted? Mert legjobb tudásoom szerint, bárhogy is gondolkodom, keresztények.

Szeriintem Magyarországon, máshol még nem ahllottam hogy a Jézuska jönne, és Mikulás ünnep is csak nálunk van.

2009. dec. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
9%
Nézd, kedves kérdező, a keresztények karácsonykor Jézus születését ünneplik, hogy ezt helyenként összekötik-e mással vagy nem, az már más tészta.
2009. dec. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Az tudom, hogy a karácsony Jézus születésének az ünnepe, de csak a nyugati keresztényeknél. Az ortodoxoknál vízkeresztkor van ez. A jehovistáknál meg nem ünnep.

De én konkrétan arra gondoltam, hogy ki hozza az ajándékot. Ha nem is írtam le, de a megfogalmazásból ki kellett volna, hogy derüljön!

2009. dec. 19. 23:29
 6/23 anonim ***** válasza:
24%

Kérdező, A SZÜLŐK...

És ahol nincs ajándékozás? És ahol nincs pénz ajándékokra?

Nem erről kéne szólnia ennek az ünnepnek.

A legnagyobb ajándék az élet, az egészség, a béke és a nyugalom (kéne, hogy legyen), de ezt nem engedi az anyagi költekező világ, mert a szegényebbek orra alá is odanyomják a drága ajándékokat, és vagy adósságba verik magukat az embereket, csak hogy LEGYEN AJÁNDÉK, vagy sajnálkoznak, hogy nem tudják megtenni.

Kicsit elegem van, hogy minden ünnep a pénzről szól.

Miért nem az ünnepek valódi értékeiről szól ez az ünnep? Kinél mi, ahol Jézus születése, ott arról, ahol a téli napforduló, ott arról, MINDEGY, csak ne az ajándékok lennének a központban. Az ajándékozás jelképes kéne, hogy legyen, Jézus megajándékozott a bűnbocsánattal, a napforduló megajándékoz minket azzal, hogy a fény utat tör, és a sötétség gyengül... stb.

Csak erről az emberek megfeledkeznek, és mindenki a Coca-Cola Mikulásra meg az ajándékhegyekre figyel...

2009. dec. 19. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
59%

Nem akarok offolni de az egyik válaszon sikerült magamat felhúznom.


"az angolszászok mik szerinted? Mert legjobb tudásoom szerint, bárhogy is gondolkodom, keresztények."


Igen, keresztények, csakhogy nem katolikusok!


"Szeriintem Magyarországon, máshol még nem ahllottam hogy a Jézuska jönne,


A katolikus területeken többnyire mindig "jézuska" jön, a németeknél is Jézust várják szenteste, nem pedig mikulást


"és Mikulás ünnep is csak nálunk van."


pont hogy az angolszászoknál van sokkal nagyobb mikulás-kultusz mint nálunk

2009. dec. 19. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
42%

Érdekes, hogy valaki mindig felveti ezt a pénzt és kereskedelem kérdést a karácsony kapcsán. És pont ők azok akik az üzletet látják a karácsonyban.

Miért kéne sok pénzt költeni ajándékokra? Ha már pénzt költesz nagyon olcsón, nagyon jó dolgokat lehet kapni gyerekeknek. Egyébként pedig pont a szegény gyerekek miatt terjedt el az ajándékozás, hogy legalább egy évben egyszer kapjanak ajándékot. De pl a mi gyerekünk karácsonyfát kért. Szülinapjára pedig annó gyümölcstortát és úgy örült neki, azóta is emlegeti, pedig már féléve volt.

Ha meg felnőttekről van szó, ott meg igazán értéktelen az ajándék szó. Szerintem apró figyelmességnek jobban örülnek. Pl idén én mindenkinek, képet hívatok elő a gyerekekról, ezt beragasztom egy összehajtott kartonlapba, amin a gyerek egy karácsonyi rajza lesz látható. Az egész cakk pakk tíz embernek nem kerül többe ezer forintnál, de szerintem jobban fognak örülni neki mintha vennék mindenkinek egy dezodort.


Egyébként a kérdésre: vitathatalan, hogy Jézus születését ünnepelljük, mi dec 24-én, a világ többi fele 25-én a másik fele pedig januárban és mind keresztények vagyunk. Úgyhogy még ez sem egységes.

Jézuska pedig szerintem Magyarországon jön.

2009. dec. 19. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Mondjuk kár válaszolnom is egy ennyire ostobba embernek. Keresztényekről beszélünk, azok pedig nemcsak a katolikusok. És az angolszászok már hogyne lennének katolikusok? Egyébként angolszász országokról beszéltünk, mint pl USA, NAgy Britannia és gondolj csak Ír országra: Ír katolikusok- nem rémlik?
2009. dec. 19. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
65%

Ja és azt írtam szószerint, én nem hallottam- lefordítom, hogy megértsd: EZ NEM JELENTI AZT? HOGY MÁSHOL NEM HOZHATJA A JÉZUSKA? CSAK ÉN NEM HALLOTTAM MÉG. És biztos én is tudnék olyat mondani, amiről te nem hallottál még, és nekem egyértelmű.

Mikulás ünnep december 6-án biztos nincs angolszász országokban.

2009. dec. 19. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!