Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Az amerikaiak tényleg buták?...

Az amerikaiak tényleg buták? De miért?

Figyelt kérdés
Igaz,hogy a legtöbben ugy tudják hogy csak Amerika létezik? de miért van ez? nekik nem tanítják meg a többi országot,kontinenst,mint ahogy nekünk?
2010. nov. 22. 18:48
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
57%
ok, akkor mondd meg nekem Afrika melyik részén van Gabon és mi a fővárosa? de ne nézd ki googlemaps-ról! mondd meg őszintén te ha Amerikában élnél, megjegyeznéd minden kis országnak az adatait?
2010. nov. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
most ne engem... én csak kérdezem mert már sok embertől hallottam..
2010. nov. 22. 21:24
 3/36 anonim ***** válasza:
89%
Csak a saját történelmüket tanulják, azt a pár száz évet és az elnökök névsorát. Nincs multjuk mint a többi népnek és ezért nem is foglalkoznak vele. A történelem nekik a Mayflowerrel kezdődik és az indiánok kiirtását átugorva az "én vagyok a legjobb" pszichózissal végződik a mai napig. Ami előre vitte amerikát bármilyen tudományágban az mind európai embernek köszönhető. Amit igazán tudnak, azt már az indiánok esetében megmutatták.
2010. nov. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
100%
Az Amerikaiak nagyon jol tudjak, hogy van meg rajtuk kivul sok sok orszag csak eppen magasrol tesznek rajuk, nem foglalkoznak veluk. Nekik rohadt mindegy melyik orszag hol helyezkedik el vagy eppen mi a fovarosa. Amerikaban az iskolaban tanulnak a diakok foldrajzot sot tortenelmet is stb. igaz ezekre nincs nagy hangsuly fektetve es hamar el is felejtik az emberek ezeket az orszagokat illetve keverik ugyanis nem talalkoznak veluk a napi hirekben. Ha mar hirek pl New Yorkban nem hallasz Californiai hireket csak ha valami komoly vagy nagy dologrol van szo mert annyi minden torteni a tagallamokban, hogy reggeltol estig csak a hiradot lehetne nezni akkor sem ertesulnel minden hirrol, a kulfold megint mas dolog ott is csak a legfontosabb altalaban Amerikat erinto hirekrol beszelnek stb. Szoval egy atlag amerikai nem butasag miatt nem tud semmit ami a hazajan kivul tortenik hanem azert mert nem hall rola es nemis erdekelne. Szerintem a Magyarok tobbsege se tudna 5 nel tobb Afrikai orszagot felsorolni fovarosokkal egyutt valoszinuleg azert mert alig hall roluk.
2010. nov. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
100%

Más az, ha azt hiszed, hogy az óceán másik partján mindenki franciául beszél, és szekerekkel közlekedik, meg más az, ha tudod, hogy vannak más országok a tiéden kívül, a nevüket is tudod, de többet róluk nem nagyon.

Mi európaiak sem hisszük, hogy csak Európa van, mert tudjuk, hogy van pl. Ázsia különbző népekkel, pl. kínaikkal, koreaikkal, kambodzsaikkal, japánokkal, vietnámiakkal, stb. Lehet, hogy nem tudunk átlag műveltségi szinten a kultúrájukról sokat, és első látásra nem nagyon tudjuk megkülönböztetni kinézetre egymástól, de tudjuk, hol laknak ezek a népek.

2010. nov. 23. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
79%

Nem hülyék! Csak alapból az oktatás is más náluk, sokkal "specializáltabbak".

De a kedvencem amikor háborognak h az amerikaiak nem is tudják melyik európai ország hol van! Aztán megkérem őket helyezzék már el a térképen mondjuk Michigant vagy Utahot vagy Coloradot, és akk bámul mint borjú az új kapura :P

2010. nov. 23. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
100%
Én jártam egy Amerikáról szóló előadásra, és az első órán megkaptuk az államok térképét, hogy tanuljuk meg, mi hol van.
2010. nov. 23. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
69%

Ilyen felméréseket Mo-n is csináltak a riporterek, és sajnálatos módon hasonló gyatra eredmények születtek..



Ezért vagy a magyarok sem okosabbak. mint az amerikaiak, VAGY AZ ILYEN ÁLTALÁNOSÍTÁSOKnak nincs értelme..


A médiában terjedt el ez a sztereotípia, és tudjuk, hogy a MÉDIA SZEMÉTtel van tele.


Ráadásul erre van az igény is, ha megnézed a nézettségmutatókat, rájössz, hogy a magyarok is a szennyet, showműsorokat, parasztvakításokat bámulják..

2010. nov. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
34%

az amerikaik nem buták, csak az eurázsiai f*szok nemtudnak mit kitalálni dicső közösségükre, hogy oltogassák őket.

ÉLJEN AMERIKA<3333333333

2010. nov. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim válasza:
26%

Utolsó felpontoztalak :) <3


Örülnél te ha olyanokat tudnál mint egy Amerikai..:D

13/F


(lehet lefele pontozni,Éljen Amerika : )

2010. nov. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!