Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A romák miért hiszik mindig...

A romák miért hiszik mindig azt, hogy meg vannak különböztetve?

Figyelt kérdés

Az osztályban van kettő, és senki de, tényleg senki nem tett rájuk még soha megjegyzést, se tanár, se diák senki.

De, Ők valahogy nagyon kiakadnak, ha van valami. Amikor egyest kapott az egyik, mert felelt, és nem tudott mit mondani, akkor a tanár háta mögött nagyon balhéztak, hogy azért kaptak egyest, mert cigányok, holott a magyarok nem kapnak egyest(de mindenki kap, ha nem tanul) és ha történik még valami akkor is mondják, hogy azért, mert cigány vagyok ugye....

Miért hiszik egyfolytában azt, hogy megvannak különböztetve?


2010. dec. 12. 16:26
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
Mert a csapból is ez folyik, a politika adja alájuk a lovat. A kötelességeikről sosem esik szó, bezzeg a jogaikról!
2010. dec. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
7%

Mert nagyon sokan megkülönböztetik őket! Nem akarnak a suliban melléjük ülni. Sok szülő felháborodik azon is,hogy a gyerekével egyosztályban cigány van. Az emberek nagyon rasszisták. Minden cigányt egykalap alá vesznek.

A cigányokat régen sem fogadták be a magyarok,és lenézték őket. Még a 80-as években is a munkahelyeken a fiatalok tegezték az 50-60 éves cigányt. Azt viszont elvárták,hogy ő magázza őket! Pedig ezek a cigányok tisztességesen dolgoztak,nem ittak,nem loptak,csak éppen nem magyarok voltak.

Ezt tapasztalták,ma pedig méginkább. Nincs olyan nap szinte,hogy valaki ne írná itt is,hogy öljük meg mind egy szálig! Pedig ők is emberek!

2010. dec. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
64% ne szajkózd azt amit a vezéred a szádba töm... első válaszolónak 100%-ig igaza van én is ezt akartam írni!
2010. dec. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert erre könnyű nagyon hivatkozniuk.A kötelezettségeik járjanak inkább az eszükben!Nem véletlenül nem szeretik őket sehol.....
2010. dec. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk például azért nem szeretett senki cigány gyerek mellé ülni, mert szaguk volt, verekedtek és elvették pár gyerek cuccát.
2010. dec. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi pl.minden évben megtetvesedtünk a cigány osztálytársunktól,pedig annak dolgozó szülei voltak.
2010. dec. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszolónak adok igazat.

Második mond már meg nekem hogy miért emberek??

Oktalanul embert vernek, lopnak, csalnak, nem dolgoznak, segélyekből élnek, szülnek 10 gyereket hogy több legyen a segély, ez miért ember???

2011. jan. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen aez a felelősségalól kibújás. egyrészt

másrészt meg megteheti mert ez működik.

elmész hisztizni a hivatalba hogy te cigány vagy s adjanak

adnak

elmész a hivatalba hogy segítsenek s képenröhögnek, mert nincs kedvük veled foglalkozni.

2011. jan. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Könnyű nekik azt mondani,hogy "azért kaptam egyest mert cigány vagyok" nemhogy beismernék,hogy nem tanultak semmit.

Most mondok egy példát.A mi sulinkba van egy cigány tanárnő,nagyon szigorú,feltett egy kérdést nem tudtam rá a választ 1-es.Utána megkérdezte "nem tanultál" mondtam nem.

Én sem hivatkoztam arra,hogy én magyar vagyok ő meg cigány és ezért adott 1-est.Sok cigány jár ebbe a suliba is,de büszkék rá,hogy azok.Mindig mondják egymásnak,hogy "hey mi cigányok vagyunk de jó nekünk" és botrányos a viselkedésük.Mindegyik bukásra áll a tanárok meg csak azért engedik át őket,hogy megszabaduljanak tőlük,mert minden évbe megbuknak.

2011. jan. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!