Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Akik úgy hiszik, hogy az élet...

Akik úgy hiszik, hogy az élet a földön teremtés útján jött létre azok megmagyaráznák ezt nekem?

Figyelt kérdés
Isten vagy aki teremtette az embert minek rakott a férfira mellbimbót?
2011. szept. 4. 12:54
1 2 3 4 5 6 7
 1/66 anonim ***** válasza:
24%
azért hogy azt hidd, evolúció által jött létre az ember. Így nem tudod létezik-e és valóban próbára vagy téve
2011. szept. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/66 anonim ***** válasza:
67%
Isten nem feltétlenül fajonként, nemenként teremtette az élővilágot. Talán csak az első szikrát adta meg.
2011. szept. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/66 anonim ***** válasza:
90%
Kolompár ezt én is mondtam már. Nem biztos ha van aki létrehozta, az pont olyan, mint amilyennek a bibliában vagy bárhol le van írva
2011. szept. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/66 A kérdező kommentje:
A hívőknek mindig az a válaszuk, hogy lehet próbára vagyok téve?
2011. szept. 4. 13:12
 5/66 anonim ***** válasza:
44%
Mert anyjától örökölte.
2011. szept. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/66 anonim ***** válasza:
56%

Nos, én hiszek az evolúcióban és a teremtésben is.


Hívő oldalról megközelítve:


Szoktam festeni, és nem ecsetsuhintásra hozok létre egy festményt, hanem hosszú órákon át, különböző fázisokon végighaladva. Ha valami nem úgy sikerült, ahogy gondoltam, átjavítom, vagy úgy ítélem meg, hogy egy korábbi felület már nem harmonizál az újjal, akkor azt is átjavítom.

Isten miért tagadta volna meg magától az alkotás örömét? Ez a folyamat az evolúció. Isten megalkot egy egyszerű formát, amiből kiindulva újabbakat hoz létre, és ezek között harmóniát teremt. Amikor ez megbomlani látszik, akkor bizonyos formákat kivesz, helyére újakat rak (pl.: dinoszauruszok kontra emlősök).


Tudományosabb megközelítésben:


Az evolúciós fejlődés egyik buktatója, hogy túlságosan is gyorsan ment végbe ahhoz, hogy azt a véletlen mutációktól elvárnánk. Milliószor gyorsabban. Egy másik kérdésnél írtam szemléltetést, hogy ez kb. olyan, mintha egy kőlavinából kialakulna a Notre Dame pontos mása (leszámítva a nem kő-elemeket). Általában nem nehéz megállapítani egy természeti képződményről, hogy a természetes erózió formálta, vagy emberi kéz is belenyúlt. Azaz közrejátszott-e egy tudatosság a kialakulásában.

Akik elrugaszkodnak a materializmustól, azok egyre jobban hajlanak afelé, hogy a Világegyetem kialakulásában közrejátszott egy teremtő/rendező elv, egy tudatosság. Az, hogy nekünk,embereknek van tudatunk, nem kétséges, az pedig, hogy az agy terméke ugyanúgy nem bizonyított, minthogy független az agytól. Ám vannak olyan jelenségek, amik az utóbbit mégis jobban valószínűsítik (főleg a halálközeli élmények terén).

2011. szept. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/66 anonim ***** válasza:
71%

Hello!


Az a probléma, hogy olyan dolog felől kérdezel, amelyet Isten nem jelentett ki. Pál apostol azt mondja erről:


"Hit által értjük meg, hogy a világ Isten beszéde által teremtetett, hogy a mi látható, a láthatatlanból állott elő." (Zsid 11,3)


Isten nem adott a teremtésről nagyon részletes magyarázatot hogy mit hogyan, és miért csinált. Én nem gondolom hogy mi emberek meg tudnánk érteni azt, hogy Isten a semmiből hogyan hozta létre a világmindenséget, főleg ebben az állapotban nem...


Mindazonáltal Isten bőséges bizonyítékot adott nekünk a hitünk erősítésére. A Jelenések könyvében foglalt látomások például teljesen nyitottak a megértésre ahogyan a bevezetésből is látszik:


"Jézus Krisztus kijelentése, a melyet adott néki az Isten, hogy megmutassa az ő szolgáinak, a miknek meg kell lenniök hamar:" (Jel 1,1)


Sokkal célszerűbb tehát azokkal a dolgokkal foglalkozni amelyet Isten kijelentett, hiszen "és az írás fel nem bontható" (Jn 10,35) ne próbáljuk tehát a belemagyarázni az Isteni dolgokba a saját gondolatainkat, és ez a teremtésre is érvényes.


Minden jót!

2011. szept. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/66 anonim ***** válasza:
76%
ma 13:33, az a 4 milliárd év végül is tényleg nem sok...
2011. szept. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/66 anonim ***** válasza:
26%

"Isten vagy aki teremtette az embert minek rakott a férfira mellbimbót?"


Nem vagyok mélyen vallásos, de: Isten az embert saját képmására és hasonlatosságára teremtette. Szóval valszeg volt neki is mellbimbója :)


Amúgy ha konkrétan az embert Isten teremtette akkor simán lehet, hogy mellbimbóval együtt teremtette a férfit mert csak (Isten útjai kifürkészhetetlenek...), a nőknél pedig "értelmet adott" ennek.



Én konkrétan amúgy az órásmester elvet vallom. Isten valamikor megteremtette az univerzumot, a földet, elindította az életet, ami azután megy a maga útján de nem szól bele a történésekbe. Innentől pedig az evolúciónak hála ott a mellbimbó.

2011. szept. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/66 anonim ***** válasza:
17%

Itt találsz a kérdésedre alapos választ:


[link]


Nem olyan egyértelmű ez a kérdés az evolucionisták oldaláról nézve, mint ahogy képzelnénk. "A „cicigomb” eredete valójában nagyobb kihívást jelent az evolúcióelmélet támogatói, mint a tervezési megközelítést támogatók számára."


"Az evolucionista logikával ezt az esetet vagy úgy kellene magyarázni, hogy az emlősök hímjei egy olyan fajból fejlődtek ki, amelyben csak nőstények voltak (ennek nyomát őrzi a hímek mellkasán a két pecsétszerű „csöcsevény”), vagy pedig korábban a hímek is táplálták a mellükből az újszülötteket."

2011. szept. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!