Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Karácsony. Számotokra mit jelent?

Karácsony. Számotokra mit jelent?

Figyelt kérdés
Mit szerettek a karácsonyban? Hogyan ünneplitek meg? Mik a ti otthoni "hagyományaitok"? Mi az amin esetleg változtatnátok?
2010. dec. 21. 10:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Én imádom! Meghittség, melegség, család, öröm, játék! Ezek jutnak róla eszembe! Szerencsére ilyenkor az egész családunk együtt tud lenni. Szenteste a férjem és az én családomnál is vagyunk, csak úgy, ahogy a többi nap. Jókat eszünk, pezsgőzünk, beszélgetünk, nevetünk, társasozunk. Együtt vagyunk! Heverészünk otthon a férjemmel. Sokat dolgozunk, elég kevés időnk van mostanában egymásra. De már várom,hogy pár napig egymás popsijában tanyázzunk!:)
2010. dec. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

már 3 éve vizsgaidőszakot jelent.

Azaz veszekedést a szüleimmel, h most mért nem tanulok. no meg mért nem segítek. meg mért csak így sikerült a vizsgám. meg ma mennyit tanultam? hány százalékát tudom az anyagnak? hány oldat tudok? mért nem segítek többet? mért nem tanulok többet?

egyébként eddig szerettem a karácsony. azaz egy részét.

a család egyik felével jó volt összejárni. mostmár az a fele is megcsonkult (külföldi munka) na meg mi gyerekek is öregedtünk, már nem jövünk ki olyan jól.

egyébként szenteste a kis családdal voltunk, karácsonyfa díszítés, ünnepi ebéd, ajándékbontás, aztán együtt voltunk egy darabig. Majd a kevésbé kedveét rokonsággal találkoztunk másnap. ebéd, ajándékozás, hazajövetel.

aztán a család másik felével a következő két nap. jó is lenne ha nem lenne 28-án vizsgám. eléggé tönkreteszi.

egyébként az a jó benne h találkozik a család :)

2010. dec. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az ordítozást.... :(
2010. dec. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Nálunk nincs semmi. Mindenki akkor eszik mikor éppen éhes. Aztán elvonul mindenki tv, net. NEm is tudjuk mi milyen az igazi családi karácsony! Bár ki hibáztatható ezért, ha nem a szülök???
2010. dec. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nálunk pár nappal előtte hagyományos mézes süti készítés van (mi is díszítjük, és akkor még a kilincs is mázas lesz, mi meg minél örültebb figurákat kreálunk). 24-én, reggel, felhozza apa a fát, anyum süt-főz. Mi pedig elkezdjük (tesóm, apum, én) díszíteni a fát, ez több órás meló, majd elmegyünk ebédelni, (megkóstolgatjuk az esti ételeket), aztán délután 5körül ünneplőbe öltözünk, és leülünk megenni a "szent vacsorát", majd fél órás rohangálás az ajándékokkal, és amikor mindenki mindent lepakolt, apum megcsenget egy csengőt, (ezután régen énekeltünk, furulyáztam, vagy hegedültem is), meggyújtunk egy csillagszórót, aztán ráugrunk a csomagokra.

Ez ebben az évben annyit változott, hogy 2ig dolgozom, majd a barátom anyukájánál "szent" ebéd, ajándékozás, aztán, hozzánk a vacsira, majd haza (már külön élek) olyan 10-11 felé, és ott is karácsonyozás.

Jövőre nem szeretnék dolgozni ezen a napon.

2010. dec. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 eee1899 válasza:
Ez elégé egyszerű jézus születését egyesek szerint. De nem mindenki így gondolja. A karácsony ugye bár az egyik legszebb ünnepünk . Aki meg azt mondja hogy kellemes karácsonyt akkor arra nekem ez a válaszom : Kellemes nyáron egy hideg cola de a karácsony az nem kellemes az csak boldog
2010. dec. 22. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!