Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Szerintetek is giccses a...

Szerintetek is giccses a karácsony?

Figyelt kérdés
Szentem már minden a csillogásról,díszítésről meg a vásárlásról szól.Pedig a családról kéne szólnia, meg a szeretetről.
2010. dec. 23. 16:57
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
50%

Jesszom, ez már olyan lejárt téma! Idefigyeljetek! A karácsony a kirakatokban természetesen -sajnos- a csillogásról szól, hogy vonzza azokat a vásárlókat, akinek ez bejön.

De! Ha neked ez nem jön be, nem szereted a csillogást, az ajándékokat, akkor nem kell benne részt venni! Legyél csak a családoddal, ajándék nélkül, vagy minimális ajándékkal. Attól még, hogy az emberiség nagyobb részének-sajnos!!!- erről szól a karácsony, neked még nem kell hogy erről szóljon! Már ezerszer elmondtuk! Ez már egy szabad ország, azt csinálsz, amit akarsz, nem kötelező még csak karácsonyfát állítani sem, ha nem akarsz. Nem büntetnek meg érte. Ilyenen nem kell felakadni. Ha nem akarod, nem ünnepelsz. Nem veszel részt benne. Ennyi. Senki nem fog megverni miatta.

2010. dec. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem az a leggiccsesebb, hogy mindenki ilyen közhelyeket mondogat, hogy ez a szeretetről meg a családról szól. Baromság, ez egy ilyen ünnep, amikor megajándékozzuk egymást, díszitgetünk, jól érezzük magunkat. Gondolom az év többi részében sem utálod a családodat, csak azért mert nincs karácsony. Én sem szeretem a giccset, de egy évben egyszer azért elviselhető.


Egyébként, hogy jön ide Ausztrália?

2010. dec. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
59%

CHRISTmas

CHRISTmas


Ma már nem jut a legtöbbetek eszébe... :(

2010. dec. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
26%
Nálunk egyedül a karácsony szent ünnep. Egyszer egy évben csak kibírod talán?
2010. dec. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
84%

Jézus születését ünnepeljük karácsonykor, persze természetesen szeretjük is egymást, főleg a családban, de tévedés, h vmi szeretetünnep, vallási ünnep.

Vallási alap nélkül ünnepelni tényleg giccs.

2010. dec. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
30%
Már miért lenne giccs vallási alap nélkül ünnepelni? Ne viccelj már, akkor a születésnapokat se ünnepeljük? A karácsony pedig sajnos vagy nem sajnos már elég rég nem Jézus születéséről szól.
2010. dec. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
53%
19:31 Légyszives, ne magadból indulj ki. Köszi.
2010. dec. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:

ma 20:00:


Magyarország erősen ateista ország, nem érdemes már velük vitatkozni... :( Ez van.

2010. dec. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
44%
De magamból indulok ki, miért kiből induljak? Azt hiszem, az már kiderült, hogy a legkevésbé sem vagyok vallásos vagy hívő, mégis remekül szórakozom karácsonykor mindenfélre vallási maszlag nélkül is. Egy világi ünneppé alakult ez a szokás, ezt el kell fogadni.
2010. dec. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
40%
66%-os akkor legalább ne mondd azt, hogy a Karácsonyt ünnepled...
2010. dec. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!