Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért temetjük föld alá vagy...

Miért temetjük föld alá vagy hamvasztjuk el halottainkat?

Figyelt kérdés
2011. jan. 4. 18:44
 1/9 anonim ***** válasza:
61%
Otthon mégsem tarthatjuk! Romlandó!
2011. jan. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
37%

Vízre nem tehetjük, mint az ősmagyarok.

Igaz, ami igaz, engem mindkét módszertől kiráz a hideg, ami ma szokás.

2011. jan. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem tartanék itthon halottat, sem a város területén belül mert romlandó és brutális fertőzéseket terjesztene.


Be lehetne dobni az erdőbe viszont és a rókák, kóbor kutyák és hangyák bogarak elvégeznék a dolgot. De nem ezt tesszük.


Szóval: Miért temetjük föld alá vagy hamvasztjuk el halottainkat?

Itt jön be az eredeti kérdés. A halott embereken kívül elpusztul még több milliárd köbméternyi élő húst és szövetet hátrahagyó egyéb élőlény is a tengerekben és a szárazföldön mégsincs mindent átható dögszag ha fúj a szél.

2011. jan. 4. 18:59
 4/9 A kérdező kommentje:
[link] ezt olvastam végig amikor felmerült a kérdés, a kegyeleti lóbaszó csak ma 10e forintért temetünk kft-k nagyon röhejesek. Hamvasztási akcitó vááááááááá, csak ma csak önnek. B...szák meg. Díszurna csak neked. Halottas autó bérlés, mi?
2011. jan. 4. 19:09
 5/9 anonim ***** válasza:
75%
Elég morbid, de hát valamiből meg kell élniük a temetkezési vállalatoknak. Nekem még nem halt meg közeli családtagom, egy jó ideig biztos nem is fog, szóval még temetésen sem voltam, a saját halálomra meg nem akarok gondolni, mert még elég fiatal vagyok. Úgy élek, mintha nem halnék meg soha. Amúgy így kerülhető el, hogy terjedjenek a bacik stb. Ne agyalj már ilyen hülyeségeken, mert bekattansz.
2011. jan. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%

Késő őskorban terjedt már el a szokás, erre két magyarázat van.

Racionális: Csúnya látvány már a nagyi, rejtsük el valahova. Álltalában a tűzrakóhely alá szokták.

Talán rájöttek, hogy betegek lettek a hullák mellett, és azért.

Vallási: Visszaadták őket a földnek, átsegítették a túlvilágra, stb.

De ha belegondolsz, mégis mi mást kéne csinálni egy hullával.

Bocsi ha érzéketlennek tűnik a válaszom.

2011. jan. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 yuda ***** válasza:
84%
Szerintem legtisztább mód a föld alá temetés-logikus is,hiszen a fertőzésveszély miatt...persze lehetnek más körülmények..pl.tengeren stb...a hamvasztás pedig az ára miatt a vonzó.Töredéke a koporsós temetésnek.
2011. jan. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Tibetben kiteszik egy sziklára a halottat, hogy a keselyűk megegyék, ha belegondolunk, hogy a budhizmus a legszelídebb vallás, akkor belátható, hogy ez egy igen jó megoldás, hiszen az ember is a természet része.

Úgy tudom régen megkötözték a halottat, hogy halála után ne másszon ki, és ne kísértsen, ennek lehet a modern formája a koporsó, meg ugye a fertőzés veszély ellen is hatásos.

A hamvasztás tetszik legjobban, de urna nem kell, csak szórjanak szét, de a keselyűs módszer sem rossz.

2011. jan. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

egyik szempont az, hogy ne terjedjenek a járványok

második szempont az, hogy megtiszteljük az elhunyt embert azzal, hogy nem csak úgy fogjuk fel, hogy najóvan tessék farkasok tépjétek szét... meg az emberek szeretnék gondozni a sírt, tiszteletük kifejezéséül. ha széttépik a rókák meg farkasok akkor mit gondozunk? az állatokat amik elfogyasztották? nem kóser..

2011. jan. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!