Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Milyen babonák, hiedelmek,...

Milyen babonák, hiedelmek, boszorkányságok, legendák köthetők az éjfélhez? És valamelyiket kipróbáltátok?

Figyelt kérdés
Egyik ismerösőm említett egy babonát, hogy éjfélkor a tükör elé állva megpillanthatjuk a jövőt és ez ihlette a kérdésemet. Ti milyen éjfélhez kapcsolodó hidelmekről, mendemondákról tudtok? Esetleg volt vmi személyes tapasztalatottok is?
2009. febr. 19. 13:24
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

Nekem semmi tapasztalatom, nem is hiszek a babonákban, de mindenki másképp gondolkodik.

Nagymamám azt mesélte anno, hogy éjfélkor ha kimegyünk a temetőbe és legelőször amilyen betüt meglátunk egy sírkövön, az lesz a jövendőbelink kezdőbetüje. Na már most nem tudom hogy hogy is van ez, éjfélkor sötétség van, olyankor hogyan látjuk meg a betüket ???? :D:D:D na mindegy, ezt csak úgy megemlítettem, van egy ilyen is.

Meg van ez a nemsitudommi, hogy éjfélkor indulnak meg a halottak. Szerintem ez olyan megfélemlítő esetleg a gyerekeknek????

Jah s szintén nagyim mesélte, hogy ha teszünk egy férfi ruhanemüt a párnánk alá, akkor megálmodjuk a férjünket. Ez nem az éjfélhez kötődik, hanem az éjszakához, csak eszembe jutott s gondoltam leírom. nem hiszem túl nagy gond :P

De nekem semmi tapasztalatom, de attól még lehet másnak igen :)

2009. febr. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi a választ:) a sírkövest nem ismertem. Hm... sötétben nem látni semmit, akkor hogyan lehetne látni egy kezdőbetűt egy sírkövön? Talán, ha zseblámpát vinnénk magunkkal vagy a hold megvilágítaná:)
2009. febr. 19. 22:35
 3/7 anonim ***** válasza:
76%

5Nem kell félned a rémségektől éjjel, sem a suhanó nyíltól nappal, 6sem a homályban lopódzó dögvésztől, sem a délben pusztító ragálytól. 91.zsoltár

A sémita népek hite szerint a démonok a sötétség orájában támadnak.

Nem igazán a kérdésre vonatkozik, de ez megtörtént .Anyám apósa/nagyapám/ azt tanácsolta anyámnak, ja rosszat álmodik senkinek se mondja el.Anyám nem jallgatott rá és azon alkalommal, bizony bekövetkezett a családban egy tragédia. Szerintem az idősebbek sokat tudnak ezekröl a dolgokról, de mivel a transzcendens iránt megcsappant az érdeklődés magukkal viszik a sirba. Szomorú.

2009. febr. 28. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%
Tudom sok filmet nézek, de a Rémségek könyvében volt azt hiszem, hogy ha éjfélkor belenézel a tükörbe és háromszor elmondod, hogy Blody Mary, akkor megjelenik valaki a tükörben és magával ránt. Hát lehet, hogy csak film, de nem merném kipróbálni:)
2009. márc. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
97%
Ha éjfélkor égő gyertyával a kezedben belenézel a tükörbe, akkor láthatod a rossz énedet. Állítólag sokan belebolondulnak. Kipróbáltam. Tapasztalat: az én rossz énem saját magam vagyok XD
2009. jún. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azt hiszem jelen helyzetben csak jobb lehet :D kipróbálom a gyertyás dolgot, ha működik és beleőrülök .. hát, ennél hülyébb nehezen lehetek :D ha meg nem bolondulok bele akkor hasznos információkkal bővülök :D
2010. máj. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én azt hallottam, hogy ha valaki éjfélkor néz a tükörbe, meglátja az ördögöt...hát nagy nehezen rászántam magam és kipróbáltam..ezek szerint én vagyok az ördög xD mert mást nem láttam..:)
2010. jún. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!