Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért fontos neked Magyarország?

Miért fontos neked Magyarország?

Figyelt kérdés
2011. márc. 8. 20:29
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
62%

Fontosnak tartom a sorsát, mert pár rokonom még itt fog maradni (egy ideig?); de én részéve nem tudok válni, valahogy nem tudom fölvenni a közös hangot a magyarsággal.

Lehet idegennek lenni ott is, ahol születtél.


Nem tetszik ez a lehangolt, búskomor, pesszimista magyar hozzáállás. Hányok attól, hogy itt milyen elmaradottság van gondolkodásmódok terén: leszólják, aki igyekszik, törekszik, dolgozik; munkamorál. Az emberek manipulálhatósága, irigység. A szokások, a törvények csupán elvi létezése.


Nem tetszik, hogy a cigányság minden anyagi segítséget megkap Mo-tól, ők meg... A magyar kormány meg hagyja... A semmiért rohadt sokat kapnak.


Én azt szeretném, ha meggyógyulna a szülőföldem, de itt én többet, újra... soha. Nem az én világom.

2011. márc. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
85%

Félig magyar vagyok (félig német) és töri a szivemet látni ezt az országot mert sok nagyon jó és ügyes ember van benne de a suta haszontalanok vannak hatalomban és tönkre vágják az országot.


A jó magyarok sajnos nagyon naívak és tudatlanok, beesznek minden külfödli hülyeséget anélkül hogy igazán elgondolkodnának és a saját szemétládáiknak is haggyák hogy eltiporják őket.

2011. márc. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
55%

21.31: idősebb vagyok nálad (második hozzászóló voltam). Már felnőtt fejjel éltem meg a rendszerváltást, amikor azt mondták, hogy pár év múlva már jobb lesz. Azóta eltelt több mint 20 év, és még mindig ezt hallom. Én nem érek rá többet várni. A szeretteim közelségét pedig úgy fogom megoldani, hogy nekik is megpróbálok egy jobb életet teremteni, valahol az én közelemben.

Persze, máshol is vannak gondok. Csak máshol nem a mindennapos megélhetéséért küzd az ember (jó, most nem Etiópiáról beszélek).

2011. márc. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
60%

Magyarnak születtem és nagyon büszke vagyok rá. Nem költöznék el szeretett magyar anyaföldemről. Amúgy tetszik vagy nem, aki ide született annak van egy kötelessége és sokan a pénz szagára éhesen külföldre vágynak sok olyan országba amelyek felett kulturálisan, szellemileg és történelmileg állunk. Nem tudom hogy egy Anglia hogy lehet vonzó valakinek, csak azért ilyen gazdagok mivel sok ártatlan embert rabszolgasorsba taszítottak ráadásul egy primitív kulturálatlan csürhe.


Sajnos nem becsülitek meg azt az ajándékot hogy magyarnak születhettetek.

2011. márc. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Mert itt születtem. Nagyon szeretem az országot, büszke vagyok a kultúránkra és a történelmünkre, a nyelvünkre, a kajákat is bírom:), de ami itt folyik, attól rosszul vagyok. Elkeserítő, hogy mi lesz itt, remélem, ennél már csak jobb lesz.
2011. márc. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
66%

Nekem fontos,hisz ez a hazám.:)

Bár én most 12 vagyok,színésznőnek készülök,és minden vágyam el menni amerikába színészkedni.:)

És mellesleg anyukám román,úgyhogy csak félig magyarország.

De fontos::D

2011. márc. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
90%

Számomra már nem fontos.

Pedig úgy lettem nevelve, hogy szeressem a hazámat, a szülőföldemet.

Szégyen, hogy ez az ország korrupt emberek mocskától bűzlik.

Régebben éreztem a hazaszeretetet, de lassan átalakult bennem a haza fogalma. Én hazának egy olyan helyet tekintek, ahol biztonságban érzem magam, biztonságban tudom a családom, a pénzem, a nyugdíjam, az egészségem, és a fizetésemet se olyanok kapják, akik meg sem dolgoznak érte.

Sajnos ez az ország jelen helyzetében ezt nem biztosítja, ezért igyekszem munkát találni külföldön, és menekülni.

Tudom, mindenütt vannak problémák, és egyetlen társadalom sem tökéletes, de a mienk sajna messze a béka segge alatt van.

Én nem érzem kötelességnek, hogy itt maradjak. A kormány lenne köteles biztosítani az emberek jólétét, de ezt nem teszi meg. Ha a politikusaink, azok az emberek, akikre bízzuk a mindennapi életünket sz@rnak ránk, akkor miért legyünk kötelesek viselni az álszentségeik eredményét?


Sajnos ebben az országban nem válnak valóra az álmok. És ebbe bele lehet törődni, mondván, hogy semmi sem tökéletes, de legalább szeretem a hazámat.

Én inkább azt mondom, hogyha itt nem vár rám semmi, akkor el megyek, és majd azt az országot fogom hazámként tisztelni, ami lehetővé teszi, hogy megvalósítsam az álmaimat.

2011. márc. 17. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
53%

Az ember akkor jön rá igazán, milyen fontos neki a hazája, ha épp távol van tőle. Pár hétig tartózkodtam kint, tanulmányi úton voltam, de hiányzott a nyelv, a szokásaink, amik itt tök nyilvánvalónak tűnnek. Teszem azt: Zsíroskenyér hagymával. Vagy hogy a palacsinta össze van tekerve.


Szeretem a népdalainkat, a Balatont, a szüleimet, a patakot a házunk mellett.


"Amúgy tetszik vagy nem, aki ide született annak van egy kötelessége és sokan a pénz szagára éhesen külföldre vágynak sok olyan országba amelyek felett kulturálisan, szellemileg és történelmileg állunk. Nem tudom hogy egy Anglia hogy lehet vonzó valakinek, csak azért ilyen gazdagok mivel sok ártatlan embert rabszolgasorsba taszítottak ráadásul egy primitív kulturálatlan csürhe."



Na ez viszont gáz. Ne ítélj, hogy ne ítéltess...ez elég szubjektív vélemény volt. Semmi nem árt jobban a hazádnak, mint az, ha lebecsülsz másokat, és csak olyan alapon vered a melled, hogy ide születtél.


Magyarnak lenni jó. Embernek lenni jó. De jó embernek, vagy jó magyarnak lenni - ehhez nem elég a mellünket verni.

"Amúgy tetszik vagy nem, aki ide született annak van egy kötelessége és sokan a pénz szagára éhesen külföldre vágynak sok olyan országba amelyek felett kulturálisan, szellemileg és történelmileg állunk. Nem tudom hogy egy Anglia hogy lehet vonzó valakinek, csak azért ilyen gazdagok mivel sok ártatlan embert rabszolgasorsba taszítottak ráadásul egy primitív kulturálatlan csürhe.

2011. ápr. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Bocs, ezt egyszer is elég volt idézni. A zsír meg kis zs.
2011. ápr. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!