Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Magyarországon létezik olyan...

Magyarországon létezik olyan ( Magyar ) ember akiben nem lakozik rasszizmus és el tűri esetleg kedveli a Roma származású embereket?

Figyelt kérdés
2011. márc. 31. 22:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
35%
Ha nem létezik, akkor én sem vagyok itt. Van a romáknak egy csoportja, akik tényleg becsülettel keresik meg, amijük van, legyen ez sok, vagy kevés. Sajnos legtöbben csak a hangos többséget ismerik, pedig én merem állítani, hogy több tisztességes cigányt ismerek, mint magyart.
2011. márc. 31. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is sok tisztességes cigányt ismerek,és nagyon sok nem tisztességes nem cigányt. Nem vagyok rasszista,nem a származása alapján ítélek el bárkit is,hanem a tettei alapján.
2011. márc. 31. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit,hogy én is magyar vagyok.
2011. márc. 31. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

szerintem : sok lakozik, csak ők csendesebbek

Mert mit is üvöltözzenek: nem vagyok rasszistaaaa!

Nem.Csendben teszik a dolgukat, és nem származás szerint kapcsolódnak az emberekhez. Valami szeretet, megértésszerű van jelen az életükben. Én is ilyen vagyok.

-anna

2011. márc. 31. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
jav:sok létezik,akiben nem lakozik r.
2011. márc. 31. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
81%

Kérdésre a kérdés: ez most mire fel?

Tételezzük fel, hogy ahol laksz, beköltözik egy másik népcsoport. Folyton - folyvást hangoskodnak, verik a gyerekedet, a rendőrség is tehetetlen velük szemben, mert annyi bűncselekményt követnek el, hogy nem tudnak mindenkivel foglalkozni, arról nem is beszélve, hogy a rendőröket is verik. Te becsületesen dolgozol, ők meg akkor sem, ha felkínálják nekik a munkát, de persze segélyért mennek.

Nem azért, ha ha valakik így viselkednek, akkor te ezt szó nélkül tűrnéd? Arról nem is beszélve, hogy téged is megfenyegetnek és nem egyszer betörnek hozzád?

Amit én írok, az sajnos nem kitaláció és nem hiába mondják ezt a cigányokra.

Ettől függetlenül én is ismerek rendes embereket köztük, a gimis osztálytársam pl. ilyen volt, akivel nyugodtan szóba lehetett állni, a tanulás mellett még dolgozott is és színházi előadásokra is eljárt. Ez sem kitaláció és még az sem, hogy ő is letette a jogsit és nem készhez kapta. Igen ám, de sajnos, ő a kisebbség közte.

Amúgy meg: az emberek nem előítéletesek, én akikkel beszéltem, a tapasztalatuk alapján lettek gyűlöletesek, pedig köztük csak egy - két ember volt gárdista, a többi meg úgynevezett liberális szemléletűek.

2011. ápr. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom, ki hogy működik, de én minden ismeretlen embert semlegesen ítélek meg. Ha már látom valahol, vagy hallom beszélni, aszerint alakul a dolog, hogy az én szubjektív megítélési szempontjaim szerint van-e benne valami kiemelten jó vagy rossz, ha nem, marad semleges, és elmegyek mellette, talán fel sem tűnik, hogy ott volt. Mondjuk... nekem ezek között a szempontok között nincs kiemelt jelentősége az ember bőrszínének... sem pedig annak, hogy roma, lengyel, vagy angol. Általánosságban tehát szintén nem mondom, hogy "kedvelem a romákat" vagy "nem kedvelem a romákat", mert nincs jelentősége, hogy egy halom sosem látott ember roma vagy sem. Eh, bonyolult... meg egyébként is csak egyetlen tulajdonság, túl kevés. Azt sem mondom, hogy "kedvelem a szőkéket", "kedvelem a fizikusokat", vagy mit tudom én. Abból nem jön le, milyen ember.
2011. ápr. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én csípem őket. Szépek a meséik, a dalaik, jók a táncaik (ezt nem általánosításként mondom,nem minden magyar főz jó pörit sem... :-P)

Csak akkor ijedek meg, ha egy embertársam hangosan kiabál, szidja az anyámat vagy a felmenőimet, megátkoz, szemetel a buszon és haragszik, ha nem adok neki cigit vagy nem emelek ezrest a homlokomhoz. Ha ilyen emberrel találkozom, akkor mérges vagyok. Akkor is, ha szőke, kék szemű vagy vörös és szeplős, de akkor is, ha épp úgy nézne ki, mint én. Talán akkor még jobban, mert engem égetne vele... :-)))

2011. ápr. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
53%
Bocs de nincs, induljatok szépen világ körüli útra hátha találtok más embereket. Hallom strassburg-ban szeretnek titeket lécci huzzál oda.
2011. ápr. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Látom hogy téged ( utolsó komizó ) nagyon meg bántottak a romák , hát igen nem is lehetne rajta csodálkozni hiszen az ilyen emberek meg is érdemlik :)
2011. ápr. 3. 20:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!