Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Mit a 22-es csapdája?

Mit a 22-es csapdája?

Figyelt kérdés

Azt tudom mire mondják, mikor valamilyen történés ugyanazt a történést okozza, így mindig ugyanaz az eredmény...

Azt hiszem jól fogalmaztam... De nem tudom mi az a 22-es csapdája... Valaki?


2011. ápr. 16. 00:14
 1/6 Pinocchio válasza:
4%
Amikor 1922-ben született valaki.Ugyanis 89 évesen illene már meghalni.
2011. ápr. 16. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A 22-es csapdája Joseph Heller szatirikus történelmi regénye, melyet először 1961-ben adtak ki Amerikában.


Joseph Heller eredeti szavaival a 22-es csapdája:

„Csak egy csapda volt, és ez a 22-es csapdája volt, amely leszögezte, hogy bárki, aki közvetlen és valós helyzetben saját biztonságára gondol, az döntésre képes elme természetes működéséről tesz bizonyságot. Orr őrült, tehát le lehet szerelni. Csak annyit kell tennie, hogy kéri a leszerelését, de ha kéri a leszerelését, akkor nem lehet őrült, és további bevetésekre küldhető. Orr lehet őrült, ha további bevetésekre megy, és lehet egészséges, ha nem megy. Ha egészséges, akkor viszont mennie kell. Ha megy, akkor őrült, és nem kell mennie; de ha nem akar menni, akkor egészséges, és mennie kell.”


Leegyszerüsitve : leszerelik ha kéri, arra hivatkozva hogy nem normális .. ha viszont tisztában van vele hogy nem az akkor viszont normális és marad..

megoldás : rá kell venni a többieket hogy ők kérjék hogy leszereljék ugyanebből az okból kifolyólag

2011. ápr. 16. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Értem már!

Na a fene sem gondolta volna, hogy ilyen gyökerei vannak ennek! :D

Köszönöm!

2011. ápr. 16. 07:18
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha a többiek kérnék meg, akkor sem lenne kivitelezhető, mivel a többiek őrültek, ha magukat nem akarják hazaküldeni.., és az őrültek szava nem számít
2013. jún. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
2013. dec. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

magyarul ördögi körnek is nevezhetjük, (latinul circulus vitiosus)

Például: egy olyan probléma aminek megoldásához szükség van egy 2-es számú probléma megoldására, ami csak az első probléma megoldása után lehetséges.

Vagy ilyen a tojás és a tyúk problémája is. (bár ez a Dinoszauroszokkal megoldható)

Elegánsan két szóval megfogalmazott ördögi kör:

"mindig hazudok"

2014. dec. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!