Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Láttam norvég falusi házakat...

Láttam norvég falusi házakat fű háztetővel. Miért jó az?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 19. 08:37
 1/6 anonim ***** válasza:
66%
Egy élmény lehet a fűnyírás :)
2011. ápr. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

energiatakarékos, jó hőszigetelő

(nagyon-nagyon jól kell hozzá megoldani a vízszigetelést, és nyilván a földteher miatt sokkal erősebb tartószerkezetre van szükség)

[link]

2011. ápr. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ez az amit nem értek, mert régi házak, gondolom természetes anyagokkal. Hogyan van szigetelve?
2011. ápr. 19. 14:15
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Hehe :) A másodiknak igaza van. A tetőn a föld és a növényzet télen jól tartja a meleget, nyáron meg jól szellőzik. Régen egész skandináviában ilyen volt az összes ház :)

Egyébként mára több helyen vannak Európában olyan építmények, amiknek a tetején parkot hoznak létre fákkal, stb., egyrészt a látvány, másrészt a fent említett szempontok miatt. Nem hülyeség :)

Amúgy én olyat is láttam a norvégoknál, hogy feltolták a kecskét a tetőre, hogy legelje le a füvet, ha már túl nagy volt :D (régen ez volt a bevett szokás, most nem tudom fűnyírózzák-e, de néhány helyen még kecskéznek, az tuti :D)

2011. ápr. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem inkább azért csinálnak ilyet,hogy egybeolvadjon a környezettel,a természettel és nem azért,mert olyan nagyon praktikus.
2011. ápr. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Pedig így van.
2011. ápr. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!