Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Aki nem ünnepli a húsvétot...

Aki nem ünnepli a húsvétot (vagy a karácsonyt) vagy vmelyik ünnepet az miért nem húz el hétfőn dolgozni?!

Figyelt kérdés
Egy csomó lány direkt lelép otthonról meg sok helyen nem is tartják rendesen... ok ha ő nem vallásos de akkor menjen dolgozni! Vagy az már fájna csak a jó része kell de amiért meg tenni is kell vmit az nem?!
2011. ápr. 23. 15:56
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

Azt ugye vágod, hogy munkaszüneti nap?! Megbüntetik a munkáltatót is, aki ezen a napon dolgoztat valakit.

Amúgy elhiszem, hogy nagyon fáj neked, hogy az emberek 90%-a belesz*rik a te vallásos ünnepedbe (mai egyébként is eredetileg egy termékenységünnep, a karácsony meg a napfordulóé, de ez ugye kit érdekel), de ettől még ha államilag munkaszüneti nap, nem mehet dolgozni, és kész.

Vagy csak az fáj, hogy a kutya sem akarja, hogy a bunkó stílusoddal betedd hozzá a lábad locsoláskor? :)

2011. ápr. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem a vallásos része érdekel.

Az fáj, hogy az emberek ilyenkor csak jajonganak, és leszarják, hogy ez egy vallásos ünnep, aminek eredetileg az lenne a célja, hogy összetartsa a családot, meg azokkal találkozzanak, akivel egyébként ritkán szoktak. Mert az ugye "fáradtságos".

De azért az jól esik nekik, hogy otthon mereszthetik a sеggüket egy napig...

2011. ápr. 23. 16:54
 3/7 A kérdező kommentje:

leszarják, hogy ez egy ünnep*

a vallásos nem kell oda :D

2011. ápr. 23. 16:54
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én konkrétan ünneplem a húsvétot, de eszem ágában nem lenne hétfőn otthon lenni, mert utálom, ha meglocsolnak. És szerintem a te kedvedért nem fognak külön nekem órákat tartani az egyetemen, csak mert én elmegyek otthonról.

És pl. itt a pünkösd, szerintem az emberek nagy része nem tudja, hogy ilyenkor mit ünneplünk, még az se, aki egy picit azért vallásos (persze aki nagyon, az nyilván tudja, de én már csak ilyen ostoba vagyok, hogy nem tudom), de ha egyszer munkaszüneti nap az is, akkor hova menjen már az ember dolgozni? Nemzeti ünnepek dettó.

És arról mi a véleményed, hogy valaki mondjuk más vallású, esze ágában nem lenne otthon maradni mondjuk húsvétkor vagy karácsonykor, de az ő vallási ünnepein meg nincs munkaszüneti nap? Na ő pl. mit csináljon?

2011. ápr. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%
A kérdésre a konkrét válasz: mert a törvény tiltja.
2011. ápr. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi az összefüggés a húsvét nem tartása, és a munkába menés között? Én nem tartom - a te fogalmaid szerint, ezen a napon minden évben anyósommal hárman kirándulunk, vagy grillezünk, együtt vagyunk. Szerinted, ha én pl. elutasítom a locsolkodást, akkor kérjek kulcsot a főnökeimtől az irodához, és menjek be egyedül dolgozni, csak mert nem "tartom"? Furcsa elmélet, mondhatom.
2011. ápr. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
29%
chatty: nőnapkor meg jólesik a virág, mi? Adni semmit, kapni mindig. Szép felfogás.
2011. máj. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!