Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova tanúi. Ti miért nem...

Jehova tanúi. Ti miért nem fogadjátok el a karácsonyt, a húsvétot stb?

Figyelt kérdés
2010. jún. 1. 10:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
33%
Azért nem fogadják el, mert mindkettő pogány ünnepből lett keresztény. Amúgy szívük joga szerintem.
2010. jún. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%
Olvassátok el: [link]
2010. jún. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
71%

Azért mert a magát "hűnek és bölcsnek" képzelő Őrtorony Társulat megtiltotta nekik.

Pedig régen ők is ünnepelték, csak direkte mindent máshogy akarnak csinálni, mint a másmilyen keresztények.


Ld. [link]

2010. jún. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
31%
Csak szólok, a húsvétot elfogadják, sőt pontosabban csak azt fogadják el. A húsvétból a nyuszis, tojásos részt tartják nem odaillőnek. Amúgy jól írta az első válaszoló, a pogány eredetük miatt. pl Karácsony: a dátum kamu (napfordulós dátum), és a külömböző jelképek mind előző pogány szokásokból erednek.(amúgy ennek bármelyik karácsonyos oldalon utánanézhetsz) A karácsony röviden ezért lett kilőve náluk.(Szerintem jogosan.)
2010. jún. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Szerintem meg nem jogosan.A szeretet ünnepeit kilövik.Hamis próféták!!Szerintem még azt sem tudják,ki volt Ádám első felesége!
2010. jún. 7. 11:50
 6/11 anonim ***** válasza:
50%

Mi közöd hozzá? Nem mindegy az neked, hogy valaki a négy fal között állít-e karácsonyfát vagy nem? Szálljunk már le a másikról, gyerekek!


Üdv

Egy nem Jehova tanú, aki nagyon szereti a karácsonyt

2010. jún. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
59%
csak a gyerekeiket sajnálom...nálunk mindig volt suliban, hogy na hogy teltek az ünnepek ki mit kapott...ők meg csak sunnyoghatnak...
2010. jún. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Earl J. Hickey ***** válasza:
31%

06-07 11:50 -nek


"Szerintem meg nem jogosan.A szeretet ünnepeit kilövik.Hamis próféták!!Szerintem még azt sem tudják,ki volt Ádám első felesége!"


Nagyon jó hogy ezeket a kérdéseket mind föltetted de ezek alaptalan vádak. Azért nem fogadjuk el mert mind pogány római istenségeknek állítottak imádatot ezekkel amit később a hitehagyott kereszténység papjai, előjárói beiktattak az igaz keresztény vallásba.

2010. júl. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Earl J. Hickey ***** válasza:
78%

"csak a gyerekeiket sajnálom...nálunk mindig volt suliban, hogy na hogy teltek az ünnepek ki mit kapott...ők meg csak sunnyoghatnak..."


Pont ez a szomorú hogy az emberek többsége azt hiszi hogy csak ezen az egy napon kell szeretni és megajándékozni egymást és a szeretteinket. Én sosem sunnyogtam amikor megkérdezték hogy mi volt karácsonykor. Egyszerűen elmondtam hogy nem ünnepeljük de ugyanúgy meg szoktuk ajándékozni egymást.

2010. júl. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
22%

"Azért nem fogadjuk el mert mind pogány római istenségeknek állítottak imádatot ezekkel amit később a hitehagyott kereszténység papjai, előjárói beiktattak az igaz keresztény vallásba."


Az egész kereszténység hellenisztikus filozófiával keresztezett reformista zsidó vallás, ami viszont politeista eredetű, ahol szépen lassan minden istent kihagytak, így maradt Jehova.("Ne legyenek más isteneid ÉNELŐTTEM.")


Ha annak idején nem vegyítik bele a római hagyományokat, akkor ma a kereszténység egy lenne a korai római birodalom vallási csoportjai közül, melyek a feledés homályába vesztek.


Szóval ne tessék lebecsülni a vallás változásra való képességét.

2010. okt. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!