Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Ha a történelem során a...

Ha a történelem során a magyar is olyan népes és világhódításra képes állammá vált volna, mint Anglia vagy Franciaország, akkor mi is olyan totalitáriusak és álnokok lettünk volna, mint az említett két állam?

Figyelt kérdés
Mi is olyan gátlástalanul elnyomtuk volna a nálunk esetleg erkölcsileg fejlettebb népeket, hogy a saját rendszereinket vezessük be mindenhol?
2011. máj. 29. 12:08
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

A svédek azért élnek olyan jól, ahogy, mert 1814 óta nem háborúzott senkivel. Szerinted mi hol tartanánk 1849, 1918, 1945, 1956 nélkül?


Nézz utána, hogy pl. az 1848-as szabadságharc volt-e népfelkelés a magyarok ellen.

[link]

2011. máj. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, kicsit félreértettél. A nyugatiak mondták miránk annakidején, hogy barbár magyarok. Miközben bennünk (szerintem) volt annyi emberség, hogy nem toloncoltuk őket vissza, megpróbáltunk hazát adni nekik, ellentétben a nyugattal, akik egy toll-vonással elintézték a "problémát".

Így persze, hogy sokkal könnyebb volt nekik egy fejlett társadalmat kiépíteni, miközben mi még ma is osztjuk a segélyeket és egyebeket, abból, amit nem ők, hanem mi magyarok termeltünk meg. Személy szerint engem csak az zavar, hogy miközben ezt a nyugatiak ilyen "rugalmasan" megoldották annak idején, ma ők diktálnak és feltételeket szabnak (az EU-ban), hogy mi magyarok "oldjuk meg" ezt a kérdést, és idejöttek pár hónappal ezelőtt is, hogy megvizsgálják, mi is valójában a helyzet abban a borsodi kis faluban ezzel kapcsolatban.

Személy szerint az a véleményem, hogy addig, amíg megélnek a segélyekből és a családi pótlékból, (ami ehhez kell még, azt hozzálopják) és nincsenek rákényszerítve a munkára, addig nem is fognak "beállni" a tisztességesen dolgozó emberek sorába. Az a baj, hogy ezt az ország vezetése még mindig nem látja, vagy nem akarja látni!

(A mi városunk a 70-es években 1000,- Ft.-ért, értsd: EGYEZER forintért adott nekik családonként 1-1 két-háromszobás új építésű házat fürdőszobával, parkettával, amit az első télen felszedtek és azzal tüzeltek!)


Összegezve: egyetértek veled, hogy a svédek és egyéb nyugati államok gazdaságilag sokkal fejlettebb társadalmat építettek ki mára, mint mi, csak azt szerettem volna jelezni, hogy nekik annyival volt e téren sokkal könnyebb dolguk előrelépni, hogy egy ilyen népcsoport gondját-baját nem vették a nyakukba!

Most is az a véleményem, hogy: nekem ne diktáljon feltételeket az, aki annakidején inkább eltüledelte magától a "problémát", ÁTPASSZOLTA NEKEM ahelyett, hogy ő maga megpróbálta volna megoldani. Akkor ő most fogja be a száját. (Nyugat)


Ezek alapján kérdésedre a válaszom: szerintem mi még ma is ERKÖLCSILEG sokkal fejlettebbek vagyunk Angliánál, Franciaországnál, a Svédeknél és egyebeknél. Éppen ezért vagyunk gazdaságilag lemaradva tőlük!

2011. máj. 30. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

"Azt hiszem, kicsit félreértettél. A nyugatiak mondták miránk annakidején, hogy barbár magyarok. Miközben bennünk (szerintem) volt annyi emberség, hogy nem toloncoltuk őket vissza, megpróbáltunk hazát adni nekik, ellentétben a nyugattal, akik egy toll-vonással elintézték a "problémát". "


Nem értem, mire gondolsz. Mikor mondták ránk, hogy barbár magyarok? Ugye nem az ősmagyarok kalandozásaira gondolsz?



Értem, mit akarsz mondani, de szerintem ha valaki már nem hisz a Mikulásban, akkor nincs mit csodálkozni azon, hogy a nyugatiak hozzánk küldik tovább a "szemetet", miközben ők fejlettnek tartják magukat úgy, hogy ők nem adnak nekik hazát. A nagyhatalmak, esetünkben a nyugati népek gyakorlatilag azt csinálnak, amit akarnak, mert ők az erősebbek. Ők határozzák meg, mi erkölcsös és mi nem. Mint amikor kiirtották az indiánokat. Durva népirtás, ami ha ma történne fordított esetben az amerikaiakkal, akkor évszázadokig menne a bosszú, de így meg elintézték pár közhelyes, hazafias mondattal. Ma sincs egyenlőség, ma is a nyugat diktálja a feltételeket, és azt csinál, amit akar, mert ők az erősebbek.

2011. máj. 30. 14:51
 14/16 anonim ***** válasza:

Teljességgel olyanok!

Mint írták ,ez az emberi természet.

2011. máj. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

"Egy könyvben olvastam régebben (talán igaz, talán nem), hogy az "állam-alapítás" nálunk nyugati nyomásra történt meg. Nézz meg egy korabeli térképet, hogy abban az időben milyen nagyok voltunk. Állítólag a nyugatiak összefogtak + a pápa, és azt mondták, ha tovább folytatjuk a harci kalandozásokat, rablásokat stb. együttes erővel taposnak el minket, magyarokat. És a kereszténységet is kötelező erővel vette fel István, és el kellett hagynunk a régi pogány vallásunkat. Féltek tőlünk, ezért fogtak össze."


Ez a megállapítás úgy vélem igaz lehet. Egész Európát rettegésben tartottuk ,emberek ezreit öltük meg.

Én ezt az erőszakot sajnálom ,és teljesen megérthető az összefogás (ha igaz).


"És tulajdonképpen féltek egészen addig, míg a trianoni szerződéssel szét nem darabolták országunkat. Nézd meg, hogy tulajdonképpen azóta is szinte mindig valamilyen "elnyomás" alatt élünk. (Most éppen az EU)"


Én ezt már erősen kétlem.Trianon máig a világ egyik legnagyobb rejtélye. Amerika és Anglia tiltakozott Trianon ellen ,csak Franciaország erőltette ,és amikor Magyarország nem fogadta el a Vix jegyzéket ,azonnal katonai mozgósításbe indultak a Franciák.

Ez azért lehetett hogy megmutassák Németországnak hogy ők tényleg igazi nyertesek a vh.-ból.

A másik lehet akár összeesküvés elméletek sorozata is ,mert az mai napig nem tiszta miért pont M.O.-t tették így tönkre.

Talán a Balkánt akarták a nagyhatalmak bebiztosítani. Ha megnézed ,egy nagyobb állam sincsen benne ,csak pont Románia ,aki miattunk növekedett meg.


Biztos vagyok benne hogy vannak olyan dolgok ami nincsen nyilvánosságra hozva. Hogy mi az igazi ok? Talán 70 év mulva megtudjuk.

(Bocsánat a hosszú OFF-ért)

2011. máj. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló nálam kihúzta gyufát. Nem fejteném ki bővebben mit gondolok az ilyen emberekről. A magyar nép mindig is vendégszerető, befogadó nép volt. Később rá is fáztunk hogy a Habsburgok ránk uszították a primitív nemzetiségeket (szerbek, románok, stb.). Nálunk éltek a legjobban a nemzetiségek de nekik nem volt ez elég minden áron megakarták kaparintani értékes földünket. A Habsburgok sikeresen kiirtották/kiirtatták a magyarokat a peremvidékekről. A románok többször bemutatták primitívségüket: először a Hóra-mészárlás alkalmával irtottak magyart Nagyenyed környékén., utána jött 1848, majd 1944-45. A rácok se voltak különbek: 1848, 1945.


Az angolok meg egész országnyi területeket hódítottak meg és irtották ki az ottani lakosságot és mégis ma imádni kell őket. A franciák szintén. Cáfoljatok meg!

2011. máj. 31. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!