Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A csador a tökéletes álca...

A csador a tökéletes álca bűnözők és bújkálni vágyók számára?

Figyelt kérdés

Szoktam néha azon gondolkodni, hogy hová bújnék, mit csinálnék, ha menekülnöm kéne mondjuk háború miatt, vagy köröznének. Eszembe jutott a következő dolog: olyan országokban, ahol az iszlám előírásai miatt csadort viselnek, egy férfi is simán elbújhat. Hiszen ha vesz egyet, onnantól már a kutya se tudja, hogy kicsoda. Az ilyen országokban az emberek fele gyakorlatilag álruhában járkál. Nem ez lenne az ideális egy bújkáló bűnözőnek vagy hírességnek? Oké, hogy nehéz lenne letelepedési engedélyt kapni, de mégis hogyan jönnének rá, hogy kit kell kitoloncolniuk, amikor minden nő ugyanolyat hord? Csak lézengeni kell nappal, este meg feltűnés nélkül valami sivatagi kunyhóba el lehet bújni. Ráerősít erre még az is, hogy ott ugye nem mennek oda a nőkhöz nagyon ismerkedni, úgyhogy senki nem fedne fel. Az arcokat eltakarják a csadorok, a sok fekete ruha mind ugyanolyan és nem lehet őket felfedni a vallás miatt.

Megtaláltam a tökéletes álcát? Vélemények?


2011. jún. 11. 16:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én csak azt nem értem, hogy mi a helyzet az iszlám bankokban a nőkkel? :D
2011. jún. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
"Rendes" iszlám országban nők nem mehetnek bankba !!
2011. jún. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Hogyan tartják egyáltalán nyilván őket? Mi van, ha egy biztonsági kamera előtt elkövetnek egy bűntényt?
2011. jún. 11. 17:22
 4/12 anonim ***** válasza:

nem

a legtökéletesebb az, ha átoperáltatják az arcukat.

2011. jún. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ahol a csador kötelező, ott nem léphet a nő kísérő nélkül nyilvános helyre.

Aki a csadorral visszaél, az nagyon megszívja. A Sarija nem vicces.

Kérdező, nem kérdeztél okos dolgot.

2011. jún. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Hú, most nagyon elszomorodtam, hogy nem kérdeztem okos dolgot:D Most honnan tudhattam volna, hogy kísérő nélkül nem léphetnek ki? Nem ismerem a kultúrájukat annyira...

A ksíérő férfi kell, hogy legyen? Női boltokba, mindehova kísérővel mennek?

Amúgy szerintem ez az iszlám egy idegbeteg vallás. Sarija... levágni emberek nemi szerveit, megkövezés, női jogok hiánya... ezek betegek.

2011. jún. 11. 18:07
 7/12 Vree ***** válasza:
Nem tudsz semmit róluk de nem is érdekel, de boldogan ítélkezel. Gratulálok.
2011. jún. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A középkorban, sőt még az újkorban itt is javában sütötték a boszorkányokat, lopásért már megöltek, jobb (?) esetben a kezedet vágták le és még sorolhatnám. Kálmán és László törvényei egyszerűen brutálisak és azok is engedték az egyházi ítélkezést.


A nem "középkori" iszlám országokban sincsenek meg már ezek a szokások.

2011. jún. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Tényleg jó álca... főleg géppisztolyos férfiak számára. Már többet fogtak el Iránban.


A nők nemi szerveit ne féltsed... a nők is részei annak a társadalomnak, amelyik kitermelte ezt a "szokást"

2011. jún. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

"Vree válasza:


Nem tudsz semmit róluk de nem is érdekel, de boldogan ítélkezel. Gratulálok.

"


Gratulálj. Tudok róluk eleget. Az, hogy nem fújom fejből a Koránjukat, egy dolog, de nekem az bőven elég, hogy ott még megköveznek embereket. Épeszű társadalom ma már nem tesz ilyeneket. Ha látnál egy tömeggyilkost, és neked támadna, azzal, hogy te elítéled, pusztán azért, mert tömeggyilkos, de nem ismered a lelki hátterét, mit szólnál hozzá? Változtat ez valamit is azokon a szörnyűségeken, amiket csinál? Nem érdekelnek a törvényeik, a megkövezés az megkövezés, a csonkítás az csonkítás, és a nők állati sorban tartása is embertelen.



" A középkorban, sőt még az újkorban itt is javában sütötték a boszorkányokat, lopásért már megöltek, jobb (?) esetben a kezedet vágták le és még sorolhatnám. Kálmán és László törvényei egyszerűen brutálisak és azok is engedték az egyházi ítélkezést. "


Igen, jól mondod, a KÖZÉPKORBAN. De ma nem a középkorban élünk.


"A nem "középkori" iszlám országokban sincsenek meg már ezek a szokások."


Természetesn nem ezekre gondolok. Tudom, hogy Tunéziában egy nőnek jóval több joga van, mint Szaúd-Arábiában.


" Tényleg jó álca... főleg géppisztolyos férfiak számára. Már többet fogtak el Iránban.


A nők nemi szerveit ne féltsed... a nők is részei annak a társadalomnak, amelyik kitermelte ezt a "szokást""


Mit tehettek volna ellene, ha egyszer azt vallási alapon férfiak irányítják?

2011. jún. 12. 13:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!