Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » ARAB HASTÁNCOSOK? Holmarad a...

ARAB HASTÁNCOSOK? Holmarad a CSADOR?

Figyelt kérdés
a hastánc ugyebár elég régóta létező dolog.. Az araboknál is van/volt. De az araboknak 99% muszlim.. És a nőknek muszáj hordaniuk a csadort. Ezt manapság ugye már kezdik kicsit béketűröbben nézni.. De régen elég durván ölték az apák a lányukat ha letértek a vallásrol/vagy nemakartak csadort hordani. Akkor kikvoltak a hastáncosok? kur*vák? nemértem..
2011. júl. 13. 01:23
1 2
 1/18 Bretso ***** válasza:
34%
2011. júl. 13. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Hát, szerintem csadort azt utcán, ill. mások előtt viselik, ott nem szoktak hastáncolni.

A háremben sem csadorban kódorogtak a csajok, valószínűleg.

2011. júl. 13. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy a hastáncosok k..rvák lennének.

Ők olyanok, mint az énekesnők a szórakozóhelyeken, de én még élőben nem láttam hastáncosokat, csak képen.

Üdv: 29/L

2011. júl. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
igen.. de a csador lényege pont az hogy mások ne lássák a csaj "bájait" csak a férj és a családtag.. VIszont egy hastáncos ruhában,hastáncos fellépésen nem csak a férj van jelen..
2011. júl. 14. 01:09
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, nézzél körül a Facebookon, vagy más közösségi oldalon, írd be a keresőbe, hogy hastáncosok, vagy ilyesmi, és biztosan kiadja majd a gép pár ilyen csaj adatlapját, ahol akár üzenetet is tudsz nekik küldeni.

Ha nekik tennéd fel ezeket a kérdéseket, azzal többre mennél, mivel ők a legilletékesebbek, arra ugyanis kevés az esély, hogy egy hastáncos pont a Gyik oldalait nézegesse.

Üdv: 29/L

2011. júl. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom a hastánc a háremekből jött, ahol a kedves nejek táncolták az uruk örömére. Na most pl. ha te otthon sztriptízelsz a férjednek, attól még nem vagy k.rva, meg gondolom rendesen felöltözöl mielőtt kimész az utcára.

Amúgy tudtommal az arab nők otthon, a család előtt abban vannak ami jólesik nekik. De lehet rosszul tudom.

Egyébként mondjuk Egyiptomban 4 hónap alatt egy egyiptomi hastáncost sem láttam. (Egy tunéz volt, de ő is azt hiszem félig francia, ő mesélte, hogy ezek mind orosz lányok akik fellépnek, mert az egyiptomi lányoknak nem fekszik a nyilvános hastánc... én elhittem neki)

2011. júl. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
100%

A csadort főleg az iráni muzulmán nők hordják, viselése azonban nem kötelező.Viselésével az iszlámmal szembeni áhitatosságot és jó hírnevüket őrzik meg.

Elterjedt viselet még a nikáb (egy arcot eltakaró kendő), a hidzsáb (nők haját letakaró fátyol)vagy a burka (egész testet elfedő külső ruhadarab), utóbbi Afganisztánban, Pakisztánban és India É-i részén.

A hastánc eredete pedig az ókorba nyúlik vissza, ahol rituális templomi termékenységi táncot jártak a fiatal lányok. Nem elsősorban turisztikai látványosság, inkább örömtánc és művészet és nagyon sok fajtája van, az arab országokban is eltérőek ezek.

A lányok a testüket, vagy inkább csak a hajukat vagy eltakarják, vagy nem, én az utcán nagyrészt európai stílusban öltözött arab lányokat láttam. A muszlim viselet egy fajta kulturális örökség.

A hastánc pedig szintén egy ősrégi hagyomány, más öltözetet igényel, érdemes utánaolvasni, mert sokkal összetettebb a téma, minthogy ide kiférjen, ezenkívül nálunk sok a téveszme ezzel kapcsolatban.

2011. aug. 2. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
34%
Nekem mindig a nindzsák jutnak eszembe amikor egy csadoros nőt meglátok :)
2011. aug. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
kösz kedves utolso de senkit se érdekel
2011. aug. 2. 14:37
 10/18 A kérdező kommentje:
nekem meg mindig egy k*rva jut eszembe mikor egy europai nőt meglátok :)
2011. aug. 2. 14:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!