Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért nem így alakították át...

Miért nem így alakították át a Himnuszt?

Figyelt kérdés

Szerintem így sokkal énekelhetőbb és nem is egy temetési induló...

http://www.youtube.com/watch?v=3pAQ9qtTZ3s&feature=related

A "megbűnhődte már a nép..." meg 2x van"


2011. jún. 13. 15:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Ki alakított át és milyen himnuszt??? Nem történt átalakítás.... Nincs átírva, nincs "áthangszerelve", egyszerűen transzponálva van. Mi kb. öt éve B-n kezdjük, mert szerintünk még D-n sem énekelhető...
2011. jún. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
57%
Ez a Kérdező is megérdemelne egy jó nagy se*gberugást...
2011. jún. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Miért kéne engem seggbe rúgni?! Na mondjad...

Elfelejtettem hogy ez Magyarország...

2011. jún. 13. 17:35
 4/20 anonim ***** válasza:
32%
Azért mert a nemzeti Himnusz az úgy van jól ahogy van. Nem kell alakítgatni, az van, az szent és kész. Ezért kéne seggberúgni, mert nem tiszteled a hagyományokat. Igen ez Magyarország. Utálhatod a saját HAZÁD, de akkor nincs itt szükség rád, mert ilyenekre mint te, nincs szükség. Előrébb nem fog jutni miattad az ország ilyen hozzáálással. De ha seggberúgnának, talán elgondolkodnál ezen, és nem mondanád mindenre ami nem tetszik, hogy "ez Magyarország..."
2011. jún. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Az a baj hogy fél Írországi élet elég volt arra hogy rájöjjek milyen szörnyű Magyarország.

Ott nem anyáznak le ha bármilyen ötletet be mersz dobni és nincs az hogy a ha nekem nincs neked se legyen és dögöljön meg a szomszéd tehene is ha nekem megdöglött...

Magyarországon soha semmi nem jó senkinek a magyarok mindenbe belekötnek...

Morális válságban van Magyarország és ennek te is okozója vagy. Mert lehet ám normálisan válaszolni is ahelyett hogy rögtön seggbe kéne rúgni, fel kéne nyársalni, megetetni a disznókkal, kilógatni a 20.-ról.

Nézd meg: feltettem egy kérdést és a 4. (!) válaszban már nem arról beszélünk...

De én nem azt mondtam hogy változtassuk meg a Himnuszt. A szöveg ugyanaz csak nem egy gyászinduló dallama van és ha már az énekelhetőség szellemében újra felvették akkor így a legkönnyebb énekelni...

2011. jún. 13. 17:45
 6/20 anonim ***** válasza:
A művészetnek tükröznie kell a társadalom szociális helyzetét és megváltoztathatónak kell mutatnia. Ráadásul igen csak szar időket élünk 1526 óta...
2011. jún. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
24%

kinem szarja le a himnuszt?xD

szent és sérthetetlen?ha nem lenne himnusz..ugyanúgy lenne magyarország..csak azért mert előadod az álhungarista nézeteidet uyganaz a minimálbérért dolgozó vendégmunkás maradsz..-.-

amugymeg rád nincs szükség te szánalmas senki aki megmaradt a középkorban és elitéli a változást

2011. jún. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
51%
Nem is lett volna szabad ilyen kérdésnek felmerülnie. És egyébként elismerem, itthon morális válság van de miért? Miért kellett ennek így alakulnia? Tudom a választ, költői kérdés. Elég szomorú az, hogy ennyi ember így áll hozzá a saját hazájához. És ebbe egyre jobban belelovalja magát az ember, mert minél inkább látja azt, hogy ennyien a saját nemzetük ellen fordulnak, annál inkább ellenségesen, támadólag lép fel azok ellen akiket ilyennek lát. Mert az a sok éves tapasztalatom, hogy ezeket az embereket nem is lehet jobb belátásra bírni, se szép szóval sem csúnyával. Aztán kezd belefáradni, csak a nacionalizmus, a hazaszeretet az ott motoszkál benne és nem tudja azt mondani, hogy rendben, feladom azt amiért eddig "harcoltam" és beállok a birkák közé, nézni a TV-t, globalizálódni, szidni a hazám és minden mást ami a történelmünkhöz kapcsolódik.
2011. jún. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
81%

17:54

Te rendkívül inteligens kis takony kölök lehetsz. Ikszdé.

Budapeseti vagy? Apád zsidó kicsit? Keleten laksz felénk? "Segíly megjött mán?" Mindenesetre úgylátom hasznos válaszokat adsz. Okos vagy, igen, úgy van ahogy mondod...

2011. jún. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
56%

"amugymeg rád nincs szükség te szánalmas senki aki megmaradt a középkorban és elitéli a változást"


Remélem valaki majd egyszer megváltoztatja a segglyukad méretét...

2011. jún. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!