Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért alakítottak ki maguknak...

Miért alakítottak ki maguknak különböző istenképeket az őskortól kezdve a primitív közösségekben is az emberek?

Figyelt kérdés
2011. máj. 10. 22:02
 1/10 anonim ***** válasza:
Azért, mert nem értettek a tudományhoz, valamilyen szinten természetes volt. Ez a kérdés így hangzana inkább: a tudomány fejlődésével miért nem tűntek el ezek az istenképek?
2011. máj. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem kaptak magyarázatot a meg nem magyarázható jelenségekre? Ennyi lenne a vallás szerepe?
2011. máj. 10. 22:12
 3/10 anonim ***** válasza:
igen. ráadásul az élet értelmetlensége elkeseritette őket. ahogy engem is. milyen szép is lenne hívőként élni.
2011. máj. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A primitív istenképek értelmet is adtak volna az életnek?
2011. máj. 10. 22:24
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha érdekel akkor olvass utána, az itteni hozzászólóktól érdemi választ nem nagyon lehet olvasni. Az egész sokkal bonyolultab és összetetteb, mint hogy azt vágja rá valaki, hogy nem volt fejlett tudomány. (őszintén szólva szerintem ez a primitívség).
2011. máj. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy mi a tudomány hivatalos válasza, de én a következő okokat látom. Ha van két törzs, az egyiknek van vallása, a másiknak nincs, és háborúzni kezdenek, a vallásos törzs több eséllyel jön ki győztesen, mert van egy nagyon nagy erő, ami összetartja. Ergó a vallásos törzsek evolúciós előnybe kerültek, és kiszorították a vallástalanokat. Még nem találták ki a pszichológusokat, a vallást használták lelki támogatásra. De persze ez csak az én elméletem, sosem olvastam erről semmiféle tudományos cikket.


A másik része a dolognak, hogy környezetvédelmi szempontból is igen hasznos a vallás. Mennyivel egyszerűbb azt tanítani a törzs fiainak, hogy "ez az erdőrész tabu, itt nem vadászunk, mert megharagszanak az istenek", mint elmagyarázni, hogy "ezen a területen ne vadásszunk, mert úgy túlterhelnénk a vadállományt, ami az erdő hosszútávú károsodásához vezetne, és akkor 2 év múlva már nem lesz elég vad, hogy vadászhassunk". Szegény hallgató az érv közepén már el is felejtette, hogy miről is van szó tulajdonképpen. Ezért is előnybe kerülhettek a vallásos törzsek: ők nem pusztították úgy le a környéket, és x év múlva is találtak elég kaját.

2011. máj. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Ergó a vallásos törzsek evolúciós előnybe kerültek, és kiszorították a vallástalanokat"


AHa hát látszik tényleg nem értesz ehhez. Mondjál már pár ilyen törzset,népet aminek nem volt valamiféle vallása, istene.

2011. máj. 11. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Ozmium42 ***** válasza:

A válasz egyszerű: igazságkeresés!


Ősidőtől fogva keressük az Istent, próbáljuk elménkkel felfogni, próbálunk kapcsolatba lépni vele! Az elménk azonban tökéletlen, és tévutakra visz, nem tudjuk megkülönböztetni az egyszerű káprázatot a valódi csodától. Ez az oka, hogy térben és időben más-más emberek és törzsek más-más következtetésekre jutottak. A háborúknak, és a vallások emberekre/társadalmakra gyakorolt hatásának itt nincs szerepe.


Ebből a szempontból van nagy jelentősége a Bibliának: nem az emberek szubjektív igazságkeresése által íródott, hanem attól független, objektív, Isteni kinyilatkoztatás. Ez is az oka, hogy sokan képtelenek elfogadni. Nem a személyes számításaik köszönnek vissza belőle, hanem az Úr szigorú és örök érvényű törvényei.

2011. máj. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Azért, mert az ember elsősorban vallásos lény. A házi oltár már az ősi barlangokban is jelen volt. A vallás a tudomány fejlődésével sem halt ki, és nem is fog. Akár genetikailag vagyunk így kódolva, akár mert valóban az isteni szikra ég bennünk, ki mihez ragaszkodik.


Az nem elégséges magyarázat hogy az emberek régen keveset tudtak a világról. A vallás ugyanis elsősorban nem tudományos tényeket magyaráz, hanem az ember lelkét emeli fel Istenhez, a tökéletességre való törekvés és a kegyelem által.


Nem is volt egyébként különbség vagy ellentét vallás és tudomány között. A tudományt a papok űzték, ők tudtak rengeteget a matematikáról, csillagászatról, történelemről, gyógyításról és effélékről minden kultúrában. Később is, a legtöbb tudóst Isten iránti hálával töltötte el az univerzum titkainak megismerése, és megerősítette hitében, nem gyengítette. De hinni persze nem kötelező. Az érdekesség: valójában az megy a természet ellen, aki nem hívő. Az emberi fajnak osztályrésze a vallás.


Freya

2011. máj. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Azért mert Isten arra teremtette az embert, hogy Őt keresse.
2011. máj. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!