Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért nem így alakították át...

Miért nem így alakították át a Himnuszt?

Figyelt kérdés

Szerintem így sokkal énekelhetőbb és nem is egy temetési induló...

http://www.youtube.com/watch?v=3pAQ9qtTZ3s&feature=related

A "megbűnhődte már a nép..." meg 2x van"


2011. jún. 13. 15:28
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Az úgyis olyan haladószellemű dolog, végülis ma divat a seggtúrás, régen nem volt az. Hát akkor haladj a korral.
2011. jún. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Most mi bajotok a kérdezővel??

Nekem is jobban tetszene így egyébként, és cseppet sem veszítene az 'értékéből'.

2011. jún. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Miért nem takarodsz vissza írországba?
2011. jún. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Hihetetlen hogy egy ilyen egyszerű és SENKIT meg nem sértő kérdésért miket írnak. Az előzőt nem moderálják de ha le írom hogy kedves előző takarodj vissza anyádba akkor engem moderálnak...

Ja és akkor is ha leírom hogy: SZO*JÁL LE TE BÜDÖS G*CI...

Na...

Újra Magyarországon vagyok és úgy tűnik alkalmazkodtam...

2011. jún. 20. 17:49
 15/20 anonim ***** válasza:

Ha annyira nem tetszik Magyarország TAKARODJ VISSZA ÍRORSZÁGBA te büdös g*ci.B*zd meg a k*rva anyád.


SZEBB JÖVŐT!

2011. jún. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Fokozzad még légyszíves!!!
2011. jún. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Így van írd oda a k*rvanyázás mellé hogy szebb jövőt...

Hogy a p*csába akarsz te szebb jövőt ha az országban mindenhol széthúzás van ha bárki bármit mond azt leüvöltik ő visszaüvölt és már áll a bál?...

Ezt csináljuk mi is...

Valahogy a "b*zd meg anyád" mellé nem illik az hogy szebb jövőt...

B*zdmeganyádatozással nem lehet szebb jövőt építeni...

Sajnos a Jobbikban is elég sok h*lye b*rom van...

Ja igen lehet nekem se kellene ilyeneket írni na mind1 én csak feltételes módba írtam...

2011. jún. 20. 19:03
 18/20 anonim ***** válasza:

Így jobb?


SZEBB JÖVŐT!Kívánok neked sok boldogságot az életben."Adjon az ég mindent mit szeretnél".

2011. jún. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
szerintem nem illik ez a gyorsaság a szöveg jelentéséhez. jó úgy ahogy eddig volt
2011. jún. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

A kérdező mellé állok. Nem, nem azért mert cigány, cionista vagy magyarellenes lennék. Értelmes gondolkodni képes embernek tartom magam és végigolvasva a hozzászólásokat újabb tanúbizonyságot kaptam a sötétségben élő "hazafi" viselkedéséről. A kérdéssel semmi probléma nincs, feltevője értelmesen reagál, ellenben a válaszoló önző módon, saját, szent meggyőződését próbálja ráerőszakolni a kérdezőre.

Az ésszerű gondolkodásra és viselkedésre képtelen emberek mind "birka nép"-hez tartoznak. Csak másféléhez. Legyen az vivatévén nevelkedő agymosott fiatal vagy olyan ember, aki inkább a nemzetét tartja előbbre. Ugyanaz a kettő, mégis más, de az ilyen kell. Mert a tömegnek van ereje, de nem ér semmit vezető nélkül. Velük felesleges vitatkozni, mert rendszerint nincs önálló gondolatuk, véleményük, amit képesek lennének értelmesen közölni. (Ennél a pontnál, ha valaki nagyon megharagudna rám, megjegyezném, hogy nem én kényszerítem rá arra amit gondol, vagy ahogyan gondolkodik). Sajnálatos módon ilyesféle emberek élnek Magyarországon. Való igaz, nem teljesen tehetnek róla, egyedül annyi a vétkük, hogy elhiszik azt, amit el akarnak hinni, legyen az hasznos, avagy káros.

S hogy a kérdésre is válaszoljak valamilyen szinten. Fogalmam sincs, hogy miért nem alakították át. Véleményem szerint a jelenlegi himnusz mind szövegileg, mind zeneileg búval teli, lehangoló. Persze éppen ez a célja, hogy törődjön bele a magyar a sorsába, ne tegyen semmit, -holott dicső múltal rendelkezik - várja egy istentől, hogy majd "szebb jövőt" ad. Magyarán: üljön magának, bánkódjon, várjon, majd lesz valami. Pedig sarkallhatna tettekre is...

Tovább megyek: elismerem Kölcsey költeményének szépségét, ellenben kétségbe vonom annak alkalmasságát. S ha most már valaki tényleg megharagudna rám, de nagyon. Veszem a fáradságot és leírom, - hogy megkíméljem rossz hatású haragtól - nem áll szándékomban lázadni a Himnusz ellen, nem akarom támadni, s emlékeztetem a kedves olvasót, hogy ez csak egy vélemény.

2011. júl. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!