Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Mindenkinek a saját baja a...

Mindenkinek a saját baja a legnagyobb. Igaznak találjátok ezt a mondást, vagy ti nem így álltok hozzá?

Figyelt kérdés
Számotokra mi a legnagyobb baj?
2011. jún. 22. 21:24
1 2
 1/16 anonim válasza:
Természetesen mindenkinek a saját baja a legelső, hisz az foglalkoztatja igazán. Személy szerint viszont én nem csak magam körül forgok, így mások gondjait is meghallgatom és ha tudok, segítek.
2011. jún. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Az embereknek mindig az elsődleges dolog önmaga ebből kifolyólag mindig a saját problémák a legnagyobb bajunk

hiszen a kihatással van ránk.

Én személy szerint mindig arra törekszem hogy csak a saját

problémáimmal foglalkozzak ne máséval.

Persze ettől szívesen segítek másokon ha az nem megy rá az én gondom rovására.

problémám

2011. jún. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
"Mindenkinek a saját baja a legnagyobb" - teljesen igaznak tartom ezt a mondast. Nyilvan ez nem azt jelenti, hogy az ember ne ertekelje pl. az egeszseget, de mindenkinek a sajat gondjaval kell megbirkoznia, igy a sajatjat tartja a legrosszabbnak. Meg azt is hozza kellene tenni, hogy mindenkinek az _aktualis_ baja a legnagyobb. Amin mar tul vagyunk, nem foglalkoztat minket, mindig az epp fennallo vagy kovetkezo problema okoz fejtorest.
2011. jún. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Kívülről szemlélve is értem, tehát ha valaki lebecsüli mások problémáit, mert neki nincs vagy nem volt része benne. Nem tudom, hogy érthető-e?

Nem csak arról van szó, hogy mindenkinek fájnak a saját problémái, ezzel nem mondtunk volna túl nagyot.

2011. jún. 22. 22:10
 5/16 anonim ***** válasza:
Ja, az nem normalis, ha lebecsuli masok problemait. Az az egoizmusabol fakad es nem pozitiv dolog. Nekem is van egy rokonom, akivel pont azert nem jovunk ki, mert o csak panaszkodik. Multimilliomos, de mindig hajtogatja, hogy nincs eleg penze, mas problemai neki semmik. En kifejezetten nem birom az ilyen embereket, ilyen embereknel mindig az onteltsegbol, empatia hianybol fakad ez.
2011. jún. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Igen, ilyen is van, ez amolyan kettős mérce. Pont annak panaszkodik, aki ugyanabból a szempontból százszor rosszabb helyzetben van. Ennél nagyobb sértést, alig lehet elképzelni. :)
2011. jún. 22. 22:19
 7/16 anonim ***** válasza:

Szerintem is mindenkinek a saját baja a legnagyobb.Csak mondjuk nem mindegy, hogy valakinek annyi a legnagyobb baja, hogy mondjuk a menyével kicsit nehezebben jön ki, és ezt állítja úgy be, mint egy világtragédiát, vagy valakinek a 4 gyerekéből 3 meghalt, a férje tolószékes, a néni súlyos betegségekben szenved stb.


Szóval mindenki egyforma tragédiaként éli meg a maga baját, csak azért szét kellene nézni a környezetünkben is néha.

2011. jún. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Neked is igazad van. Csak aza helyzet, hogy az emberek az átlaghoz hasonlítják a saját helyzetüket. Az ilyen szélsőséges példák, az afrikai éhezőkhöz hasonlóan túl hatásvadász nézőpontú "vigaszok" szoktak lenni.
2011. jún. 22. 22:27
 9/16 napietus ***** válasza:

szerintem ez igaz :) én pl. most azért érzem magam sz@rul, mert ma "kimenős" lettem volna, de a barátnőm, akivel mentem volna bulizni, beteg lett (nem súlyos, de kellemetlen, náthája van), ezért itthon maradtam melózni :S a férjem meg még meg is kérdezi röhögve, hogy "jó a buli, szépséges asszonykám?" azt hittem megölöm :S


szóval most nekem ez tényleg rossz, hiába tudom, hogy pl. szegény barátnőmnek sokkal rosszabb az ágyat őrízni és inni a neocitrant meg méregetni a lázát. ez nem vígasztal, ahogy az sem, hogy pl. Afrikában meg éheznek, és nekem milyen jó, hogy van kajám...


29/N

2011. jún. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
22:16 vagyok: szerintem sok ember tudja ertekelni, amit kapott az elettol. Szerencsere nekem az egesz csaladom ilyen kiveve azt az 1 embert. Mi halat adunk, mert tudjuk, hogy lehetnenk sulyos betegek, elhetnenk az ut szelen, leeghetne a hazunk. A jovot pedig nem tudja az ember, addig legyunk elegedettek, amig van mire. Az elegedettseg boldogsagot okoz, az ilyen panaszkodos emberek mindig idegbetegek es lehetne nekik 5 milliard a szamlajukon, akkor sem lennenek boldogok.
2011. jún. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!