Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Mindenkinek a saját baja a...

Mindenkinek a saját baja a legnagyobb. Igaznak találjátok ezt a mondást, vagy ti nem így álltok hozzá?

Figyelt kérdés
Számotokra mi a legnagyobb baj?
2011. jún. 22. 21:24
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Sztem igen, még ha vki nem is vallja be. Ha nem is objektíven a legnagyobb, de érzelmileg és fontosságilag igen...
2011. jún. 23. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Persze nem az etiópiai éhezőkhöz, meg a hajléktalanokhoz kell viszonyítani magunkat, ezek valóban szélsőséges példák.


De általában azok az emberek panaszkodnak a legtöbbet ("Jaj énnekem mennyi gondom van az életbe" stb.), akiknek sínen van az életük. Mi nagy baja lehet egy olyan néninek, akinek még él a férje, a gyerekei rendesen megházasodtak, szép unokái vannak, anyagilag is rendben vannak, egészségileg is aránylag? Általában az ilyenek panaszkodnak legtöbbet. Vagy ugyanígy egy fiatal esetén is: sokszor az panaszkodik legjobban, aki szép, boldog párkapcsolatban él, sikerülnek a vizsgái, sikeres a munkában, sokat szórakozik, de neki "sok baja van".

2011. jún. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Valóban, egy kerekesszékes mozgássérült lábak nélkül, nem fog nekiállni neked panaszkodni, mert a helyzete önmagáért beszél.
2011. jún. 23. 09:48
 14/16 anonim ***** válasza:

Ha nálam minden rendben van, de elromlott a hajsütőm, akkor hiába mondja bárki, hogy rákos a gyereke, vagy meghalt a férje, vagy kirúgták az állásából, akkor is csak azon agyalok, hogy a hajsütő helyett újat szerezzek.


Mert a másik gondját úgysem tudom megoldani, nem is az én dolgom. Nekem is van sajátom, még ha csak egy hajsütő is.


Na, ez szélsőséges példa volt, de hát a másik baja úgysem tud úgy fájni, mint a sajátom. Mert ha lelkileg rendben vagyok, akkor meghallgatom, tanácsot adok neki, aztán "lapozok", és magammal foglalkozom.


vannak, akik magukra veszik a világ összes baját, és mások baja miatt sírnak meg kikészülnek, és hihetetlenül empatikusnak vallják magukat, de szerintem ez nem egészséges.

2011. jún. 27. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Tegnap láttam egy régi Dr. House részt (S02E04 - TBC vagy nem TBC) a viasaton, nagyon ide illik:


"Evolúciós késztetés, hogy törődünk azzal, aki fontos nekünk, és evolúciós késztetés az is, hogy lesz@runk mindenki mást."


Tessa

2011. júl. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 ElectriGh0st válasza:
Konkrétan ez 100%-ig igaz. mivel ha bele is kötünk egy másik emberbe mert nem tetszik valami benne, az s csak a mi szemünket bántja, szóval ez is a mi bajunk. Más bajával egy ember se foglalkozik. Azok az emberek akik meg folyton segítenek másokon, csak azért teszik hogy az egójukat növeljék.
2017. aug. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!