Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Hogyan tudnék pennát készíteni?

Hogyan tudnék pennát készíteni?

Figyelt kérdés
Tudjátok, régen lúdtollal írtak. Olyat szeretnék csinálni, csak nem tudom hogy kell. Írjátok le pls! És szeretnék hozzá tintát is készíteni... lehetőleg feketét, vagy valami sötétet :DD
2011. júl. 28. 13:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Tinta az szén+víz, esetleg tust vegyél.

A penna pedig lúdtoll ferdén megvágott véggel.

2011. júl. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem elég ferdén lenyesni a végét, egy kis bevágást is szoktak csinálni felfelé a hegyén... Ki kell tapasztalni a módját, hogy szépen írjon. Tintát lehet venni is.
2011. júl. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ha nincsen lúdtollam, de van csirke? Az is megfelel? Kakas farka, vagy hosszabb tyúktoll.
2011. júl. 31. 12:16
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát ne haragudj én se próbáltam még. :) Hagyományosan lúdtollból szokták. Ha mással nem megy, próbálj meg kérni valakitől, falun biztos akad.
2011. júl. 31. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!