Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A mai társadalomban az ember...

A mai társadalomban az ember értékét a minnél több barát, ismerős, ruha, kinézet, magabiztos fellépés határozza meg?

Figyelt kérdés
Bemegy az ember egyedül valami buliba, csajok néznek csúnyán, mintha valami hivatlan vendég lennél, aztán mikor látják hogy ott találkozol sok ismerőssel látszik rajtuk, hogy egyből változik a véleményük, már okésabb vagy.Ha egyedül látnak járkálni bevásárolni akkor biztos lúzer vagy, hogy nincs kivel menjél meg hasonlók.Szerintetek hogy is van ez?
2011. júl. 19. 14:59
 1/8 A kérdező kommentje:
Például azt vettem észre, hogy csak akkor vesznek számba például a csajok is, amikor a legjobban álló polo/kabát stb. van rajtam.
2011. júl. 19. 15:04
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem kicsit el vagy tévedve, ugyanis mindig is ezek határozták meg a társadalmi értéket. Ez nem csak ma van így. A kérdésed alapján nem gondolom, hogy nagyon mélyen belegondoltál volna a témába, de ha kiterjeszted a bulikról úgy am Block a világ működésére, akkor mindenhol ezt láthatod. Különösen a barátokat emelném ki, meg a pénzt. Mindig mindenhol annak lesz igaza, aki mellett többen állnak, függetlenül attól, hogy mi a valóság. Ha elég sok pénzed van és elég sok embert tudsz elhitetni a magad vélt igazával, akkor akármeddig eljuthatsz. Ezért van az, hogy a felelős politikai beosztásokban sem azok az emberek vannak, akik a leghatékonyabban tudnák jó irányba terelni az országot és a legboldogabbá tudnák tenni az embereket, hanem azok, akik valamikor hízelegtek az akkorik kialakult rendszerben a felettük levőnek, meg elég barátot gyűjtöttek maguk köré. Ez így megy. Néha kedvem lenne elvonulni valami kis távol-keleti faluba, ahol az emberek még barátságosak...


Hozzáteszem, hogy ha igaz életet akarsz (nem azt mondtam, hogy könnyűt! Erkölcsileg jót), akkor tudnod kell a különbséget. Ha beállsz a tömegbe, csak arra játszol, hogy minél több közönséges ember elfogadjon, akkor garantáltan manipulálható birka leszel, olyan szolgalelkű, irányítható egyén, aki az okos irányítóknak kell. Az ilyen embert az egyedülmaradástól, a különcségtől való félelmével akármire rá lehet venni.

2011. júl. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nagyon jól megfogalmaztad, köszi és persze igazad van mindig ezek számitottak...az egyedülmaradás viszont szörnyü.
2011. júl. 19. 15:54
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"A mai társadalomban az ember értékét a minnél több barát, ismerős, ruha, kinézet, magabiztos fellépés határozza meg?"


Nem. Minden társadalomban a sok barát, ismerős, ruha, kinézet és magabiztos fellépés határozza meg. És persze ami mindemögött van: a pénz és a hatalom.


"Bemegy az ember egyedül valami buliba, csajok néznek csúnyán, mintha valami hivatlan vendég lennél, aztán mikor látják hogy ott találkozol sok ismerőssel látszik rajtuk, hogy egyből változik a véleményük, már okésabb vagy."


Ez csak félig igaz. Hiába nincs bent ismerősöd, ha viszont magabiztos vagy. De a legtöbb ember, ha nincsenek ismerősei, félszeg lesz és ezt egyből észreveszik. A nőknek külön műszer van erre az agyában.


"csak akkor vesznek számba például a csajok is, amikor a legjobban álló polo/kabát stb. van rajtam"


A nők biológiai programja, hogy az utódok számára biztos feltételeket teremteni tudó (=gazdag és/vagy hatalmas) hímet szerezzenek, ezért a jólöltözöttség döntő szempont náluk.


15:28


"felelős politikai beosztásokban sem azok az emberek vannak, akik a leghatékonyabban tudnák jó irányba terelni az országot"


Mi az a "jó irány"?


"Néha kedvem lenne elvonulni valami kis távol-keleti faluba, ahol az emberek még barátságosak..."


És kitartó megfigyeléssel észrevennéd, hogy a barátságosság, a családi kapcsolatok stb. mögött mind-mind érdekek húzódnak meg sok esetben.

2011. júl. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
58%

"15:28


"felelős politikai beosztásokban sem azok az emberek vannak, akik a leghatékonyabban tudnák jó irányba terelni az országot"


Mi az a "jó irány"?"


Nem pártpolitikáról beszélek, hanem arról, hogy nem az lenne a céljuk, hogy minél többet gyűjtsenek a saját zsebükbe, hanem az emberek érdekét néznék, nem a korrupció lenne a meghatározó. Fejlettebb országokban ez működik.



""Néha kedvem lenne elvonulni valami kis távol-keleti faluba, ahol az emberek még barátságosak..."


És kitartó megfigyeléssel észrevennéd, hogy a barátságosság, a családi kapcsolatok stb. mögött mind-mind érdekek húzódnak meg sok esetben."



Talán. De azok alapján, amit hallottam, az egyszerűbb életet élő, egyszerű közösségben élő emberek (tehét nem a nyugati fogyaztói társadalom szülöttei) körében még él a vendég feltétlen tisztelete. Nem várnak el semmit cserébe, megtiszteltetésnek veszik, hogy vendég érkezik a házhoz.

2011. júl. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
58%
Egyébként nem baj, ha érdekek húzódnak meg, ha az érdek mondjuk közösségi érdek. Hogy mindenkinek jó legyen. A baj az, amikor mindenki csak a saját malmára akarja hajtani a vizet és bármit megtesz pénzért.
2011. júl. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

21:45


"nem az lenne a céljuk, hogy minél többet gyűjtsenek a saját zsebükbe, hanem az emberek érdekét néznék"


Ők is emberek, nem? Az emberek érdekét nézik, amikor tömik a zsebüket. És hogy még sokáig tömhessék, igyekeznek magukat megválasztatni, amihez pedig az is kell, hogy mások érdekét is figyelembe vegyék.


"nem a korrupció lenne a meghatározó. Fejlettebb országokban ez működik."


Magyarország nem tartozik a korrupt országok közé. Olaszország pl. fejlettebb Mo.-nál, pedig sokkal korruptabb.


"Talán. De azok alapján, amit hallottam, az egyszerűbb életet élő, egyszerű közösségben élő emberek (tehét nem a nyugati fogyaztói társadalom szülöttei) körében még él a vendég feltétlen tisztelete."


A vendégtisztelet egy szokás. Turistaként élvezheted pár napig. Ha viszont köztük élnél, akkor rájönnél, hogy köztük is kemény harc folyik azért, hogy kijelölődjenek a rangok, hogy ki legyen osztva, hogy ki a győztes, ki a vesztes, ki a góré, ki a csicska. Minden falusi, paraszti társadalomban nagyon keményen megy ez. A házasodás attól függ, hogy kinek mennyi földje vagy állata van, és hogy ki kit szólíthat meg, ki kivel barátkozik, ki kitől kérhet szívességet stb., ez mind a birtokviszonyok és a rokonsági viszonyok körül forog.


Az, hogy pénz helyett mosolyban vagy megvető arckifejezésben, vagy munkában vagy étkezésnél elfoglalt ülésrendben folyik a játszma, attól ez még ugyanaz a játszma, mint a mi játékaink.


"Nem várnak el semmit cserébe, megtiszteltetésnek veszik, hogy vendég érkezik a házhoz."


Persze. És az a vicc, hogy ez egy komoly verseny náluk. Aki sok vendéget kap, az ezzel növeli a presztízsét, mert mutatni tudja, hogy "nagy házat visz". És aki ilyen, annak könnyebben elkel a lánya/fia a házassági piacon. A csángóknál is ugyanez megy, valósággal kapkodnak a vendégek után, alig tudsz tőlük megszabadulni. És tényleg nagyon kedvesek, de ugyanúgy érdekek és verseny van a háttérben, mint nálunk. Nálunk legfeljebb az egész egy fokkal leplezetlenebb, mert mi "modernek" vagyunk.

2011. júl. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

""nem az lenne a céljuk, hogy minél többet gyűjtsenek a saját zsebükbe, hanem az emberek érdekét néznék"


Ők is emberek, nem? Az emberek érdekét nézik, amikor tömik a zsebüket. És hogy még sokáig tömhessék, igyekeznek magukat megválasztatni, amihez pedig az is kell, hogy mások érdekét is figyelembe vegyék. "


Kicsit úgy érzem, kiforgatod a szavaimat. Szerintem érted, mit akarok mondani. Önös érdekek vezérlik őket, saját maguk felé hajlik a kezük. Egy politikusnak nem az lenne a dolga, hogy saját magát diktátorrá tegye, hanem hogy segítse, fejlessze az országot, a kapott pénzt mondjuk városfejlesztésre költse, ne elsikkassza. Annyiszor gondolkodok rajta, mi a baja ennek az országnak... valahogy mindenben bénák vagyunk. Ott van pl. a mezőgazdaság. Itt van mellettünk nem messze egy pásztor, akinek sok állata van, és azt látom, hogy nyomorog, pedig lehet, hogy megbízhatóbb termékei vannak, mint a brazil génkezelt szarok. Annyira nem bírom felfogni, hogy miért van az, hogy nekünk egy csomó gyümölcsünk, zöldségünk, húsunk világhírű, és ehhez képest a spanyoloktól, kínaiaktól, braziloktól importálunk mindent. Miért? Miért nem olyan a mezőgazdaságunk, mint mondjuk Ausztriának? Nagyhatalom lehetnénk ebben, hiszen az ország szinte teljes területe mezőgazdasági termelésre alkalmas. Miért nem magyar termékek vannak mindenhol? Miért nem a kistermelők látják el hússal az országot a külföldi szupermarketek helyett? Aztán azt is hallottam, hogy ebben a térségben nálunk a legmagasabb a víz köbméterenkénti ára. Ez mi, amikor tele vagyunk felszín alatti vízkészlettel?



"Persze. És az a vicc, hogy ez egy komoly verseny náluk. Aki sok vendéget kap, az ezzel növeli a presztízsét, mert mutatni tudja, hogy "nagy házat visz". És aki ilyen, annak könnyebben elkel a lánya/fia a házassági piacon. A csángóknál is ugyanez megy, valósággal kapkodnak a vendégek után, alig tudsz tőlük megszabadulni. És tényleg nagyon kedvesek, de ugyanúgy érdekek és verseny van a háttérben, mint nálunk. Nálunk legfeljebb az egész egy fokkal leplezetlenebb, mert mi "modernek" vagyunk."


Akárhogy is, valószínűleg ott kevésbé "idegbetegek" az emberek. Inkább versenyezzenek azon, hogy kinek van több vendége, mint azon, hogy ki tud gátlástalanabbul feljebb jutni a ranglétrán.

2011. júl. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!