Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért van az, hogy a felnőttek...

Miért van az, hogy a felnőttek nem tudják maguktól megtanulni a technikai eszközök (bonyolultabb távirányító, TV menüje stb. ) kezelését?

Figyelt kérdés
Nekem sem tanítja senki, mégis 5 perc alatt magamtól rájövök. Mi olyan nehéz ezen?
2011. aug. 4. 20:43
 1/9 ava87 ***** válasza:
93%

Mert te már ebbe születtél bele, tőled ez nem idegen.

De amúgy mit értesz "felnőtt" alatt?

Én 24 vagyok, de nem okoz gondot, hogy megtanuljam az újdonságok használatát. A férjemnek sem, ő 30 éves.

Pedig amikor gyerek voltam, sokáig nem volt számítógépünk, a suliban is csak ilyen ősöreg gépeken tanultunk Basic-ben pötyörészni, aztán amikor először lett otthon gépünk, igen hamar rájöttem, hogy kell használni. Netünk sokkal később lett, de anyukám is, meg apukám is hamar megtanulta használni.

Nekünk az ilyen dolgokat könnyű megtanulni, mert bár lehet, hogy valami új, és még nem használtuk, de nagyjából minden hasonló elven működik. De ha mondjuk elém tenne mamám egy olyan mosógépet, amivel még ő mosott fiatalkorában, hát lövésem nem lenne, mit kell vele csinálni. Ő is joggal kérdezhetné, hogy mi olyan nehéz rajta?

2011. aug. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 ava87 ***** válasza:
91%
Ja, még annyi, hogy pl. az idősebbek azért sem tanulják meg ezeket a dolgokat, mert félnek, hogy elrontják. Ezért nem is nagyon mernek vele próbálkozni.
2011. aug. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem az nem tudja megtanulni, aki nem rájönni akar, hanem tudni. Kihagyja a tudáshoz vezető utat.

Ha nagyon fontos, összeszedi magát, de sokszor ott van valaki más, aki készen adja a megoldást, vagy "helyette" kezeli a dolgokat. Kényelmesebb.

Plusz még ott van a félelem, van aki fél, hogy elrontja, és azért fél, mert nem ismeri, és azért nem ismeri, mert nem piszkálja, hogy megismerje.

2011. aug. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
na most mindjárt beírja valaki, hogy azért mert nem ebben nőttek fel. És igaza is lesz, de nekem is egy kicsitfurcsa, hogy ismerek olyat, aki azért bár öreg, de nem hülye, és még se tudja megtanulni, hogy amikor valaki hívja a telefonját, eltüntesse a nem fogadott hívás jelző ikont a telefonról
2011. aug. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem ebbe a világba születtek bele. A mai huszon- és harmincéves generációnak már természetesek TV-k menüi, mobiltelefonok, egyéb elektronikai eszközök. Negyven éven felül inkább csak a képzettebbek értenek ilyesmihez, illetve akiknek van némi informatikai ismerete, mivel ha valaki egy számítógéppel már felhasználói szinten elboldogul, az más elektronikus eszközt is könnyebben kezel.

Nagymamámnak vettünk egy viszonylag egyszerűbb mobiltelefont, a hívás kezdeményezést, illetve hívás-fogadást is napokig tanítottam neki. Ha már SMS érkezik, nem tudja megnézni, mert belezavarodik a telefon menüjébe. De azért meg tudom érteni, hiszen ő még fiatalon, de még felnőttkora nagy részén sem találkozott ilyen eszközökkel.

2011. aug. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az első jól leírta: mi ebben nőttünk fel, ők nem. Anyukám tanított engem írni, én most évekig tartó győzködés után tanítom őt sms-t írni. Eddig mindig velem íratta meg őket :P
2011. aug. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
jó sorozat volt ez a 20:54 :D
2011. aug. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
mert a fiatal agy ilyen hogy sokkal több informaciot kepes befogadni mint az idősebb. minél idősebb vagy annal kevésbé leszel érdeklődő és képes az uj informaciok befogadására. ezvan. ez olyan mint hogy egy kisgyerek siman megtanul egy masik nyelvet anyanyelvi szintre, viszont azt mar te se tudnad megcsinalni.
2011. aug. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mert nem is igazán akarja, apum erre a példa. Ha azonnal nem megy neki, akkor nem érdekli, inkább megkér mást, hogy csinálja meg neki, előítéletei vannak a modern kütyükkel kapcsolatban, és rossz a hozzáállása is, ő már öreg ehhez, és ezzel el is intézte a dolgot, pedig ez butaság, bármit meg lehet tanulni, csak akarni kell.
2011. aug. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!