Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A repülőtereken ki tudják...

A repülőtereken ki tudják szűrni a biztonságiak a nem fémből készült szúró-vágó eszközöket?

Figyelt kérdés
Egy csomót gondolkodtam már ezen. Fémdetektorok érzékelnek minden fémet, de veszélyes dolog nem csak fémből készülhet. Obszidiánból, valamilyen kemény ásványból (pl. kvarc), üvegből, de akár nagy keménységű műanyagból is lehet szúró-vágó eszközt készíteni, nem?
2011. aug. 9. 09:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Beteszik röntgen alá a táskádat, és levilágítják. Filmekben még láthatod is.
2011. aug. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A kérdéseb második felére válaszolva, készítenek műanyagból szúró-vágó eszközöket, direkt a fémdetektorok megkerülése végett. Nem olyan hatásos, mintha acélból lenne, de a célra megfelel. Nézd meg pl ezt:


[link]

2011. aug. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

"Beteszik röntgen alá a táskádat, és levilágítják. Filmekben még láthatod is."


Filmekben? Kb. hat éves korom óta minden évben repülök.


Szerintem egy ügyes ember el tudná rejteni.

2011. aug. 9. 09:51
 4/5 A kérdező kommentje:
Egyébként szerintem a röntgen is átverhető. Biztos vagyok benne, hogy létezik olyan árnyékoló bélés, ami elnyeli a sugarait, vagy mást láttat.
2011. aug. 9. 09:53
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

"Beteszik röntgen alá a táskádat, és levilágítják. Filmekben még láthatod is."


Nem táskában kell vinni, elrejted a ruházatod alatt, nem viselkedsz feltűnően, és máris átjutottál.

Ferihegy is ezért bukott meg tvaly /vagy előtte/.

2011. aug. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!