Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Tényleg harmadik országbelikén...

Tényleg harmadik országbeliként kezelik a Magyarországról érkezőket a repülőtereken?

Figyelt kérdés

Erre gondoltam:

[link]


Én Chicagóba utazok augusztusban és Amszterdamban kell átszállnom, emiatt még egy ellenőrzésen át kell esnünk, mert Ferihegy elbukott a repülésbiztonsági felülvizsgálaton. Ez most akkor pontosan mit jelent?

Az oké, hogy Amszterdamban még egyszer átvizsgálnak, de Amerikában is harmadik országbeliként tekintenek majd ránk és többszörös ellenőrzésnek vetnek alá? Mert én nagyon félek, hogy emiatt majd kötözködnek velünk és esetleg hazaküldenek, amit én nagyon nem akarok. :(((

Arról nem is beszélve, hogy 2 órám lesz csak az átszállásra, de így lehet, hogy lekésem a csatlakozást.


2010. júl. 28. 20:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Dehogyis! Ez hulyeseg! Ugyanugy kezelnek majd a repteren, mint minden mas kulfoldit. Az, hogy atvizsgalnak Amszterdamban megint, az csak azt jelenti, hogy ujra atmesz a security-n es talan kerdeznek 1-2 kerdest...hogy hova mesz, mint csinalsz majd..stb. Nem gaz egyaltalan.Ja, es 2 oranak elegnek kell lennie!! Amerikaban, amikor leszalsz ott majd at kell menned a vamon is (az hatarellenorzes utan)...es ott megrontgenezik a borondodet ujra...ugyhogy jobban teszed, ha nem viszel olyan dolgokat, amit nem lehet(pl. szalami vagy mas husos elelmiszerek) Es utana mar kesz is vagy es mehetsz. Kellemes idotoltest Chicagoban!:-)
2010. júl. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :) Remélem Aszterdamban nem fognak kérdezősködni, elég lesz Amerikában is válaszolgatni a kérdésekre.Amszterdamban gondolom nem fognak kötözködni, ha nem szimpatikus nekik valaki akkor nem küldenek vissza, rábízzák Amerikára ezt. Kicsit túlzásba viszem az idegeskedést, de nemsokára indulok és nem szeretném,ha belém kötnének, bár nincs takargatni valóm, van meghívólevél, retúr jegy, ESTA, csak hallani rémhíreket, hogy valaki nem tetszett nekik és mehetett haza.
2010. júl. 29. 10:08
 3/6 anonim ***** válasza:

nem.

2 perc alatt átjutottam az emigracion mikor jöttem. újlenyomt,fénykép,miért jöttél,meddig maradsz,ennyi... :))

2010. júl. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok.

semmiképpen se idegeskedj,mert azt hiszik valami gond lehet veled. akkor kikapnak a sorból.

az esta csak egy engedély,amivel beléphetsz az országba.de ez nem bistosíték arra,hogy be is engednek. az az emigracion dől el.megnyugtatlak,mikor én jöttem senkit sem fordítottak vissza,legalábbis nem láttam.

jó útat :)

2010. júl. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem, ennek semmi koze a repterhez. Nem kezelnek harmadik vilagbelikent, viszont vannak kulonbsegtelek. Egy amerikai utlevellel utazoval nem ugyanugy viselkednek az USA-n kivul, mint mondjuk egy fulop-szgk-i emberkevel, de ez is csak annyiban nyilvanul meg, hogy az utleveledet jobban megnezik, atvilagitjak, mig egy amerikai utlevelet sokszor csak fel kell mutatni, bele sem neznek. Ne aggodj, a nemzetiseged miatt nem fognak diszkriminalni. Mindenki ugyanazon a vizsgalaton esik at. Extra vizsgalatra kivalaszthatnak, de az nem nemzetisegtol fugg, hanem mas dolgoktol (utolso pillanatban keszpenzzel vasarolt jegy, bizonyos terrorizmussal kapcs. orszagok allampolgarait is jobban megvizsgalhatjak vagy lehet teljesen veletlenszeru, tehat hogy csak ugy kivalasztanak random modon par embert). Ne aggodj.
2010. aug. 5. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Az utolsónak mondanám, hogy azért is izgulok, mert hallani rémhíreket, hogy visszafordítottak valakiket. Én nem adok rá okot, de ők lehet kreálnak egyet, meg akkor még ez a szigorítás is.
2010. aug. 5. 23:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!