Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Tényleg van olyan hiedelem h...

Tényleg van olyan hiedelem h ünnepnapkor nem szabad teregetni? Mely tájakra jellemző ez?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 12. 12:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én csak annyit ismerek, hogy szent este nem szabad ruhának száradnia, mert akkor a következő évben meghal valaki a családban. Nagymamám, meg anyukám mondja ezt mindig. Én csak erről az egy napról tudok. Ja és vas megyei vagyok.
2009. ápr. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én egy zsidó származású néninél bérlek lakást. Arra kért, hogy szombaton azaz sábeszkor ne teregessek az udvarra. Őt még annyira nem is érdekli inkabb a szomszédok miatt kért meg, nehogy megszólják - gondolom.
2009. ápr. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
én ezt csak újévre vonatkozóan hallottam,de ezek szerint máskorra is igaz.
2009. ápr. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
nem az van, h nem szabad, hanem illetlen
2009. ápr. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Régen volt ilyen hiedelem,és még sok más is. Pl pénteken nem volt szabad mosni, vagy a kisbaba pelenkáit alkonyat után nem szabad kinthagyni az udvaron,mert akkor nem alszik a kicsi éjjel.

Ezek általában babonák voltak ugyan,de régebben az asszonyok a háztartásban dolgoztak csak,ezért kialakult egy takarítási rend.Pl. mosni hétfőn kellett, mert hétvégére kitudták vasalni ( nem volt mosógép,és villanyvasaló) De kenyeret hétközepén sütöttek, a lakást pénteken takarították ki stb.( ezért pl,a legény is csak kedden,csütörtökön,és hétvégén mehetett a lányosházakhoz)

Ezek a szokások az országban általánosak voltak.Ha a téma jobban érdekel,vannak könyvek,melyek kifejezetten a népszokásokról írnak,könyvtárakban tudnak ajánlani ilyen műveket.

Egyébként akkor tereget mindenki,amikor akar,semmi jelentősége nincs.A dolgozó nők egyébként is elég régen vasárnap mosnak és teregetnek,vasalnak.

2009. ápr. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!