Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Hogyan kezeljem a konfliktushe...

Hogyan kezeljem a konfliktushelyzeteket? Vagy túl nyámnyila vagyok, vagy túl vérengző.

Figyelt kérdés

A következő a bajom: olyan alkat vagyok, akinek beszólnak mások. Gyakran. Ezt sose tudtam kezelni, ugyanis két véglet közt csapongok: vagy próbálom valami laza beszólással feloldani, amiből 110%-ban én jvök ki hülyén, vagy én is ugyanazt a stílust veszem fel és véresszájúvá válok, és szarrá oltom azt, aki nekem esik. Így az az érzés támad bennem, hogy jogos volt a reakcióm, hiszen szemet szemért, fogat fogért. Elvégre nem hagyhatom, hogy szórakozhasson velem akárki.


Igen ám, de ezzel viszont megint csak soha nem azt érem el, amit akarok, ugyanis ezt meg a másik fél nem szokta annyiban hagyni, és ilyenkor ezeknek a vitáknak katasztrofális szokott lenni a következménye. Eldurran az agyam attól, hogy ők oltogathatnak engem, én meg nem őket, ezért ugyanazt csinálom velük, ugyanolyan (vagy még nagyobb) intenzitással, mint ők velem. Ilyenkor pedig közben halálra rettegem magam, hogy mi lesz a végén, mert én mindig egyedül vagyok és tudom, hogy én húzom a rövidebbet, de ugyanakkor nem akarok gyengének sem tűnni, úgyhogy folytatom a visszapofázást. 22-es csapdája.


Aztán rájöttem, hogy talán az a hiba, hogy kicsit "magas lóról" beszélek. Ugyanis mindig is jó eszű, okos gyerek voltam, nem vegyültem igazából soha a korosztályommal, mindig is kicsit túlfejlett voltam. Valóban lenézek sokakat, de azokat, akikkel szemben szerintem van is erre okom: pl. azt, aki cigizik, meg aki állandóan seggrészegre issza magát. És arra gondoltam, hogy talán az a bajuk, hogy ez meglátszik a stílusomon. Ezért úgy gondolom, hogy ilyen helyzetben inkább kicsit úgy kell csomagolni a mondandómat, hogy ne tűnjön lenézőnek, de azért elég nyomatékos legyen, hogy ne gondoljanak nyápicnak, amivel megintcsak tápot adnék annak, hogy rámszálljanak.

De az a bajom, hogy nem találom meg valahogy az egyensúlyt. Nem tudom, hogy kéne ezeket a helyzeteket kezelem. Sokszor mondták azt barátaim, hogy túl durván reagálok, de én úgy érzem, hogy csak azt adom vissza, amit megérdemelnek, és érdekes módon azt senki nem teszi szóvá, amikor engem aláznak meg. Ami pedig nagyon gyakran megtörténik. De mindig amikor bekeményítek, a végén megint csak én járok szarul.


Mi lenne a megoldás?


2011. aug. 22. 17:13
 1/7 A kérdező kommentje:

Van, aki azt mondja, hogy akkor teszem jól, ha nyugodt és hideg maradok, mert akkor nyerek, ha nem idegesítem fel magam. Van, aki szerint pedig ki kell állnom keményen, és úgy visszavágni, hogy ne akarjon szórakozni az illető. Van, aki szerint egyáltalán nem kell vele foglalkoznom.


Honnan tudjam, hogy melyik a helyes?

2011. aug. 22. 17:34
 2/7 anonim ***** válasza:
Egyik se jó,ostoba primitív "emberekkel" nem lehet beszélni, se így se úgy.Ha becsicskulsz akkor meg vérszemet kapnak és szétszednek mint a hiénák.Elsőre ha tudsz térj ki előlük, de ha sehogy nem megy, akkor tanulj ki valami kemény harcművészetet és gyúrj ,aztán ha beszól az egyik ,üsd le ,vagy rúgd le mind a büdösszart.Egy dolgot jegyezz meg : tuskót fejszével vágunk!
2011. aug. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
24%

onaa ez most a suliban van, vagy valami terrorista gyülekezetközt, elég harciasnak tűnik az egész szituáció, vagy csak benned van?

higgadt fejjel csak úgy tudsz visszavágni, hogy ha lesz*rod.

talán direkt azért szólnak be, mert lássák, hogy mennyire idegesít, ha magamban helyre tudod tenni a dolgokat talán könnyebb, jól reagálni:)


pl. minek néznéd le őket, szerintem ez a baj, az emberek nem szeretik ha lenézik őket. Nincs is amiért le nézd őket, mindenki a maga módján értékes, attól, hogy okosabb vagy náluk állítólag, még nem tudod jól kezelni a konfliktusos helyzeteket, meg talán valami baj van ami miatt beszólnak. Tehát vedd észre, nincs amiért lenézz másokat.


Szerintem úgy normális, ha valaki alapból barátságos, kedves vidám, néha beszól másoknak, olyan stílusban, ahogy neki is beszólnak, harmonikusabb.

2011. aug. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

jaa, amúgy kifelejtettem. a ciginek s ivásnak semmi lényegessége, nem amiatt szólnak be s nem látszik meg rajtad.

tehát ne keress ilyen kis kifogásokat, inkább koncentrálj az alapvető dolgokra.


attól senki sem kevesebb sem több, hogy cigizik-iszik-e vagy sem!!

2011. aug. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
láttam a suliban szerintem ehhez hasonló helyzetet. kijellemzem: egy tagnak folyamatosan beszóltak viccesen, nyugisan, ő meg idiótán vissza szólt ellenségesen.
2011. aug. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
55%

A megvető pillantást nagyon könnyű levágni.

Ez a kis köcsög meg mire vág fel??-kérdezhetik a piszkálódók.

2011. aug. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Megértelek teljes mérékben. Volt hogy rám is rám voltak szállva egy időben ilyen züllött alakok. És nem teszed rosszul hogy lenézed őket az életmódjuk miatt, bár azt sose feledd hogy ők is emberek és meg tudnak változni ha akarnak. De a lényeg az hogy nem hagyhatod magadat, mert ha rádszállnak akkor soványkutya módjára szednek szét.


Tanulj harcművészetet ha tudsz, de szerintem gyúrni mindenképp tudsz és az a legfontosabb. Továbbá, ne gondold magadról hogy egy nyáfic gyenge alak vagy, hanem igen is üss vissza ha kell, védd magad, ne hagyd magad. Tűnj erősebbnek ez fontos, ne ijedj meg tőlük, hanem tudd hogy többet ér a te gondolkodási módot mint az övüké és magasabb szinten van a viselkedési szinted. Ezért tehát ne ijedj meg, hanem ha kell üss vissza keményen, akkor majd nem néz senki gyengének és nyáficnak.


Ja, van egy mondás ami hát vicces de szerintem ezzel el tudod érni hogy leszálljanak rólad: Ha megdobnak kővel, dobd vissza kettővel.

2011. aug. 31. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!