Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A töritanár nem magyaráz...

A töritanár nem magyaráz normálisan vagy én vagyok segg hogy nem értem? Valaki elmagyarázná? Többi lent 13l

Figyelt kérdés

szóval most vettük hogy Amerikának Anglia megtiltotta hogy gyárakat építsenek,stb. hogy ezért Amerika Angliából vegye az árukat.

és hogy el tudják szállitani Amerikába az árut,oda is kellett szállitani hajóval.

és a töri tanár meg vmi olyasmit magyarázott hogy nagyon magas összegeket kértek az árukért,pluszba még vámot is fizettettek Amerikával.

és ezt most nem értem.

annak kell vámot fizetni aki bemegy az országba nem?

vagy akkor ez most úgy van hogy az angliaiak nem engedik hogy termeljenek az amerikaiak és még van pofájuk azért is pénzt kérni hogy ők bemennek Amerikába??


2011. szept. 14. 16:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Import - export adorol lehetett szo. Meg most is van.
2011. szept. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

köszi a választ :)


de ez miért van?


mármint eddig úgy tanultuk hogy azt adóztatták meg aki bejött az országba ... nem azt akinek az országába bejöttek :/

2011. szept. 14. 16:12
 3/13 anonim ***** válasza:

A tariff is a tax placed on a specific good or set of goods exported from or imported to a country, creating an economic barrier to trade.

An export tariff is one method of protectionism, an economic policy in which a government restricts trade to protect its own industries and people.

Importers are expected to pay an import tax on virtually every item they import. Import tax is collected by US Customs on every import that comes into the US. Import tariffs are the second largest source of revenue next to the IRS.

2011. szept. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
előző sztem nem 100% hogy ezt az angol szöveget egy 13 éves kiscsaj megérti:D 58% ezen meg kifakadtam
2011. szept. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Az elfelejtetted mondani, hogy ez akkor volt amikor amerika még angol gyarmat volt.A függetlenségi háború előtt. Tehát az adókat is anglia kapta.
2011. szept. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

16:36-tal egyetértek. Ez nagyon jó forrás, de nem hiszem, hogy neki ez lenne a legmegfelelőbb...


"annak kell vámot fizetni aki bemegy az országba nem? "


Nem, az árut vámolják meg, ami bemegy az országba. Anglia szállítja a teát Indiából, és mivel a szállítás sokba kerül (a hajókat karban kell tartani, a legénységet fizetni meg ilyenek), pénzt kérnek érte ott, ahova elszállítják. Külföldi az áru, ezért megvámoltatják.


"vagy akkor ez most úgy van hogy az angliaiak nem engedik hogy termeljenek az amerikaiak és még van pofájuk azért is pénzt kérni hogy ők bemennek Amerikába??"



A válasz: IGEN, van pofájuk. Fogsz még pár ilyennel találkozni a tanulmányaid során, és az angol, világhódító nemzet révén, tipikusan olyan, akinek "aztán van bőr a képén". Nem a jócselekedetiknek köszönhetik, hogy a világ egyik leggazdagabb nemzete lettek, hanem az álnokságuknak, cselszövéseiknek, ravaszságuknak köszönhetően. Ugyanígy volt pofájuk kalózokat bérelni, hogy fosztogassák a spanyol flottát, hogy elvegyék tőlük azt az aranyat, amit a spanyoloknak -szintén hódító nép- volt pofájuk erőszakkal elvenni az aztékoktól, úgy, hogy egyszerűen legyilkolták őket. Vagy volt pofájuk úgy kirobbantani az ópiumháborút, hogy a kínai határ mentén kábítószert termesztettek és becsempészték Kínába, amivel naná, hogy kiprovokálták a kínaiak támadását, mivel előzőleg megállapodtak benne, hogy nem teszik. Volt pofájuk legyilkolni az indiánokat, hogy övék legyen a föld. Volt pofájuk ígérni nekik egy egyezményt, miszerint egy bizonyos határon túl övék marad a föld, majd egyszerűen elfeledkezni erről az egyezményről. Volt pofájuk ágyú elé kötözve angolos eleganciával kivégezni a lázadó szipojokat, akik teljesen jogosan lázadtak fel, miután a hódító angolok rabszolgaságba döntötték őket a hazájukban. És újabban pl. van pofája az USA-nak lerohanni Irakot, miközben talán maga az elnök sem tudja, hogy az olajon kívül miért is mennek oda.



A történelem ilyen. Az összes ilyen hódító nemzet képmutatással, erőszakkal, átverésekkel és álnoksággal dolgozott. Ahol gazdagság van, ott azt mind összerabolták. Gondolom azt tudod, hogy a Török Birodalom mesés "keleti gazdagsága" is a rablásaiknak volt köszönhető.

2011. szept. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Na jó persze így is lehet mondani, de minden nagyobb országnak "volt pofája" csúnya dolgokat csinálni... köztük a magyaroknak is. A britek egyébként még egész visszafogottak voltak egy-két másik nagy országhoz képest...
2011. szept. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
*Amerika, Anglia!
2011. szept. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat :D mostmár értem :D


16:19 ezt most mire értetted ? :) csak úgy kérdem mert eddig csak szín 5-öseim voltak töriből és úgy mellékesen én értelmesen válaszolok ha vki fel tesz egy kérdést....nem tom kire érthetted :S

2011. szept. 14. 18:00
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

A vámban nem az a fontos, hogy ki fizeti ( a belföldi vevő vagy a külföldi beszállító is fizetheti a jogszabályok szerint-megegyezés kérdése ) A lényeg az, hogy kinek fizetik. Annak az országnak fizetik amelyiknek a területére beviszik, állami bevétel. Azaz ebben az esetben az Amerikának fizették, viszont mivel Amerika angol gyarmat volt, ezért ez is végeredményben az angol államkasszát gyarapította.

Több legyet ütöttek egy csapással:

1. Magas áron adták el az angol árukat

2.Angol hajókkal szállítottak tehát a szállítási költség is Angliába folyt vissza

3.A vámokból is ( olyan mint az adó ) bevételük származott állami szinten

2011. szept. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!